To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš operacinės atvežė ligonį...

Iš operacinės atvežė ligonį.
- Dėkui Dievui, viskas baigėsi,- sušnibždėjo jis.
- Nebūkite toks tikras,- pasakė ligonis, gulintis gretimoje lovoje,- chirurgas manyje buvo užmiršęs tamponą ir reikėjo vėl operuoti.
- O manyje buvo palikęs įrankį,- atsiliepė dar vienas ligonis.
Tuo metu chirurgas žvilgtelėjo į palatą:

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Empatija vaikams vystosi natūraliai. Skausmą matantys vaikai suvokia, kad skausmas persiduoda jiems patiems.

Vaistažolės - patys pigiausi vaistai

Vasara - metas prisirinkti vaistažolių. Jei ne gydytis, tai bent kvapnioms arbatoms. Tačiau vis dažniau net ir medikai skiria natūralius, iš gamtos, vaistus, o ne cheminius. Ar tikrai jie naudingi?

Homeopatiniai prieš alopatinius

Jau seniai žinomas terminas - fitoterapija. Tai gydymas vaistingaisiais augalais. Ar jis efektyvus?

"Vaistinė žaliava gali būti visas augalas arba atskiros jo dalys: žiedynai, lapai, šaknys, vaisiai, sėklos. Iš šių žaliavų gali būti gaminami nuovirai ir vartojami kaip gydomosios arbatos, spritinės tinktūros, ištraukos bei iš atitinkamos vaistinės medžiagos pagamintos tabletės ar kapsulės", - senus, bet vėl vis labiau populiarėjančius gydymo metodus pristato biologinės medicinos ir diagnostikos centro "Natura munda" gydytoja homeopatė Asta Valytė.

Šio centro įkūrėja ir vadovė Daiva Aušra Earle, dalyvavusi Vokietijoje vykusioje biologinės medicinos konferencijoje, iš jos sugrįžo dar labiau tikėdama natūraliosios medicinos efektyvumu.

"Pranešimus skaitė medicinos mokslininkai iš viso pasaulio. Akivaizdu, kad natūrali medicina, ypač homeopatija, vis labiau populiarėja, į šios srities tyrimus investuojamas didelis mokslinis ir finansinis potencialas", - pasidalijo įspūdžiais D.A.Earle.

Kaunietė medikė pasakojo, kad medicinos profesoriai iš JAV, Australijos, Kanados, Rusijos savo pranešimuose akcentavo homeopatinių vaistų pranašumą prieš alopatinius, tai yra cheminius vaistus. "Pranešėjai pasakojo, kad jų darbo praktikoje yra buvę atvejų, kai lėtinių ligų nepavyko išgydyti alopatiniais preparatais. Pakeitus juos homeopatiniais, efektas buvo puikus", - kolegų patirtį perteikė D.A.Earle.

Pastaruoju metu vykdomi fitoterapinių ir homeopatinių preparatų efektyvumo gydant onkologines ligas klinikiniai tyrimai. Galima tikėtis, kad tradicinė medicina ir homeopatija bei fitoterapija bus panaudojamos kartu, siekiant optimalaus efekto.

Žaliavos reikia nedaug

Kuo skiriasi homeopatija nuo fitoterapijos? "Homeopatiniai vaistai yra tie, kurie gaminami iš vaistinių žaliavų. Pirmiausia išgaunamos vadinamosios motininės tinktūros. Jas daug kartų skiedžiant ir purtant pagaminami vaistai", - aiškino gydytoja A.Valytė.

Homeopatijos pradininkas yra vokiečių gydytojas Samuelis Hahnemanas, gimęs XVIII a. viduryje. Pagrindinis homeopatijos principas: panašus turėtų būti gydomas panašiu. Gydyti vartojamos pagal homeopatijos taisykles praskiestos vaistingosios medžiagos, kurių didelės dozės sveikam organizmui sukeltų panašius į ligą požymius. Optimalios šių vaistų dozės aktyvina organizmo gynybines jėgas ir padeda išgyti pačiam.

Homeopatiniai preparatai gaminami ne tik iš vaistinių augalų, bet ir iš mineralinių medžiagų, gyvatės, bitės, įvairių sveikų kiaulės organų, taip pat įvairių ligos sukėlėjų - mikroorganizmų ir virusų.

"Gydomosioms arbatoms ar tinktūroms pagaminti reikia daug vaistinės žaliavos, o vienos rūšies homeopatiniams vaistams, kurių užtektų viso pasaulio gyventojams vieniems metams, pakaktų 20-30 kilogramų vaistinės žaliavos, pavyzdžiui, ramunėlės ar medetkų žiedynų", - privalumus vardijo A.Valytė.

Taigi, homeopatija yra ne tik saugi žmogui, bet ir tausojanti gamtą gydymo rūšis. Augalai homeopatinių vaistų motininėms tinktūroms auginami laikantis ypač griežtų ekologijos normų. Dėl švelnaus poveikio homeopatiniai preparatai labai tinka gydyti kūdikių besilaukiančias moteris ir naujagimius. Homeopatija yra vadinama švelniąja medicina.

Savo efektyvumu nesiskiria

Veiksmingumu vaistažolių preparatai nuo homeopatinių nesiskiria. Svarbu, kad jie būtų tinkamai parinkti.

Gydytoja A.Valytė sako, kad homeopatinių vaistų formų yra daug. Jie gaminami lašelių, tablečių pavidalu, yra geriamų ir skirtų injekcijoms. Taip pat yra žvakučių, tepalų, žirnelių formų. Asortimentas taip pat labai platus, tūkstančių skirtingų pavadinimų, nes veikliosios medžiagos surinktos iš viso pasaulio.

"Homeopatiniais preparatais itin sėkmingai gydomas nusilpęs imunitetas, sinusų, plaučių, bronchų, inkstų, prostatos, kraujotakos, sąnarių, vegetacinės nervų sistemos sutrikimai, psichosomatiniai pakitimai bei streso ar įtampos sukelti virškinamojo trakto negalavimai. Homeopatiniai vaistai padeda pastoti, koreguojami hormoniniai sutrikimai, malšinami klimakterinio periodo negalavimai", - ligas vardija gydytoja A.Valytė.

Galima ir apsinuodyti

Homeopatiniais vaistais, jų perdozavus, galima apsinuodyti. Yra ir nuodingų augalų. Iš kai kurių, pavyzdžiui, rusmenės, pakalnutės, didžiosios ugniažolės yra gaminami vaistai. Nenormuotomis dozėmis ir nepasitarus su gydytoju ar vaistininku vartojant augalinius preparatus, turinčius fenolinių junginių, alkaloidų, glikozidų, galima pakenkti širdies, inkstų, kepenų ir kitų organų veiklai.

Nuodingų augalų Lietuvoje auga ne itin daug, bet kai kuriuos jų nesunku supainioti su vaistiniais augalais.

"Nuodingosios nuokanos šaknys panašios į petražolių šaknis, o drignės sėklos - į aguonų sėklas. Vaikai dažniau apsinuodija nuodingomis karklavijo uogomis, durnaropės vaisiais", - perspėja D.A.Earle.

Vadinasi, renkant vaistažoles reikia jas pažinti. Negana to, jos turi būti renkamos tam tikru metų laiku. Verta atsižvelgti net į paros laiką ir mėnulio fazę bei tinkamai jas sudžiovinti. Geriausiai augalus džiovinti palėpėse, kur neprieina saulės spinduliai, bet patalpa gerai vėdinama.

Vartoti maždaug mėnesį

Vaistažoles galima vartoti papildomai, kai reikia detoksikuoti organizmą po cheminių vaistų.

"Bet vaistažolės negali būti sunkių ligų ar operacinio gydymo alternatyva. Vaistažolėmis negali būti gydoma ūmi sunki infekcija, kai reikalingi antibiotikai, taip pat įvykus nelaimingam atsitikimui, ištikus priepuoliui, organizmui netekus galių", - perspėja D.A.Earle.

Kiekvienas fitoterapinis preparatas gali būti vartojamas tam tikrą laiką, optimaliausia - 3-4 savaites. Ilgiau vartoti nėra tikslo. Žolių mišiniai iš kelių sudedamųjų dalių gali būti vartojami ir ilgiau nei 2 mėnesius. Augalus, skirtus stiprinti imuninę sistemą, pavyzdžiui, ežiuolę, rekomenduojama vartoti ne ilgiau kaip 2-3 savaites, po to daryti pertrauką.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai