To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Susijaudinęs vyras drebančia ranka suka 03...

Susijaudinęs vyras drebančia ranka suka 03:
- Tuoj pat siųskite greitąją – žmonai prasidėjo sąrėmiai!
- Nusiraminkite. Tai jos pirmas vaikas?
- Ne, tai jos vyras!

 • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Atlikus tyrimą vienuolikoje Europos valstybių, JAV, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje nustatyta, kad berniukų mirtingumas kūdikių amžiuje yra didesnis nei mergaičių, nors ši tendencija ...

Vaistai nuo peršalimo vaikams: saugumo aspektai

Tikriausiai, kai jūsų vaikas pasigauna virusą, jums iškyla klausimas, kokius vaistus pasirinkti, kad šie jam nepakenktų. Kadangi vaikams tinka ne bet kokios priemonės nuo peršalimo, čia pateiksime informaciją, kiek saugūs yra įvairūs vaistai.

Ar vaistai nuo peršalimo nekenkia vaikams?

Nereceptinių vaistų nuo peršalimo gamintojai sutinka, kad šie vaistai neturėtų būti skiriami mažesniems nei 4 metų vaikams:

 • slopinamieji preparatai nuo kosulio (dekstrometorfanas)
 • atsikosėjimą lengvinantys vaistai (guaifenesinas)
 • vaistai, mažinantys kraujo priplūdimą (pseudoefedrinas ir fenilefrinas)
 • antihistaminai (tokie kaip bromfeniraminas, chlorfeniraminas, difenhidraminas).

Kaip žinoma, šie vaistai nuo peršalimo nelabai padeda pasveikti, tačiau yra tikimybė, kad nuo jų pasireikš stiprus pašalinis poveikis. Nors milijonai vaikų vartojo šiuos vaistus ir jiems nieko neatsitiko, tačiau tarp 1969 ir 2006 metų būta atvejų, kai nuo antihistaminų ir vaistų nuo slogos numirė 60 mažų vaikų.

Turint omenyje, jog nėra jokių įrodymų, kad vaikiški vaistai nuo peršalimo tikrai padeda, kartais geriau nerizikuoti.

Ar saugu vaikams duoti vaistų nuo peršalimo?

Laikoma, jog vaikams subalansuoti vaistai nuo peršalimo ir kosulio yra visiškai saugūs vartoti vaikams nuo 4 metų amžiaus. Tačiau FDA (Maisto ir vaistų administracija JAV) rekomenduoja laikytis šių saugumo instrukcijų:

 • Visada perskaitykite informaciją ant pakuotės ir instrukcijoje, ir atidžiai sekite nurodymais.
 • Neduokite vaistų nuo peršalimo vaikams, jaunesniems nei 4 metų, nebent tai būtų nurodęs pediatras.
 • Niekada savo nuožiūra dedidinkite dozės. Per didelis vaistų kiekis gali sukelti pavojingą (net gyvybei!) šalutinį poveikį.
 • Taip pat jokiu būdu neduokite vaikui vaistų, kurie yra skirti suaugusiems. Vaikams tinkami vaistai paprastai būna atitinkamai pažymėti (pediatriniam vartojimui, tinka vaikams, kūdikiams ir pan.).
 • Jei nesate tikri, kokie vaistai tinkamiausi jūsų vaikui, pasikonsultuokite su jo gydytoju. Vaistų nuo peršalimo ir kosulio būna labai įvairaus stiprumo.
 • Informuokite savo vaiko gydytoją apie tai, kokius vaistus (receptinius ar nereceptinius) jam jau davėte. Tai reikalinga tam, kad pediatras galėtų įvertinti įvairias vaistų kombinacijas ir jų poveikį.
 • Visada naudokite būtent tą vaistų matavimo įrankį, kuris buvo pakuotėje (pipetė, taurelė ar dozavimo šaukštelis). Virtuvinis šaukštas šiam reikalui netinka.

Ar reikia gydyti ir peršalimo simptomus?

Kalbant apie vaikus, peršalimo simptomų gydymas yra ne tik nesaugus, bet dar gali būti ir pavojingas. Kaip ten bebūtų, peršalimas visada vystosi sava eiga, ir praeina per 5-10 dienų - visai nepriklausomai nuo to, gydomas jis, ar ne. Be to, nėra jokių tyrimų, įrodančių, jog antihistaminų, slopinamųjų preparatų nuo kosulio, vaistų nuo slogos, vitaminų ir mineralų, žolelių ar antibiotikų naudojimas vaikų peršalimo ligoms gydyti, tikrai pasiteisina. O kosėjimą slopinantys preparatai gali dar pabloginti simptomus, neleisdami vaikui iškosėti tirštų gleivių.

Ar yra saugių būdų vaikų peršalimo simptomams palengvinti?

Taip, tokių būdų esama. Štai jie:

 • Kūno skausmui malšinti galite naudoti acetaminofeną arba ibuprofeną. Pastarojo neduokite vaikams, jaunesniems nei 6 mėnesių. Dėmesio: niekada neduokite vaikui aspirino, nes rizikuojate prisišaukti Rejė sindromą - retą, bet pavojingą ligą.
 • Tam, kad nosis išsivalytų nuo klampių gleivių, išbandykite druskos tirpalo lašus arba šio tirpalo irigaciją.
 • Kad užtikrintumėte pakankamą drėkinimą ir suskystintumėte gleives, duokite vaikui pakankamai skysčių.
 • Jei vaiko kambaryje oras sausas, pastatykite jame oro drėkintuvą.
 • Jei jūsų vaikas serga astma, arba kartais jam būna sunku kvėpuoti, pasitarkite dėl to su gydytoju. Šiuo atveju vaikui galbūt padėtų bronchodiliatorius (preparatas, skirtas atpalaiduoti ištinusiems kvėpavimo takams).

Kada dėl vaiko peršalimo turėčiau kreiptis į gydytoją?

Tuo atveju, jei jūsų vaiko simptomai pablogėjo, ar peršalimas nepraėjo per savaitę, kreipkitės į vaikų gydytoją, kad išsiaiškintumėte, ar problema neslypi kitur.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai