To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientas sako psichiatrui...

Pacientas sako psichiatrui:
- Ačiū, daktare! Išgydėte mane nuo didybės manijos. Kiek milijonų aš jums skolingas?

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Nesaugūs lytiniai santykiai – dažna priežastis atlikti testą dėl ŽIV

Lietuvoje anksti nustačius ŽIV virusą, žmogui suteikiama reikiama pagalba - gydytojo priežiūra, gydymas medikamentais, konsultacijos dėl tolimesnio gyvenimo būdo. ŽIV iš mirtinų ligų persikėlė į lėtinių ligų kategoriją. „Vasarą turime daugiau laiko pasirūpinti savo sveikata. Siūlome visiems atlikti nemokamą, vos minutę trunkantį testą dėl ŽIV", - sako gydytoja Rūta Jarašūnienė.

Aktyviausi dvidešimtmečiai

Nuo praeitų metų ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacija „Demetra" visus norinčius tiria dėl ŽIV. Greitasis testas yra patikimas, kai kuriose šalyse jis įtrauktas į būtinųjų, medicinos įstaigose atliekamų tyrimų sąrašus.

Birželio mėnesį, visoje šalyje, žemo slenksčio kabinetuose ir gydymo įstaigose, atlikti 835 greitieji testai ŽIV nustatymui. Iš kraujo lašo atliekamu tyrimu pasinaudojo 572 vyrai ir 263 moterys.

Keturiems asmenims ŽIV testų rezultatai buvo teigiami

Dažniausiai testo atlikimo priežastimi įvardinta tai, kad asmuo yra švirkščiamųjų narkotikų vartotojas (503 asmenys). Penktadalis atlikusių greitąjį testą (255 asmenys) savo apsisprendimu jį atlikti įvardijo nesaugius lytinius santykius.

Testą atlikusių amžiaus analizė parodo, kad pusė dariusių testą buvo 21-30 m. amžiaus (259 vyrai, 143 moterys). Daugiau nei ketvirtadalis 31-40 m.

Trims vyrams ir vienai moteriai testai buvo teigiami, jie gavo nukreipimus atlikti patvirtinamąjį tyrimą laboratorijoje.

Vasara išlikime budrūs

„ŽIV virusas į žmogaus organizmą patenka per kraują ir lytiniu keliu. Štai kodėl svarbu kiekvienų lytinių santykių metu naudoti prezervatyvą. Pasaulinė sveikatos organizacija prezervatyvą pripažino patikimiausiu būdu apsisaugoti nuo ŽIV. Raginame visus ir vasaros, atostogų metų, kai esame linkę labiau atsipalaiduoti, nepamiršti apie lytinį saugumą. Prezervatyvas apsaugo ir nuo kitų lytiškai plintančių ligų, tad naudokite jį", - ragina asociacijos „Demetra" vadovė Svetlana Kulšis.
Jei žmogaus imuninė sistema yra stipri, ji ilgus metus gali atsispirti ją puolančiam ŽIV virusui. Ilgiausias atsparumo periodas - dešimt metų. „Todėl visiems seksualiai aktyviems, turintiems ne vieną lytinį partnerį svarbu tikrintis dėl ŽIV. Nežinant, kad turite ŽIV ir nesisaugant, galima užkrėsti kitą žmogų. Tikrintis reikia ir dėl savęs - virusas, ilgus metus tūnantis organizme, daro neigiamą įtaką žmogaus sveikatai", - sako gydytoja Rūta Jarašūnienė.

Žalos mažinimo paslaugos

Birželio mėnesį ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „Demetra" patalpose 202 asmenims suteiktos žalos mažinimo paslaugos. Visoje Lietuvoje 75 asmenys nukreipti gydymui, 42 konsultuoti sveikatos klausimais, suteiktos 835 konsultacijos dėl lytiškai plintančių ligų ir ŽIV, penki konsultuoti socialiniais klausimais.

Greitaisiais testais dėl ŽIV pasitikrinę asmenys, esant teigiamam testo atsakymui, siunčiami patvirtinti diagnozę į laboratoriją. „Demetra" bendradarbiauja su Centro poliklinika ir Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, tai suteikia galimybę į žalos mažinimo kabinetą užsukusiems asmenims suteikti visas reikiamas paslaugas: užregistruoti internetu į polikliniką, nukreipti žmogų tolimesniam tyrimui, taip pat suteikti psichologinę, socialinę ir kitas reikiamas konsultacijas.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai