To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žinote, man labai nepatinka...

Pas gydytoją:
- Žinote, man labai nepatinka jūsų kosulys...
- Kokį turiu, tokį naudoju!

 • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • 0,33 litro butelis alaus turi tokį pat alkoholio kiekį kaip standartinis stikliukas stipriųjų gėrimų, ar stiklas vyno.

Šventės bus šventiškos, jeigu bus saugios

Medikai švenčių dienomis darbo turi pakankamai: žmones kamuoja virškinimo sutrikimai, apsinuodijimai, traumos ir kiti nelaimingi atsitikimai. Kaip to išvengti?

Apsinuodijama alkoholiu ir vaistais

Šiais metais Šiaulių apskrityje užregistruoti 365 apsinuodijimo atvejai, iš kurių 248 vaikai, 117 - suaugusieji. Alkoholiu apsinuodijo 91 vaikas, medikai pastebi, kad tokių atvejų kiekvienais metais dažnėja. Reanimacinės pagalbos dėl sunkaus apsinuodijimo alkoholiu prireikė 40 suaugusių žmonių.

Medikamentais apsinuodijo 119 vaikų ir 53 suaugusieji. Dažnėja apsinuodijimų narkotikais atvejų.

Šiaulių visuomenės sveikatos centro Sveikatos saugos skyriaus vedėja, gydytoja Jūratė Karalevičienė „Šiaulių kraštui" sakė, kad itin svarbu pasirūpinti vaikų saugumu, o šeimoms auginančioms mažamečius vaikus - neatsipalaiduoti.

„Alkoholinius gėrimus reikia laikyti vaikui neprieinamose, nepasiekiamose vietose. Dažnai šventinėmis dienomis registruojami atsitiktiniai mažamečių vaikų apsinuodijimai alkoholiu", - sakė gydytoja.

Kadangi dažnai mažamečiai apsinuodija medikamentais, o šventinės dienos dažnai praleidžiamos ne namuose, būtina perspėti senelius, gimines ar draugus apie saugų medikamentų, buityje naudojamų chemikalų laikymą, jei ketinama juos aplankyti su mažamečiais vaikais.

Traumos - ne likimas, o neatsargumas

Gydytoja J. Karalevičienė sako, kad dažniausiai švenčių laikotarpiu traumas patiria vaikai, palikti namuose be priežiūros, taip pat suaugusiųjų dėmesio koncentrcija į šventės organizavimą, ir per didelis atsipalaidavimas, kai šalia mažamečiai vaikai.

„Jau prasta tradicija tampa metų sandūroje registruoti šventinių petardų aukas. Manau, kad būtina keisti stereotipinį požiūrį į traumas, apsinuodijimus, nelaimingus atsitikimus. Svarbu suvokti, kad dažniausiai traumos, tai tiesiog nesaugaus elgesio padarinys, o ne likimas, kurio niekaip nepakeisi", - sakė J. Karalevičienė.

Žiemos laikotarpiu kasmet registruojama apsinuodijimai smalkėmis, todėl labai svarbu įsitikinti šildymo įrenginių saugumu ir įrengti namuose CO detektorių, kuris padėtų išvengti sunkių, gyvybei pavojingų apsinuodijimų.

„Kartais labai elementarių rekomendacijų paisymas gali padėti išvengti labai sunkių sveikatos sužalojimų", - tikino medikė.

Gydytojos patarimai prieš šventes:

 • Jeigu puošiate tikrą eglutę visada prisiminkite, kad medis dega - nepuoškite eglutės tikromis žvakėmis, pasirūpinkite, kad eglė būtų toliau nuo židinio;
 • Jeigu turite mažamečių vaikų, nekabinkite smulkių, aštrių papuošalų vaikų akių lygyje, neleiskite vaikams padėti jums puošti eglę dūžtančiais žaislais;
 • Svarbu žinoti, kad beveik visi dekoratyviniai augalai gali tapti nuodais, jei vaikas tiesiog jų paragaus;
 • Būtina pasirūpinti, kad, puošiant namus įvairiais tam skirtais aerozoliais, vaikai tuo metu nebūtų kambaryje, pačius flakonus laikyti saugioje, vaikams neprieinamoje vietoje;
 • Šventinius fejerverkus išbandyti tik suaugusiųjų priežiūroje ir pagal gamintojų pateiktas instrukcijas;
 • Žaislus vaikams pirkite tik sertifikuotus ir atitinkančius vaiko amžių (būtinai perskaitykite informaciją etiketėje, neleiskite vaikams žaisti su pakuote);
 • Svarbu identifikuoti potencialius rizikos veiksnius namų aplinkoje, tai gali būti medikamentai, augalai, valikliai, kosmetika, klijai, pesticidai, augalų sėklos, naminių gyvūnų maistas, alkoholiniai gėrimai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai