To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas ligoniui...

Gydytojas ligoniui:
- Išgerkite šįvakar šias dvi tabletes, o rytoj, jei prabusite, dar dvi.

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jei moteris sirgo vienos krūties vėžiu, susirgti kitos krūties vėžiu tikimybė yra 3-4 kartus didesnė.

Tarp jaunimo daugėja apsinuodijimų alkoholiu ir savižudybių

Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad šių metų pirmąjį ketvirtį padaugėjo apsinuodijimų. Nerimą kelia tai, kad vis dažniau svaiginasi ir bando nusižudyti vaikai.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina tėvus būti budresnius ir siūlo parengtą atmintinę apie apsinuodijimų prevenciją.

Pasak Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjos Jūratės Karalevičienės, atliekant apsinuodijimų analizę, pastebima itin grėsminga situacija.

„Nuo 2004 metų užregistruotų apsinuodijimų atvejų padažnėjo beveik 50 procentų. Jau šių metų pirmąjį ketvirtį užregistruoti net 102 apsinuodijimų atvejai, iš jų 74 apgalvoti. Apgalvoti apsinuodijimai - tai svaiginimasis alkoholiu, narkotikais, medikamentais bei mėginimai nusižudyti.

Šiaulių apskrityje šiais metais užregistruoti net 25 vaikų apsinuodijimo alkoholiu atvejai. Iš jų daugiau kaip pusė - mergaičių apsinuodijimai. Tenka apgailestauti, kad vis daugiau mergaičių piktnaudžiauja alkoholiu ir kitais svaigalais. Tiriant apsinuodijimo atvejų eigą aiškėja nauja tendencija - jaunimas svaiginasi viešose vietose. Vis dažniau apsinuodijama prekybos ir pramogų centruose ar jų automobilių stovėjimo aikštelėse rūkant marihuaną, svaiginantis alkoholiu", - pasakojo J. Karalevičienė.

Visuomenės sveikatos specialistė teigia, kad suaugusiųjų organizmas toleruoja didesnį alkoholio kiekį (tarp suaugusiųjų dažniausiai registruojami apsinuodijimai alkoholio surogatais), nei paauglių. Kartais paauglio organizmo intoksikacijai užtenka ir alaus.

„Kai kalbama apie jauną organizmą, negalima skirstyti alkoholinių gėrimų į lengvus ar pan. Manyčiau, kad problema būtų išspręsta, jei iki dvidešimt vienerių metų alkoholis būtų tabu", - sako Jūratė Karalevičienė.

Žudosi ir vaikai

Daugiau kaip pusė apsinuodijimų - mėginimai žudytis, iš kurių trečdalis - vaikų iki 18 metų. Dažniausios tokių atvejų priežastys yra konfliktai šeimoje, mokykloje, nusivylimai draugais. Medikai pastebi, kad egzistuoja tam tikras bandymų žudytis sezoniškumas. Savižudybių padaugėja gegužės ir birželio bei lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Žiemą dažnesni suaugusiųjų bandymai žudytis.

„Dabartinė ekonominė situacija koreguoja sezoniškumo aspektą. Daugėja savižudybių, dėl pasunkėjusios finansinės padėties. Artimieji privalo suprasti, kad bandymas žudytis - tai labai rimtas signalas, ir kad tai gali pasikartoti. Būtina pasirūpinti, kad asmuo, bandęs žudytis, gautų reikiamą specialisto pagalbą", - perspėja Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja.

Dėl nerūpestingumo nukenčia mažamečiai

Pasak pašnekovės, jeigu apsaugoti suaugusį žmogų nuo savižudybės tikrai sudėtinga, tai pasirūpinti mažamečių saugumu galima ir būtina. Praėjusiais metais tarp atsitiktinai apsinuodijusiųjų net 83 proc. sudarė ikimokyklinio amžiaus vaikai. Dažniausiai palikti be priežiūros jie apsinuodija nesaugiai laikomais medikamentais, buitinės chemijos produktais ir net alkoholiu.

Šeimoje augant vaikui, tėvai privalo pasirūpinti saugia namų aplinka. Medikamentai, buitinės chemijos priemonės turi būti laikomos vaikui neprieinamoje vietoje.

„Pasitaiko atvejų, kai nuodingos medžiagos laikomos maisto produktams skirtoje taroje. Skiediklis supilamas į gaiviųjų gėrimų butelį, o vaikas, norėdamas tiesiog atsigerti, keletą kartų gurkšteli ir sunkiai apsinuodija. Negerai, kai mažamečiai apsinuodija paragavę nesaugiai padėto alkoholio. Tokiais atvejais didžiausia atsakomybė tenka tėvams ar globėjams", - sako Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistė.

Net 86 proc. atsitiktinių apsinuodijimų, kai mažamečiai apsinuodija medikamentais, ypač raminamaisiais, leidžia teigti, kad mūsų visuomenėje egzistuoja dviguba problema: ir nesaugiai laikomi medikamentai, ir labai dažnai suaugusiųjų vartojami raminamieji.

Naudinga informacija

Tarptautinėje praktikoje rūpinantis apsinuodijimų prevencija visuomenei pateikiamos rekomendacijos - saugios buities taisyklės. Šios rekomendacijos padėtų apsaugoti vaikus nuo apsinuodijimų, kurie sukelia rimtus sveikatos sutrikimus. Rekomenduojama:

1. nustatyti potencialius rizikos veiksnius namų aplinkoje: tai gali būti medikamentai, augalai, valikliai, kosmetika, klijai, pesticidai, augalų sėklos, naminių gyvūnų maistas, alkoholiniai gėrimai ir pan.;
2. niekada nepalikti potencialiai nuodingų produktų vaikams prieinamoje vietoje;
3. niekada nemaišyti skirtingų valiklių - įvykus cheminei reakcijai, į aplinką gali patekti nuodingų garų;
4. gaminius pirkti saugiose vaikams pakuotėse;
5. gaminius laikyti tik originalioje, tam skirtoje pakuotėje;
6. niekada nevartoti vaistų mažamečių vaikų akivaizdoje;
7. niekada nevadinti vaistų saldainiais, net ir vitaminų;
8. nelaikyti namuose senų vaistų;
9. perspėti senelius, kitus gimines ar draugus apie saugų medikamentų, buityje naudojamų chemikalų laikymą, jei ketinate juos aplankyti su mažamečiais vaikais.

Pasirūpinti saugia buitimi ypač aktualu šiuo metu, kai artėja atostogų metas ir kai mažamečiai, tėvams dirbant, dažnai paliekami namuose be priežiūros.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai