To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi...

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi, kuris jam sako:
- Na, dabar, tamsta, jau esi visiškai sveikas ir negalvoji esąs Napoleonas.
- Tikrai taip! Jūs mane visiškai išgydėte!
- Na, tai viso geriausio!
- Viso! Tik norėjau jūsų paklausti, ar man nereikės mokėti alimentų Žozefinai?

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Vaikų buitinės traumos: apsinuodijimas

Apsinuodijimas - nuodingų, žmogaus organizmui kenkiančių ar net gyvybiškai pavojingų medžiagų poveikis, joms patenkant į organizmą per burną, gleivines, įkvepiamą orą, odą. Apsinuodijimus ir jų poveikį gyviems organizmams tiria toksikologija - mokslas apie nuodus.

Dažniausi atsitiktiniai apsinuodijimai senu maistu, vaistais, grybais, alkoholiu, nuodingų augalų vaisiais, uogomis, šaknimis. Nereti ir itin pavojingi apsinuodijimai cheminėmis medžiagomis: įvairiais tirpikliais, valikliais, plovikliais, antifrizu, kalio permanganato milteliais.

Apsinuodijimai - antra pagal dažnumą vaikų trauma. Vaikai iki 5 metų dažniausia atsitiktinai apsinuodija vaistais. Vienerių trejų metų vaikas labai smalsus, bet kurį rastą daiktą kiša į burną, nes taip natūraliai pažįsta jį supantį pasaulį. Spalvotos tabletės juos ypač vilioja. Deja, dažniausia tai būna močiutės ar kitų suaugusiųjų prieinamoje vietoje palikti kraujospūdžiui, širdies ligoms, miego sutrikimams ar kitoms ligoms gydyti skirti vaistai. Vaikas pasidaro mieguistas, vangus, jo judesiai nekoordinuoti. Suaugusieji mato, kad vaiko elgesys pasikeitė, gal net prarado sąmonę, kartais randa išbarstytas vaistų pakuotes. Neretai ūminis apsinuodijimas vaistais siejamas su galvos trauma, nes vaikas būna praradęs koordinaciją ir griūva, į ką nors atsitrenkia, susimuša galvą. Įvairių apsinuodijimų atveju dažnas pykinimas, vėmimas. Net nežinant, kas atsitiko, reikia nedelsiant kreiptis į medikus.

Vyresni vaikai tokių apsinuodijimų paprastai išvengia. Dažniau atsitinka kiti tėvų nenumatyti dalykai: svaiginimasis alkoholiu, centrinę nervų sistemą veikiančiais vaistais, narkotinėmis medžiagomis.

Pasitaiko atsitiktinių buitinių apsinuodijimų cheminėmis medžiagomis, įvairiais tirpikliais, plovikliais, dezinfekcinėmis medžiagomis, jų netyčia paragavus ar išgėrus.
Paauglystėje pasitaiko bandymai nusižudyti geriant daug vaistų tablečių.

Pirmoji pagalba apsinuodijus

Teikiant pirmąją pagalbą, svarbu apžiūrėti, ar vaikas burnoje ar saujoje neturi kokių nors medikamentų, neleisti jų nuryti. Vargu ar pavyks išplauti skrandį mažam vaikui patiems, todėl būtina nedelsiant kreiptis į medikus. Vyresniam, sąmoningam vaikui, įtarus ūminį apsinuodijimą vaistais, cheminėmis medžiagomis, neaiškios kilmės skysčiais, alkoholiu, galima pabandyti išplauti skrandį - duoti gausiai gerti vandens ir sukelti vėmimą. Tinka gerti aktyvintos anglies ir, žinoma, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą.

Apsinuodijimus diagnozuoti kartais sunkoka net medikams, todėl ypač svarbi tėvų suteikta informacija. Vykstant į ligoninę būtina paimti šalia vaiko rastas vaistų pakuotes, buteliukus ar indus su neaiškios kilmės turiniu.
Artimieji turi žinoti, kad, jeigu jų vaikas guldomas į reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių (RITS), tai daroma siekiant nustatyti, kas jam atsitiko, ir jis būtų išgelbėtas. Ten daromi visi reikalingi tyrimai ir skiriamas atitinkamas gydymas.

Pirmoji pagalba

Pirmoji pagalba namuose - skrandžio plovimas, aktyvintos anglies tabletė. Medicininė, specializuota pagalba teikiama tik gydymo įstaigose, tad namuose verčiau neeksperimentuoti, verčiau skubėti į artimiausią ligoninę. Ligoninėje vaikas greičiausia bus paguldytas į reanimacijos ar intensyvios terapijos skyrių. Pirmoji pagalba apsinuodijusiam vaikui nėra labai sudėtinga, tačiau gydymas - specifinis.

Mažam nesąmoningam iki 5 m. amžiaus ar beveik nesąmoningam vyresniam vaikui praplauti skrandžio gali nepavykti, gali grėsti komplikacijos (pvz., užspringimas), todėl reikia skubėti į medicinos įstaigą. Vyresniems ir sąmoningiems vaikams galima bandyti sugirdyti didesnį vandens kiekį ir sukelti vėmimą, laukiant GMP ar kito transporto. Taip praskiedžiama ir iš skrandžio pašalinama cheminė medžiaga ar nuodai, sumažinamas jų įsisavinimas. Jeigu akivaizdžiai nežinoma, kas atsitiko, ar vaikas iš tikrųjų galėjo apsinuodyti, reikia negaišti laiko ir vykti į medicinos įstaigą.

Pasekmės

Apsinuodijimo pasekmės priklauso nuo to, kaip greitai buvo pastebėtas apsinuodijimas ir greitai bei kvalifikuotai buvo suteikta pagalba. Mažesniems vaikams apsinuodijimai ir pasekmės sunkesnės. Dažniausia pasveikstama, tačiau, apsinuodijus šarmais, rūgštimis, korozinėmis medžiagomis (kalio permanganatu ir kt.), gydymas bus ypač ilgas ir sudėtingas, o pasekmės - labai skaudžios. Apsinuodijus kai kuriais tirpikliais, nuodingaisiais grybais, augalais ar nuodais, viskas baigiasi mirtimi.

Prevencija

Norint išvengti galimų nemalonumų, reiktų nepamiršti prevencijos. Kaip išvengti ūminių buitinių apsinuodijimų?

Visi vaistai turi būti laikomi mažiems vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Jokių cheminių medžiagų, rūgščių, šarmų, tirpiklių, ploviklių, antifrizo nelaikykite vaikams prieinamose vietose.

Nevartokite pasenusio maisto.

Neragaukite, nekramtykite nežinomo augalo uogų, lapų, šaknų, neleiskite to daryti vaikams.

Nerinkite ir neatsineškite iš miško į namus nė vieno Jums nežinomo grybo.
Nebandykite ragauti Jums nežinomo skysčio ar cheminės medžiagos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai