To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę...

Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę. Paguldytas ant operacinio stalo, išsigandęs laukia narkozės ir, pamatęs chirurgą, sako jam:
- Pone daktare, maldauju, greičiau pradėkite!
- Šį stalą ne aš aptarnauju!- atrėžė chirurgas.

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Maždaug 8 proc. JAV gyventojų kenčia nuo specifinių fobijų. Šios fobijos paprastai prasideda vaikystėje arba paauglystėje, ankstyvoje jaunystėje ir negydomos gali tęstis ...

Pirmoji pagalba

Pirmoji pagalba šioms ligoms: cukrinis diabetas, epilepsija, insultas, miokardo infarktas, bronchų spazmai, organizmo intoksikacija, trauma, apsinuodijimas gaisro metu, šilumos smūgis, anafilaksinis šokas, kolapsas, žaibo smūgis, apnėja. Pirmoji pagalba, ką reikia žinoti?

Pirmoji pagalba: cukrinis diabetas

Priežastis: pernelyg mažas arba didelis gliukozės kiekis kraujyje dėl laiku nesuleisto insulino ar jo perdozavimo, pažeidus mitybos taisykles.

Ką daryti: jeigu sutrinka kvėpavimas ir sustoja širdis, reikia daryti dirbtinį kvėpavimą iš burnos į burną ir masažuoti širdį. Jeigu laiku nesuleista insulino, kuo greičiau jį suleisti. Jeigu ligonis laiku nepavalgė, būtina jam duoti baltos duonos arba kitų produktų, kuriuose yra daug angliavandenių. Plačiau apie cukrinį diabetą.

 

Pirmoji pagalba: epilepsija

Priežastis: traukulių priepuolis, dėl kurio ligonis gali sukąsti liežuvį arba nevalingai nusišlapinti.

Ką daryti: kontroliuoti ligonio judesius, saugoti, kad jis neužsigautų, tarp dantų įsprausti grįžtele suvyniotą audinį (šaliką, pirštinę ir t.t.). Bet negalima stengtis jėga pražiodyti. Plačiau apie epilepsiją.

 

Pirmoji pagalba: insultas

Priežastis: smegenų kraujo apytakos sutrikimas.

Ką daryti: žmogų patogiai paguldyti ir, jeigu įmanoma, pamatuoti arterinį spaudimą. Jeigu jis padidėjęs, duoti papildomą dozę vaistų nuo hipertenzijos. Plačiau apie insultą.

 

Pirmoji pagalba: miokardo infarktas

Priežastis: koronarų nepakankamumas.

Ką daryti: ligoniui po liežuviu pakišti nitroglicerino tabletę ir kviesti gydytoją. Kai tabletė ištirps, palūkėti 5-10 minučių ir pakišti antrą. Šiai ištirpus ir palūkėjus dar 5-10 minučių - trečią. Jeigu ištirpus 2-3 tabletėms ligonio savijauta nepagerėja, reikia duoti valerijono arba širdies srityje priklijuoti garstyčių trauklapį. Plačiau apie miokardo infarktą.

 

Pirmoji pagalba: bronchų spazmai

Priežastis: angliarūgštės susikaupimas kraujyje ir blogas smegenų aprūpinimas deguonimi.

Ką daryti: ligonio kišenėje surasti inhaliatorių, įkišti į burną ir, jam įkvepiant, 2-3 kartus paspausti.

 

Pirmoji pagalba: organizmo intoksikacija

Priežastis: alkoholis, narkotikai, kai kurie vaistai.

Ką daryti: daryti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Laukiant gydytojo, reikia išplauti nukentėjusiojo skrandį, t.y. duoti gerti daug sūroko vandens.

 

Pirmoji pagalba: trauma

Priežastis: smarkus sutrenkimas, trauminis kraujavimas ir t.t.

Ką daryti: jei traumuota galūnė, užveržus guminį raištį sustabdyti kraujavimą, sužalotą vietą atšaldyti ledu. Jei gali būti lūžę kaulai, nukentėjusįjį kuo mažiau judinti.

 

Pirmoji pagalba: apsinuodijimas gaisro metu

Priežastis: kraujo prisotinimas angliarūgšte, anglies oksidu.

Ką daryti: nukentėjusį kuo greičiau išnešti į gryną orą, atlaisvinti drabužius ir nedelsiant pradėti daryti dirbtinį kvėpavimą.

 

Pirmoji pagalba: šilumos smūgis

Priežastis: organizmo nesugebėjimas šilumos perteklių pašalinti su prakaitu.

Ką daryti: nukentėjusįjį paguldyti vėsioje vietoje arba pavėsyje, atlaisvinti drabužius, jeigu yra galimybė, ant galvos, kaklo, krūtinės uždėti šaltus kompresus. Jeigu būtina, daryti dirbtinį kvėpavimą.

 

 

Pirmoji pagalba: anafilaksinis šokas

Priežastis: reakcija į tam tikrus vaistus arba vabzdžių įgėlimus.

Ką daryti: nukentėjusįjį patogiai paguldyti ir fiksuoti jo liežuvį, kad neužkimštų kvėpavimo takų. Pašalinti visus alergenus: nebeleisti vaistų ar pašalinti vabzdžio geluonį, o įgėlimo vietą patepti spiritu arba odekolonu ir atšaldyti ledu.

 

Pirmoji pagalba: kolapsas

Priežastis: kraujagyslių nepakankamumas gausiai nukraujavus, patyrus smūgį į saulės rezginį arba tarpvietę.

Ką daryti: pirmiausia pašalinti kolapsą sukėlusią priežastį, po to nukentėjusiojo kojas pakelti aukščiau už kūną, kad į galvą priplūstų daugiau kraujo.

 

Pirmoji pagalba: žaibo smūgis

Priežastis: jeigu ant nukentėjusiojo kūno matyti melsvos spalvos medžio pavidalo raizginys, aišku, kad jis patyrė žaibo smūgį ir prarado sąmonę.

Ką daryti: kuo greičiau pradėti dirbtinį kvėpavimą. O kai žmogus atsipeikėja, duoti kuo daugiau skysčių (tik ne alkoholio ar kavos). Be to, reikia pasirūpinti nudeginta oda, nukentėjusįjį apkloti antklode ir kuo greičiau gabenti į ligoninę.

 

Pirmoji pagalba: apnėja

Priežastis: kvėpavimo sustojimas dėl ryklės, trachėjos, bronchų pažeidimo, virusinių kvėpavimo organų ligų, bronchinės astmos, sedatyvinių vaistų perdozavimo ir t.t.

Ką daryti: iš burnos ertmės ir kvėpavimo takų pašalinti gleives, svetimkūnius, pataisyti įstrigusį liežuvį, apatinį žandikaulį patraukti į priekį ir daryti dirbtinį kvėpavimą iš burnos į burną arba iš burnos į nosį. Tuo pačiu metu daryti širdies masažą. Jeigu yra galimybė, suleisti adrenalino.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai