To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina bobulė pas daktarą ir skundžiasi...

Ateina bobulė pas daktarą ir skundžiasi:
- Daktarėli, aš kažkaip keistai jaučiuosi...
- Tai apibūdinkit, bobule, kaip...
- Na tai kai sėdžiu, tai sėdžiu, sėdžiu, sėdžiu...
Kai stoviu tai stoviu, stoviu, stoviu... O kai guliu, tai guliu, guliu, guliu...
- Na, bobule, ar matai tas duris?
- Taip.

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

Naktinis šlapinimasis

Naktinis šlapinimasis dar vadinamas naktine enureze (naktiniu šlapimo nelaikymu). Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia ikimokyklinio amžiaus vaikams. Reikėtų nepamiršti, jog naktinis šlapimo nelaikymas vaikui sukelia ne tik diskomfortą, bet ir psicologines problemas. Todėl tėvams reikėtų žinoti, kad yra daug būdų padėti naktį į lovą besišlapinantiems vaikams.

Priežastys

Išskirta gana daug naktinio šlapimo nelaikymo priežasčių. Manoma, jog naktinės enurezės atsiradimui įtakos turi:

  • Genetiniai veiksniai (ištirta, jog pusė vaikų, kurių tėvams vaikystėje pasireiškė naktinė enurezė, taip pat kenčia nuo šios problemos);
  • miego sutrikimai (vaikai, kuriems būdingi miego sutrikimai, žadinami vangiai keliasi, pabudę nesiorientuoja aplinkoje, o ryte neprisimena, ar naktį buvo tualete);
  • Antidiurezinio hormono stoka (normaliai ADH kiekis naktį vaiko organizme padidėja, todėl išskiriama mažiau šlapimo ir vaikas iki ryto nenori šlapintis, tačiau jei šio hormono apykaita sutrinka ir naktį jo sumažėja, vaiko organizme pasigamina daugiau šlapimo ir naktį jis pasišlapina į lovą);
  • Sutrikusi šlapimo pūslės funkcija (šlapimo pūslėje šlapimo susikaupus daugiau nei telpa, vaikas nevalingai pasišlapina).
  • Taip pat naktinė enurezė gali atsirasti sergant kai kuriomis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, lėtinis šlapimo pūslės uždegimas, inkstų funkcijos nepakankamumas.

Požymiai

Naktinės enurezės pagrindinis ir vienintelis simptomas - naktinis šlapimo nelaikymas. Ligonis į lovą gali pasišlapinti nuo vieno karto į savaitę iki kelių kartų per naktį. Tai neretai sukelia ne tik higienos, bet kartu ir psichologines bei socialines problemas.

Diagnostika

Naktinė enurezė diagnozuojama vyresniems nei 5 metų vaikams, kurie į lovą šlapinasi nuo pat gimimo. Kaip dažnai vaikai šlapinasi į lovą didelės reikšmės neturi. Jei naktinis šlapimo nelaikymas kelia nerimą vaikui ar jo tėvams, reikėtų kreiptis į gydytoją pediatrą. Gydytojas pirmiausia apžiūri vaiką, įvertiną jo fizinį išsivystymą. Jei vaiko raida atsilieka, galima įtarti, kad naktinės enurezės priežastis yra lėtinis inkstų funkcijos nepakankamumas ar įgimtos šlapimo organų anomalijos. Taip pat gydytojas paskiria bendrą kraujo, šlapimo tyrimus. Jie atliekami siekiant išsiaiškinti, ar vaikas neserga šlapimo organų infekcija. Šlapimo organų anomalijai diagnozuoti atliekama šlapimo organų echoskopija.

Gydymas

Dėl naktinės enurezės gydomi vyresni nei penkių metų vaikai. Mažesniam nei 5 metų vaikui gydymas skiriamas tik tuo atveju, jei vaikas dėl to jaučia didelį fizinį ir psichologinį diskomfortą. Vaikui sudaroma speciali dieta. Iš maisto raciono patariama pašalinti daug kofeino, cukraus turinčius produktus, citrusinius vaisius, šokoladą. Taip pat patariama vakare atsisakyti pieno produktų. Visuomenėje vyrauja neteisingas mąstymas, jog siekiant išvengti naktinės enurezės reikia neduoti vaikui gerti skysčių vakare. Tačiau tai tėra mitas. Vaikui vakare gerti galima, tačiau reikėtų vaiką skatinti daug skysčių gerti dienos metu, tuomet sumažėja poreikis gerti skysčius vakare. Gydant naktinę enurezę yra labai svarbi tėvų parama. Dėl naktinio šlapimo nelaikymo jokiais būdais negalima vaiko barti ar bausti. Priešingai, po kiekvienos „sausos nakties" vaiką reikėtų pagirti, paskatinti. Taip pat patariama tėvams naktį kelis kartus vaiką prižadinti, palydėti į tualetą. Jei šios priemonės neduoda jokių rezultatų, gali būti skiriamas medikamentinis gydymas. Pagrindinis vaistas naktinės enurezės gydymui - desmopresinas. Dažniausiai skiriamas 3-6 mėnesių gydymo kursas.

Prognozė

Net ir negydant naktinės enurezės pasveikimo prognozė yra gera. Visgi jei vyresnis nei penkių metų vaikas turi šį sutrikimą, patariama jį gydyti, nes naktinė enurezė gali sukelti rimtų socialinių bei psichologinių problemų.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

parduodu vaiku naktiniotslapimo nelaikymo treniruokli alerma Malem MO3.naudotas kaina 200lt 865443042

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai