To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, mane kamuoja nemiga...

- Daktare, mane kamuoja nemiga...
- Ar jūs bandėte skaičiuoti avis?
- Taip, bet tai nepadeda...
- Na, tada tegul kiekviena avis papasakoja jums savo biografiją.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasyvus rūkymas - tai reiškinys, kuomet rūkančio žmogaus įkvėptus ir iškvėptus rūkalų dūmus įkvepia kitas žmogus.

Teisė žinoti apie poveikį aplinkai ir visuomenės sveikatai

Modernėjanti visuomenė tuo pačiu tampa ir vis labiau informuota visuomene. Galimybės bet kuriam asmeniui pasijungti prie interneto, skaityti spaudą, padeda gauti reikalingą informaciją. Visuomenė turi teisę gauti informaciją daugeliui klausimų, o ypač tokią informaciją, kuri susijusi su gyvenimo kokybe, sauga ir sveikata. Su visuomenės sveikata, sauga ir gyvenimo kokybe glaudžiai susiję planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai ir poveikio visuomenės sveikatai vertinimo procesai.

Poveikio aplinkai vertinimo procesas, tai planuojamos ūkinės veiklos galimo poveikio aplinkai nustatymas, apibūdinimas ir įvertinimas. Poveikio aplinkai vertinimo objektas yra planuojama ūkinė veikla, kuri dėl savo pobūdžio, masto ar numatomos vietos ypatumų gali daryti reikšmingą poveikį aplinkai.

Tuo tarpu poveikio visuomenės sveikatai vertinimo objektas yra planuojama ūkinė veikla, kurios metu gali susidaryti sveikatai nepalankūs cheminiai, fizikiniai, biologiniai ir kiti veiksniai, kurie tiesioginiu ar netiesioginiu būdu gali daryti poveikį visuomenės sveikatai.

Suinteresuota visuomenė - visuomenė, kuriai planuojama ūkinė veikla darys ar gali daryti poveikį arba kuri yra suinteresuota planuojama ūkine veikla - turi teisę, kaip ir kiti poveikio aplinkai ar visuomenės sveikatai vertinimo procesų dalyviai, teisės aktuose nustatyta tvarka dalyvauti šiuose procesuose.

Poveikio aplinkai vertinimo proceso dalyviai yra:

1) atsakinga institucija - Aplinkos ministerija ar kita Vyriausybės įgaliota institucija;

2) planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo subjektai: valstybės institucijos, atsakingos už sveikatos apsaugą, priešgaisrinę apsaugą, kultūros vertybių apsaugą, ir savivaldybių institucijos;

3) planuojamos ūkinės veiklos organizatorius (užsakovas);

4) poveikio aplinkai vertinimo dokumentų rengėjas;

5) visuomenė.

Pagrindinis dokumentas, reglamentuojantis visuomenės dalyvavimą poveikio aplinkai vertinimo procese, yra Visuomenės informavimo ir dalyvavimo planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procese tvarkos aprašas. Šiame dokumente nurodytos sekančios visuomenės informavimo ir dalyvavimo procedūros:

1. pranešimai apie planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimą (toliau - PAV):

1.1. pranešimas apie atrankos išvadą, ar privaloma vertinti planuojamos ūkinės veiklos poveikį aplinkai;

1.2. pranešimas apie parengtą PAV programą;

2. viešas visuomenės supažindinimas su planuojamos ūkinės veiklos PAV ataskaita;

3. informavimas apie priimtą sprendimą dėl planuojamos ūkinės veiklos.

Informacija turi būti skelbiama:

1. miesto (-ų) ar rajono (-ų), kuriame planuojama vykdyti ūkinę veiklą, spaudoje, o dėl planuojamos ūkinės veiklos, kuri įrašyta į Planuojamos ūkinės veiklos, kurios poveikis aplinkai privalo būti vertinamas, rūšių sąrašą ir respublikinėje spaudoje, esant galimybei, - per radiją ir televiziją, užsakovo tinklalapyje;

2. savivaldybės (seniūnijos), kurios teritorijoje planuojama ūkinė veikla, skelbimų lentoje;

3. besiribojančių su planuojamos ūkinės veiklos teritorija žemės sklypų valdytojams ar naudotojams, motyvuotus pasiūlymus pateikusiems suinteresuotos visuomenės atstovams pranešti raštu (registruotu laišku).

Poveikio visuomenės sveikatai vertinimo metu visuomenės informavimą reglamentuojantis dokumentas yra Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatyme nenumatytų poveikio visuomenės sveikatai vertinimo atvejų vertinimo atlikimo taisyklės. Jose nurodomos sekančios visuomenės informavimo ir dalyvavimo procedūros:

1. pranešimas apie atliktą atranką dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo privalomumo;

2. pranešimas apie paruoštą poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitą.

Pagrindinis informacijos pateikimo šaltinis yra vietos regiono spauda.

Kiekvieno iš poveikio aplinkai ir visuomenės sveikatai vertinimo procesų etapų metu, suinteresuota visuomenė, per 10 darbo dienų, nuo skelbimų paskelbimų dienos, turi teisę teikti kitiems poveikio aplinkai vertinimo proceso dalyviams motyvuotus pasiūlymus ir pastabas.

Svarbu nepamiršti stebėti aplinką, spaudą ir domėtis aplink vykstančiais pokyčiais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai