To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, mane kankina depresija!

- Gydytojau, mane kankina depresija!
- Geriausi vaistai - visa galva pasinerti į darbą, - pataria gydytojas.
- Bet mano darbas - maišyti betoną...

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Tiek juodieji, tiek raudonieji ikrai turi labai daug cholesterolio - 100 g valgomosios dalies yra 588 mg cholesterolio.

Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiu

Straipsnio šaltinis: 
www.SOS03.lt
medikamentai apsinuodijimas.jpg

Per 2010 m. Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) pavaldūs visuomenės sveikatos centrai ištyrė 1946 apsinuodijimo atvejus. VVSPT duomenimis, dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiu.

„Labai skaudu, bet pusės ištirtų atvejų metu nukentėjo vaikai, - sako VVSPT vyr. specialistė Natalja Umbrasienė. - Iš jų apie 20 proc. - iki 7 metų amžiaus." 2010 m. buvo ištirti 992 vaikų apsinuodijimo atvejai. Vaikai dažniausiai apsinuodija vaistais (450 atvejai), taip pat alkoholiu (336 atvejai). 22 vaikai apsinuodijo alkoholinius gėrimus vartodami su medikamentais bei narkotinėmis medžiagomis. Užregistruota apsinuodijimų anglies monoksidu, sieros vandeniliu, ašarinėmis, chloro ir kitomis dujomis, buitinės chemijos produktais ir kt.

Pasak N. Umbrasienės, dažnos nelaimės priežastis - tėvų, senelių ar kitų suaugusiųjų nedėmesingumas. „Vaikams prieinamoje vietoje palikti vaistai ir alkoholis, valikliai, plovikliai, dezinfekcinės priemonės, į gaiviųjų gėrimų tarą supiltos įvairios pavojingos medžiagos gali turėti labai nemalonių pasekmių jautriam vaiko organizmui, - teigia ji. - Suaugusieji ne tik privalo pasirūpinti, kad šios medžiagos atsitiktinai nepakliūtų į pačių mažiausiųjų rankas, bet ir nuolat priminti vyresniems vaikams, kaip gali baigtis eksperimentai su alkoholiu, medikamentais, narkotikais ar kitomis toksiškomis medžiagomis."

Suaugusiųjų grupėje apsinuodijusių vyrų yra šiek tiek daugiau nei moterų. Vyrai dažniausiai apsinuodija alkoholiu, moterys - medikamentais.

Daugiau nei pusė (58,1 proc.) visų apsinuodijimų 2010 m. buvo apgalvoti, vartojant medikamentus ir alkoholį. Beveik 25 proc. šių atvejų sudaro bandymai nusižudyti. Kiti nukentėjusieji įvairias medžiagas vartojo norėdami apsisvaiginti.
6 apsinuodijusieji mirė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai