To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Skrodimo išvados...

Skrodimo išvados:
- Kaip parodė skrodimas, žmogus numirė nuo skrodimo...

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Disleksija

Disleksija - dažniausiai įgimtas sveikatos sutrikimas. Disleksija pasireiškia „skaitymo sutrikimu". Manoma, jog disleksija pasireiškia maždaug 5 procentams mokyklinio amžiaus vaikų (dažniau berniukams). Kadangi vaikui užaugus šis sutrikimas gali pabloginti jo gyvenimo kokybę, pastebėjus šio sutrikimo požymius, reikėtų kreiptis į gydytoją specialistą.

Priežastys

Deja, disleksijos priežastys iki šiol nėra tiksliai žinomos. Manoma, kad šis sutrikimas atsiranda dėl sutrikusio už skaitymą ir rašymą atsakingų galvos smegenų sričių funkcionavimo. Gali būti, jog smegenų funkcionavimo sutrikimai vaisiui atsiranda dar esant gimdoje. Tam gali turėti įtakos motinos traumos, sunkios ligos (pavyzdžiui, smegenis pažeidžiančios infekcijos). Taip pat pastebėta, jog disleksijos sutrikimą turintiems žmonėms skaitant aktyvuojamas kitas smegenų pusrutulis. Tačiau atsakymo į klausimą, kodėl taip yra, vis dar nepavyksta rasti.

Požymiai

Vaikui, turinčiam disleksijos sutrikimą, būna labai sunku išmokti skaityti. Toks vaikas dažniausiai skaito labai nenoriai, skaitymas jį labai vargina. Skaitant tokiems vaikams nepavyksta sudėti skiemenų, jie neretai skaito „veidrodiniu būdu", gali keisti raides ar skiemenis vietomis, nukąsti galūnes ar pridėti papildomų raidžių. Šį sutrikimą turintys vaikai skaito nerišliai, be intonacijos, netaisyklingai kirčiuoja žodžius. Dažniausiai būna sunku suprasti jų perskaityto teksto prasmę. Pastebėta, jog greta skaitymo sutrikimų šiems vaikams gali pasireikšti dėmesio sutelkimo, atminties problemų. Taip pat disleksija neretai sukelia daug psichologinių rūpesčių. Vaikas gali nebenorėti eiti į mokyklą. Ypač svarbu, jog tėvai nepalaikytų tokio vaiko elgesio tingėjimu ir dėl to su juo nekonfiktuotų, netaikytų drausminamųjų priemonių.

Tyrimai

Galimai disleksijos sutrikimą turintį vaiką tiria pedagoginės psichologinės tarnybos specialistų komanda. Tyrimo metu įvertinamas jo intelektas, skaitymo įgūdžiai, kalbiniai bei pažinimo procesai, nustatomas sutrikimo pobūdis bei laipsnis. Svarbu nepamiršti, jog vaikas gali blogiau skaityti ir dėl kitų priežasčių (pavyzdžiui, kurtumo ar regos problemų), todėl gali būti siunčiamas tirti ir kitiems specialistams.

Gydymas

Vaikus, sergančius disleksija, dažniausiai gydo logopedas. Skaityti mokoma taikant įvairias metodikas. Žinoma, gydymas trunka labai ilgai ir yra sunkus. Tačiau dažniausiai pasiekiama neblogų rezultatų. Pagalba, kenčiantiems nuo disleksijos teikiama bet kokio amžiaus žmonėms. Todėl net jei vaikystėje pagalba buvo nesuteikta, galima pasiekti gerų rezultatų suaugus.

Prognozė

Disleksija nėra pagydomas sutrikimas ir jos reiškinių dažniausiai lieka visą gyvenimą. Tačiau nereikėtų klaidingai manyti, jog tokie žmonės turi žemesnį intelektą. Disleksijos sutrikimas yra diagnozuotas kai kuriems žymiems rašytojams, dailininkams, politikams ir mokslinikams.

Patartina, jog disleksijos sutrikimą turintys žmonės rinktųsi profesijas, kurios nereikalauja ypatingų kalbos žinių.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Aš tai pat sergu šita liga ar ją galima pagydyti, ir ar ji gali išsivystyti į sunkia stadiją ?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai