To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kalbasi du seni gydytojai...

Kalbasi du seni gydytojai:
- Aš turėjau ligonį, kuris pagal visas prognozes turėjo mirti jau prieš dešimt metų, o jis vis dar gyvas.
- Taigi, būna ir taip. Tai dar kartą įrodo, kad, jei ligonis tikrai nori gyventi, medicina bejėgė.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet gimsta 130 mln. vaikų. PSO duomenimis, apie 8 mln. miršta vaikystėje. Apie 8 tūkstančius miršta kasdien dėl nepakankamos mitybos ar nekokybiško maisto.

Psichologai: žmonėms reikia sakyti tiesą

Straipsnio šaltinis: 
www.lrt.lt
tiesa pasauliui.jpg

Nors ekonominiai rodikliai didelės įtakos žmonių savijautai neturi, ekonominės krizės akivaizdoje nerimo ir depresijos bus daugiau, teigia specialistai. Psichologai taip pat ragina neslėpti informacijos apie ekonominę padėtį, mat pasekmės būtų lengvesnės, jei žmonės galėtų pasiruošti neigiamiems pokyčiams.

Be to, medikai konstatuoja, kad iki šiol milžinišku savižudybių skaičiumi pasaulyje garsėjančios Lietuvos gyventojai labiau renkasi būrėjų, o ne profesionalų pagalbą.

Psichologai nesiryžta prognozuoti, kaip finansų krizė gali paveikti žmonių nuotaikas. Pasak psichinės sveikatos specialistų, labiausiai gąsdinantys savižudybių rodikliai nuo ekonominės situacijos nedaug priklauso.

„Pavyzdžiui, lyginant valstybes, kuriose BVP labai mažas, vienose jų žmonės labai prastai jaučiasi, kitose jaučiasi gerai. Nors ekonominiai rodikliai visur pakankamai prasti", - sako Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas Robertas Povilaitis.

Specialistų teigimu, gąsdina tai, kad savižudybių skaičius Lietuvoje ir ekonominio klestėjimo laikotarpiu išliko vienas didžiausių pasaulyje, o valstybės požiūris į psichinę sveikatą yra daugiau nei atsainus. Anot jų, lėšų pašykštėta ir šiais metais patvirtintam Psichikos sveikatos strategijos veiklos planui.

„Visai šitai programai trejų metų laikotarpiui skirta 1 mln. 740 tūkst. litų. Jeigu palygintume, kiek galima asfaltuoto kelio už šituos pinigus nutiesti, gautume kokius 700 metrų", - teigia R. Povilaitis

Valstybinio psichikos sveikatos centro vadovė Onutė Davidonienė tikina, kad mažas finansavimas - tai tik dalis problemos, mat Lietuvoje vis dar gaji nuomonė, jog rūpintis psichine sveikata yra tolygu pripažinti, jog esi psichikos ligonis.

„Labai dažnai girdžiu ir iš savo kolegų, kad žmonės pradeda eiti pas įvairiausius būrėjus, ekstrasensus, nes ten jie gauna konkretų patarimą", - teigia ji.

Specialistė tikina, kad krizės laikotarpiu, tikėtina, daugės alkoholizmo, depresijų bei nerimo atvejų.

Pasak O. Davidonienės, pasekmės būtų lengvesnės, jei žmones pasiektų teisinga informacija, nebūtų slepiami faktai ir jie galėtų pasiruošti artėjantiems sunkumams.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai