To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi...

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi:
- Girdėjau, daktare, kad tik jūs vienintelis traukiate dantis be skausmo.
- Ne visada, - prisipažino gydytojas, - pasitaiko, kad išsinarinu ranką.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Atskleidė pagrindines narkotikų vartojimo tendencijas

2010 m. lapkričio 10 d. (Vilnius) Šiandien visoje Europoje skelbiama metinė Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) ataskaita, kurioje pristatomi nauji faktai, duomenys ir analizė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos srityje. Viena pagrindinių problemų, su kuria šiandien susiduria Europa - naujos psichoaktyviosios medžiagos (taip vadinami „teisėti narkotikai" - angl. „legal highs") ir pastebimi nauji narkotikų pasiūlos bei vartojimo pokyčiai.

LR Seime vykstančioje tarptautinėje konferencijoje specialistai nagrinėja narkotikų vartojimo tendencijas Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Nauja grėsmė - naujos medžiagos

Narkotikų kontrolės departamento prie LR Vyriausybės direktorė dr. Audronė Astraukienė atkreipia dėmesį į šiuo metu visoje Europoje pastebimą naują reiškinį - atsirandančias vis naujas svaiginimuisi skirtas ir psichoaktyviu poveikiu pasižyminčias medžiagas, pirkėjams pristatomas vis kita forma. „Žmonės kviečiami įsigyti produktų, kurie pristatomi ir reklamuojami kaip buityje naudojamos priemonės. Prieš kelis metus jos buvo pardavinėjamos kaip „arbatos", „trąšos", „botanikos tyrimams skirti mišiniai", šiuo metu - kaip „spice", „vonios druskos" ar pan., - aiškina dr. A. Astrauskienė. - Tačiau tikroji visų šių produktų paskirtis - apsvaigimo efektas. Jų sudėtyje gali būti medžiagų, sukeliančių psichoaktyvų poveikį, o kartu ir rimtą grėsmę žmonių sveikatai."

Naujų medžiagų pasiūla pastebima visoje Europoje. ENNSC ir Europolą 2009 m. pasiekė informacija apie 24 naujas ES šalyse aptiktas psichoaktyviąsias medžiagas. Pernai ES buvo nustatytas dvigubai didesnis šių medžiagų skaičius nei 2008 m.

Mefedronas Lietuvoje uždraustas

Šiuo metu Europos dėmesio centre yra sintetinės medžiagos mefedrono vartojimas. Europos Komisija ragina visas ES šalis, kuriose mefedronas dar yra teisėtas, sustabdyti jo apyvartą ir taikyti kontrolės priemones.

Lietuvoje mefedronas ir dar 7 sintetinės narkotinės psichotropinės medžiagos jau šių metų I pusmetį buvo pripažintos kaip neigiamą poveikį sukeliančios medžiagos ir jų apyvarta buvo uždrausta.

2009 m. Narkotikų kontrolės departamentui prie LR Vyriausybės pasiūlius, į draudžiamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą buvo įtraukta 13 naujų psichoaktyviųjų medžiagų.

Narkotikų kontrolės departamentas, gavęs informaciją apie atsiradusią naują medžiagą, ją įvertina ir siūlo taikyti kontrolės priemones, jei yra nustatomas medžiagos psichoaktyvus poveikis ir jo keliamas pavojus.

Vis daugiau miršta kokaino vartotojų

ENNSC „Metinėje ataskaitoje 2010" taip pat atkreipia dėmesį ir į tradicinių gerai žinomų narkotikų patekimą į nelegalią rinką. Pavyzdžiui, kokainas į Europą yra atgabenamas išnaudojant vis sudėtingesnes kontrabandos priemones ir yra paslepiamas trašose, plastike, bičių vaške ar netgi drabužiuose.

ENNSC direktorius Wolfgang Götz pastebi, kad Europoje didėja kokaino vartojimas, o kartu ir jo poveikis visuomenės sveikatai. Naujausi duomenys rodo, kad padidėjęs mirštamumas būtent siejamas su kokaino vartojimu. „Privalome pranešti, kad šio narkotiko vartojimas gali baigtis mirtimi, net jeigu jo yra vartojama retkarčiais ir nedidelėmis dozėmis", - teigia W. Götz. Dabar Europoje kasmet pranešama apie 1 tūkst. su kokaino vartojimu susijusių mirties atvejų.

Apie 14 mln. suaugusių europiečių (15-64 metų) nors kartą gyvenime yra bandę kokaino, maždaug 4 mln. vartojo šį narkotiką per praėjusius metus. Labiausiai kokaino vartojimas yra paplitę Vakarų Europoje.

Lietuvoje 2008 m. tyrimo duomenimis, kokainą bent kartą gyvenime vartojo 0,5 proc., per pastaruosius 12 mėnesių - 0,2 proc. 15-64 m. asmenų.

Kanapių vartojimas stabilizuojasi

Populiariausiu narkotiku Europoje ir toliau išlieka kanapės. Beveik ketvirtadalis visų europiečių - apie 75,5 mln. asmenų (15-64 m.) yra bent kartą gyvenime bandę kanapių. Naujausi ENNSC duomenys rodo, kad kanapių vartojimas daugelyje Europos šalių stabilizuojasi arba mažėja.

Lyginant kanapių vartojimą per praėjusius metus tarp 15-34 m. gyventojų, 5 Šiaurės ir Pietryčių Europos šalys (Bulgarija, Graikija, Vengrija, Suomija, Švedija) išsiskiria žemu kanapių vartojimu - mažiau nei 9 proc. nurodė, kad jas vartojo per praėjusius metus.
6 Vakarų Europos šalys (Danija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė) - daugiau nei 9 proc.

4 šalys (Čekija, Estija, Italija, Slovakija) vis dar nurodo aukštą kanapių vartojimo lygį - daugiau nei 40 proc.

Lietuvoje per praėjusius metus kanapes vartojusių buvo 9,9 proc. 15-34 m. gyventojų.

Probleminis amfetaminų vartojimas

Po kanapių, pasauliniu lygiu labiausiai vartojami narkotikai yra amfetaminai (amfetaminas arba metamfetaminas).

Bent kartą gyvenime juos vartojo 3,7 proc. (12 mln.) 15-64 metų amžiaus europiečių, per paskutinius metus - 0,6 proc. (2 mln.).

Lietuvoje nors kartą gyvenime amfetaminus vartojo 1,6 proc. 15-64 m. amžiaus gyventojų, per paskutinius metus - 0,7 proc.

Tam tikrais atvejais amfetaminai yra vartojami ir švirkščiamuoju būdu. Tai lemia didesnį infekcinių ligų paplitimą tarp amfetaminų vartotojų.

Probleminio amfetamino ir metamfetamino vartojimo padariniai išsamiau nagrinėjami naujoje ENNSC apžvalgoje.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai