To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką...

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką:
- Kiek jūs šį mėnesį pardavėte motociklų?
- Dvidešimt.
- Įdomu, kur dar trys?

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Šis sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų.

Kartą paragavęs gali nebesustoti

„Buzai", „poperiai", „niochai" - kas tai? Tokiu žargonu vadinamos pastaruoju metu tarp jaunimo sparčiai populiarėjančios naujos svaiginimuisi skirtos cheminės medžiagos. Internete prekeiviai pateikia jas kaip legalius svaiginimuisi skirtus produktus, nuslėpdami jų tikrąjį poveikį ir pasekmes sveikatai.

Reklamuoja kaip buitines priemones

Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės informuoja, kad šias chemines medžiagas prekeiviai dažniausiai pardavinėja kaip oro gaiviklius, dezodorantus, odos valiklius. Jaunimui peršama mintis, kad legaliai pardavinėjami produktai negali būti kenksmingi.

Iš tikrųjų šios lakiosios medžiagos, pasak Narkotikų kontrolės departamento Informacinių sistemų ir stebėsenos skyriaus vyriausiojo specia listo Rimanto Šagždavičiaus, naudojamos ne pagal paskirtį gali smarkiai pakenkti sveikatai.

Jų uostymas, kvėpavimas jų garais gali sukelti širdies infarktą, traukulius, kraujo išsiliejimą į smegenis ir kt. Gali atsirasti apsinuodijimo simptomų, o toksinės medžiagos gali sutrikdyti kepenų, inkstų funkcijas. Įkvepiant lakiųjų medžiagų į plaučius, gali sustoti kvėpavimas. Į kraują išsiskiria daug adrenalino ir kitų streso hormonų, todėl gali sustoti širdis.

„Klaidingai manoma, kad svaiginimasis tokiomis medžiagomis nesukelia priklausomybės. Atsiranda psichologinė priklausomybė, ir paaugliai, kurie nors vieną kartą gyvenime naudojo „poperius", ateityje dažniau pradeda svaigintis kitomis narkotinėmis medžiagomis", - sakė R.Šagždavičius.

Gali sukelti net ir vėžį

Internete taip pat siūloma įsigyti ir įvairių žolių mišinių. Jie reklamuojami kaip „rūkomieji mišiniai", „smilkalai", „arbatos", „botanikos tyrimams" skirtos prekės. Ant žolių mišinių pakuočių būna nurodyta, kad į jų sudėtį įeina kelios tradiciškai žinomos žolės, kurių panašus poveikis kaip kanapių.

Tačiau tyrimai rodo, kad šių produktų sudėtyje nebūna ant pakuotės įvardytų žolių - vietoj jų naudojamos sintetinės medžiagos, vadinamos sintetiniais kanabinoidais. Priklausomybė nuo šių medžiagų atsiranda kur kas greičiau nei nuo kanapių ar kitų narkotikų. Be to, manoma, kad sintetiniai kanabinoidai organizme sudaro sąlygas greičiau atsirasti ir vėžio ląstelėms. Tokie „žolių mišiniai" gali sukelti staigius kraujospūdžio ir pulso sutrikimus, kraujo išsiliejimą į smegenis, ilgalaikius atminties sutrikimus, kvėpavimo, širdies, kepenų ir inkstų veiklos sutrikimus.

Dažniausiai šie mišiniai yra rūkomi, rečiau geriami kaip arbatos. Rūkymui skirti žolių mišiniai, nors paskirtis gali būti nurodyta ir kitokia, nuodija labiau nei tabako gaminiai. Sukeliami ne tik psichiniai sutrikimai, bet ir rizika susirgti plaučių vėžiu, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, nes dervų ir anglies monoksido kiekiai kelis kartus viršija tabako gaminiuose leidžiamus kiekius.

„Tyrimų rezultatai rodo, kad tokie žolių mišiniai dažnai yra papildomi kenksmingomis sintetinėmis cheminėmis medžiagomis. Juos vartojant gali prasidėti traukuliai, kraujo išsiliejimas į smegenis ar netgi ištikti infarktas. Ką jau kalbėti apie perdozavimą ar staigią mirtį", - kalbėjo R.Šagždavičius.

Nuodingos druskos

Ant nekaltų „vonios druskų", „maisto augalams" pakuočių dažniausiai nebūna informacijos apie jų sudėtį. Tačiau nustatyta, kad į ją dažnai įeina priklausomybę ir mirtį sukelianti medžiaga - mefedronas. Apie tai, kad šios „vonios druskos" nieko bendro neturi su tikrosiomis druskomis voniai byloja ir jų pardavimo kaina - 1 g interneto parduotuvėje kainuoja 150 Lt.

Kodėl populiarėja tokie svaiginimosi būdai?

Anot R.Šagždavičius, paaugliams didžiulę įtaką daro narkotikus jau išbandę jų bendraamžiai, todėl jie taip pat iš smalsumo nori išbandyti, ar todėl, „kad tai daro kiti".

Patys paaugliai teigia, kad svaigintis jie pradeda siekdami malonių pojūčių - daugelis narkotikų sukelia stiprų malonumo jausmą. Svaiginimasis narkotikais greitai tampa norma ir žmogus nebejaučia anksčiau patirtų malonių pojūčių - kaskart reikia vis didesnės narkotiko dozės, nes smegenys pripranta būti dirbtinai stimuliuojamos. Anksčiau natūralius malonumus ir džiaugsmą teikę pomėgiai narkotikų vartotojui jau būna nebesvarbūs.

Kai kurie žmonės, patiriantys įtampą, depresiją pradeda vartoti narkotikus manydami, kad taip sumažins nemalonius jausmus. Kiti tokiu būdu siekia pagerinti savo gebėjimus, tačiau realybė yra kitokia - narkotikų suteiktą energijos antplūdį keičia depresija, nusivylimas, nuovargis ir apatija

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

shudas visa tai,neimanoma priprast bent jau man.pabandziau ir atsizegnojau... shudas.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai