To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ačiū, gydytojau. Skausmas nugaroje praėjo...

- Ačiū, gydytojau. Skausmas nugaroje praėjo. Kas man buvo, radikulitas?
- Ne, jums buvo persisukusios petnešos.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Naujausiais epidemiologiniais tyrimais įrody­ta, jog socialinė fobija pasireiškia 13,3 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Tai trečiasis pagal pa­plitimą psichikos sutrikimas, po ...

Kanapės tampa vis pavojingesnės

Kanapės (marihuana/hašišas) įvardijamos kaip vienas iš labiausiai palaipsniui psichiką žalojančių narkotinių medžiagų. Plačiai paplitęs šio narkotiko vartojimas turi sunkias pasekmes tiek individui, tiek visai visuomenei.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) ekspertai teigia, kad dirbtinu būdu išvedamos specialios svaiginimuisi skirtos kanapių veislės, kuriose aktyviosios medžiagos THC (tetra-hidrokanabinolio) gali būti net iki 20 proc. Vidutiniškai svaiginimuisi skirtuose kanapių produktuose yra 2-8 proc. šios medžiagos. Pramonės tikslams skirtose kanapėse šios medžiagos kiekis neviršija 0,2 proc.

Kanapėse daugėja THC

„Kanapių stiprumas, paplitimas ir auginimas nuolat keičiasi, - teigia Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Audronė Astrauskienė, - THC kiekis didinamas ir taip stiprinamas kanapių poveikis, o kartu - ir jų keliamas pavojus. Akivaizdu, kad marihuaną ar hašišą vadinant „lengvaisiais narkotikais" žmonės yra klaidinami - net bandymą svaigintis kanapėmis lydi psichiniai sutrikimai."

Mokslininkai, tyrinėdami THC poveikį žmogaus organizmui, nustatė, kad ši medžiaga labiausiai veikia psichiką. Rūkant kanapes THC koncentracija kraujyje pasiekia maksimumą per kelias minutes. Jeigu ši aktyvioji medžiaga patenka į organizmą valgant, THC kiekis kraujyje piką pasiekia po pusvalandžio arba valandos. THC lygis kraujyje sumažėja gana greitai jam suskilus į tarpinius produktus ir ištirpus riebaliniame audinyje. Tyrimai parodė, kad po kanapių vartojimo THC neigiamai veikia žmogaus gebėjimus net iki 24 valandų. THC produktai šalinami per kepenis ir inkstus, tačiau šios veikliosios medžiagos skilimo produktus šlapime galima aptikti praėjus ir 6 savaitėms po kanapių vartojimo.

Priklausomybė nuo kanapių greitai išsivysto

Kanapės vartotojams gali sukelti dvejopą poveikį. Pakili nuotaika, linksmumas ir atsipalaidavimas - tai emocijos, kurių siekia pradedantieji. Piktnaudžiavimas šiomis medžiagomis sukelia ir mąstymo sutrikimus, iškreipia emocijas, suvokimą ir pojūčius, sutrikdo atmintį, dėmesio koncentraciją ir koordinaciją, gali prasidėti haliucinacijos ir iliuzijos, atsirasti agresija. Mokslininkai teigia, kad asmenims bent kartą gyvenime vartojusiems kanapių, priklausomybės išsivystymo rizika siekia 10 proc.

Dažnai kanapių vartotojas nebegali kontroliuoti savęs ir nuolat siekia apsvaigti: žmogus tampa priklausomas nuo šių narkotikų. Atlikti tyrimai parodė, kad tris savaites vartojus kanapes, pasireiškia abstinencinis sindromas - nemiga, nerimas, pyktis, dirglumas, prakaitavimas, pykinimas, drebėjimas ir pan.

Kanapės ypač žalingos šioms žmonių grupėms:

Paaugliams, kurie net ir atsitiktinai parūkę kanapių, dėl žalingo THC poveikio, gali tapti sutrikusio psichinio ir fizinio vystymosi aukomis.

Nėščioms moterims, nes veiklioji medžiaga THC per motinos kraują pasiekia vaisių.

Asmenims, turintiems polinkių į psichikos sutrikimus, kanapių vartojimas gali suaktyvinti ir paankstinti psichinių ligų atsiradimą arba sutrikdyti jų gydymą.

Piktnaudžiavimas kanapėmis gali būti ūmių psichikos sutrikimų, kanapių psichozių, depresijų ar net savižudybių priežastimi.

Kuriami nauji gydymo metodai

Ypač neramina reiškiniai, kai vienu metu svaiginamasi kanapėmis ir alkoholiu. Mokslinių tyrimų išvados patvirtina, kad šių medžiagų vartojimas kartu kelia didelį pavojų ne tik asmeniui, bet ir visuomenei. Ypač dažnai tokie žmonės tampa avarijų kaltininkais.

Didelis kanapių vartotojų skaičius ir vis jaunėjantis jų amžius atskleidžia ir augantį priklausomų nuo kanapių asmenų gydymo poreikį. ENNSC skelbia, kad Europoje iš besikreipiančių gydytis dėl narkotikų 21 proc. kreipiasi dėl kanapių vartojimo. Šiuo požiūriu kanapės užima antrą vietą po heroino. Specialistams pripažinus, kad gydymui nuo kanapių priklausomybės reikalingi kitokie būdai nei tie, kurie dabar yra taikomi, skatina įvairių šalių mokslininkus ir gydytojus kurti naujas gydymo programas bei metodikas, padėsiančias į gyvenimą susigrąžinti tuos, kurie serga priklausomybe nuo kanapių vartojimo.

Kanapių paplitimas

Kanapės išlieka populiariausios daugelyje šalių. Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (ENNSC) informuoja, kad beveik penktadalis (21,8 proc.) visų europiečių - daugiau nei 70 mln. 15-64 m. asmenų bent kartą gyvenime yra bandę kanapių. Per paskutinius metus vidutiniškai 6,8 proc. (23 mln.), per paskutines 30 dienų - 3,8 proc. (12,5 mln.) 15-64 m. amžiaus europiečių yra vartoję šias medžiagas.

Lietuvoje 2008 metais atlikti tyrimai rodo, kad nors kartą gyvenime kanapes yra vartojusių beveik 12 proc. gyventojų (2004 m. buvo 7,6 proc.). Lyginant su 2004 metų duomenimis, žymiausias kanapių vartojimo paplitimo augimas yra tarp 15-24 m. amžiaus žmonių - 2008 m. nurodė 23,8 proc. nors kartą gyvenime bandę kanapių, 2004 m. buvo 15,7 proc.

Tarptautinis alkoholio ir kitų narkotikų tyrimas Europos mokyklose (ESPAD) rodo, kad per ketverius metus beveik 5 proc. išaugo nors kartą gyvenime vartojusių kanapes (marihuaną/hašišą) 15-16 m. amžiaus moksleivių skaičius (2003 m. - 13,5 proc., o 2007 m. - 18,2 proc.).

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Na kanapės pavojingos tuomi, kad: sakykime, kad prie vairos sėdo žmogus niekada nevairavęs mašinos. Pradžiai jis bauginasi ir dvejoja ar verta užvesti variklį. sakykime, kad prie kanapės prisėdo, niekada jos nevartojęs žmogus. pradžiai jis bauginasi ir dvejoja ar verta jos užsirūkyti. Toliau.... Žmogus sėdėdamas mašinoje, mato, kad viskas nauja ir bando ją užvesti, pirmi patyrimai, jį įveda į euforiją ir apsvaigina jį mašinos veikimas. Žmogus laikydamas kanapę, mato ją naujai ir pasiryžta jos užtraukti, pirmi patyrimai, jį įveda į euforiją, jį apsvaigina kanabinoidų veikimas. Pojūčiai patraukus sankabos ir važiuotės pedalą jį sujaudina ir jis susižavi mašina. Pojūčiai patraukus pirmus dūmus, jį pastūmėja galvoti, kad tai visai nekaltas dalykas ir tai jį sujaudina, jis susižavi kanape. Mašinai pajudėjus jis įsivelia į važiavimo procesą, kuris beabejo yra kažkas įstabaus, nes juk jis vairuoja. Pradėjus veikti kanabinoidams jis pajaučia, kad tai jį veikia ir tai yra kažkas įstabaus, juk jis parūkė. Sekantis kartas, sėdėjimo mašinoje priklauso nuo to ar jis turi teises ar ne, ir ar jis įsipils benzino į baką ar ne. Sekantis rūkymo kartas, priklauso nuo to ar jis pasiruošęs valdyti mašiną, ir ar jis sugebės gauti pinigų vėl įsigyti to kuro arba kanapės, kad patirtų tą nepriklausomą, neatsakingą ir nejaučiamai sąlygojantį malonumo jausmą. Toliau seka ar žmogus norės toli važiuoti. Toliau seks ar žmogus norės toliau rūkyti. Ar žmogaus organizmas pakels tą didelį greitį. Ar žmogaus organizmas pakels tą kanapės poveikį. O visų svarbiausia, patikus mašinos važiavimui jis nebesupras, ar jam tikrai to reikia, nes jis juk ir be teisių, ir ar jis supras ką jis praras, ir ką "laimės" ten nuvažęvęs. O visų svarbiausia, patikus kanapės poveikiui jis nebesupras, ar jam tikrai to poveikio reiki, nes jis juk neatsparus tokiam veikliųjų medžiagų kiekiui, ar jis supras kaip nukentės jo fizinis ir psichinis stovis ir būklė, ir ką jis "laimės" pasiekęs kanapės rūkymo piką. Atsakymas vienas: jis nelaimės nieko, nes jo mašina realiai pastoviai stovi vietoj, o pavartojus kanapių jam atrodo, kad jis važiuoja. Todėl tiems kam patinka save apgaudinėti ir plėšyti pinigus, tikrąja ta žodžio prasme, tegul toliau vartoja iliuziją-kanapes.

jei kas turit geru patarimu,laukiu ats,mes gyvenam Anglijoje,o cia bet kurioj vietoj gali gaut zoles

kokias cia kvailystes rasot,as taip pat matau daug zmoniu klimpstanciu i zoles rukymo liuna,kai i diena suruko po kelis gramus,ir jau negali but nerukes,kai atsigauna pradeda verkt,kad nori mest,bet jam paciam neiseina,o as budama salia nezinau kaip padet ir kokiu gydymo priemoniu imtis

Beabejo kiekvienas turi savo nuomone. Tačiau mano labai artimas ir brangus žmogus klimpsta į žolės liūną . Aš ir pati kartais parukydavau tačiau tai būdavo kartas į 2-3men o štai jis surūko per dieną po 2-3gramus žmogus keičiasi akyse pykstasi su visais aplinkiniais amžinai paniręs neaišku kokiose mintyse. Apie metimą kalbų net nenori girdeti nesileidžia į jokius pokalbius. Kaskart kai parūko jo akyse atsiranda tarytum gili praraja ir smegduobe į kurią jis vis greičiau krenta. Tad nebūkite tokie naivus 1-3metai nėra žolės žalos rodiklis.

Rukiau kanapes 1,5 meto, bet nei vienas is tu jusu abstinenciniu sindromu man nepasireiskia, kaiptik tapau ramesnis, pradejau labiau viska apgalvot, isimiegodavau labai gerai, neprakaituodavau, dar plius sportuojau ir man marihuana netrugde pasiekti gerus rezultatus. Pradejau maziau gerti alkoholio, tai dar labiau pagerino sporto rezultatus, mastymas nepakito, visalaika troskau siekti to ka as noriu ir vis siekiu, o marihuanos parukydavau po sunkios savaites, jokios priklausomybes nejauciu, noriu rukau, nenoriu nerukau. Tai apie koki dar gyvenimo sugadinima rukant kanapes jus ce snekat. Vienintelis dalykas kas gadina musu gyvenima tai jusu propoganda ir Lietuvos istatymas, kuris stipriai baudzia uz marihuanos vartojima(stipriai bauskit uz cheminius ir stiprius narkotikus, kaip amfa, hera ir visokius miltelius) dar yra vienas homosovietiku mitas, kad nuo to viskas prasideda, neva zmones pradeda vartoti hera, amfa ir tt... Visu pirma as esu labai grieztai nusiteikes pries kitus narkotikus, jei zmogus yra durnas ir megina viska ka jam kisa, tai ce jau jo bedos. Apibendrinant galiu teigti, jog tik jusu propaganda gadina musu gyvenima, as geriau parukyciau marihuanos, pasedeciau su draugais ir linksmai praleisciau laika, negu prisigerciau ir prisidaryciau nesamoniu ir visokiu problemu.

eilinis proto mulkinimas sudas cia parasytas grynas skiedalas ir didelis MELAS ! jau geriau chemijas i zmogu kisti negu naturalu produkta ?kanapes kurios beje naudojams medicinoje ir yra atlikti tyrimai kad kanape gydo ! bet farmacijos su tuom nesutiks nes geriau nuodis zmones chemijomis ! ir krausis pinigus tokiu budu, galvojat farmacijoms rupi jusu sveikata anaiptol jiems rupi tik kuo daugiau chemijos parduoti ! bet kova cia su vejo malunais kas ruko tas zino kad kanape yra geriausias vaistas nuo visu lygu ! o kas nezino ir tiki paistalais jusu problemos jei esate tamsus zmones yra negalite atskirti kur tiesa kur melas, sitas straipsnis yra gryniausia propaganda ir dezinformacija,

jus man galit pasakyti, is kokio pirsto jie islauze tuos procentus? kaip imanoma nustatyti, kas, kiek ir kada ruke? jeigu zmogus ruko vienas ir niekam apie tai nesako ir ta zino tik jis? ir tokiu zmoniu yra daugybe... maziau vartokit tokiu zodziu kaip 'mokslininkai nustate, moksliniais tyrimais' pagriskit kanors savo zodziais, toliau svaigindamiesi alkoholiu ir i viska kas jums atrodo negerai badydami pirstu ir rekdami 'tai blogis!'

nuo kada kanape sukelia haliucinacijas?
labai daug netikslumu sitame straipsnyje, geda.

geriau pasiziurekit i rukancius tabaka ir gerencius alkoholy o paskui skieskit apie kanapes.

Iš viso str teisybė tik "Kanapės ypač žalingos šioms žmonių grupėms:", o visa kita visiški vėjai. Kai kur ir tiesmukas melas :) Nuo kanapių priklausomybė 10 kart mažesnė nei priklausomybė nuo šokolado :) Pagal žalą kanapės yra 13 ar tai 14 vietoje, kai tuo tarpu alkoholis, kuris yra legalus, yra 4 vietoje...

sena straipsni atspausdino, galvoja kad naujiena paskelbe:))))) patys zinot kad cia visapusishka nesamone, moxlininkai istyre, kur irodymai tyrimu? nei jus neturit nei niekas, taip kad sis straipsnis vertas tiek kiek zimbabves didziausio nominalo banknotas:D

ĮRODYTA IR MOKSLO...
IR PRAKTIKOJE. Nuostolis iš narkotikų juos legalizavus VISADA didesnis, nei išmetama lėšų pogrindinės veiklos išaiškinimui teisėsaugai ir sveikatos apsaugai kartu paėmus.
Vartotojų legalizavus narkotiką visada MAKSIMALIAI T.Y ŠIMTUS KART IŠAUGS. TAI AUTOMATIŠKAI TAPS LYG IR GĖRIU, NORMA, VISI LYS Į VIEŠUMĄ
1 MLN LT biudžetan iš a ALKO neša 3-5mln nuostolio
1mln iš narko neštų apie~ 8mln. nuostolio. reiks patikslint BET AIŠKU TIK KAD DIDELIS NUOSTOLIS BET KURIUO ATVEJU
Kita vertus teorija legaliai prekiaut NARKOTIKAIS niekur nepasiteisino
JEI OLANDIJOJE BUVO LEGALU IR STAIGIAI UŽDRAUDĖ, KODĖL LIETUVA TOKĮ BLOGĮ TURI PRISIIMT

ir beje vis dar liko dekriminalizuota, lygiai taip pat kaip portugalijoj, bet jei apie kitas salis isskyrus nyderlandus nieko nezinai tai nesakyk,teisingai laikykis savo susikurtos teorijos+ tos kuri buvo tau iskiepyta :)

is kur tu istraukei kad olandijoje buvo legalizuota? niekada nebuvo, buvo dekriminalizuota, ir galeciau pasakyti puikiai tvirtinasi:)tavo smegenys praplautos marichuanos samoxlo kurejais

Būdamas (tarnaudamas) sovietinėje armijoje rūkiau
žolę 1,5 metų. Po visų tarnybų baigiau du Universitetus
(VU ir KTU), Dirbu įmonėje direktoriaus pavaduotoju.
Turiu žmoną ir du vaikus. Nerūkau žolės nuo 1986m. ir nenoriu, nors armijoj rūkiau nuolat. Panašu, kad nėra jokios abstinencijos. Va, o rūkyti tabaką mečiau labai sunkiai, po 22 metų "stažo" (dabar nerūkau du metai).
Taigi ar tos kanapės tokios jau baisios...

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai