To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jaunas tėtis ateina į gimdymo namus...

Jaunas tėtis ateina į gimdymo namus.
- Jau pagimdė?- klausia jis medicinos sesers.
- Taip,- atsako jam.
- Sūnų?- klausia tėtušis.
- Ne,- sako seselė.
- O tai ką tada?..

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Genetiniai rizikos faktoriai – tyrimai įrodė, kad 10 proc. krūties vėžio atvejų yra paveldimi, dauguma dėl mutacijų BRCA1 ir BRCA2 genuose.

Kai nuodu tampa ir maistas, ir vaistas

Beveik kiekvieną savaitę Marijampolės visuomenės sveikatos centras gauna informacijos apie apsinuodijimus. Štai ir praėjusiąją savaitę apskrityje trys žmonės (vienas iš jų - 13 metų paauglys) nuodijosi apgalvotai (turėdami savižudybės tikslą), vienas apsinuodijimas buvo atsitiktinis (smalkėmis). Visus žmones pavyko išgelbėti.

Marijampolės visuomenės sveikatos centro specialistai nuo 2004 metų tiria apsinuodijimus, apie kuriuos informaciją gauna iš sveikatos priežiūros įstaigų. 2004 m. apskrityje fiksuota 130 apsinuodijimo atvejų, 2005 m. - 121, 2006 m. - 91, 2007 m. - 209. 2008 m. Marijampolės apskrityje, kurioje, 2008 m. liepos 1 d. duomenimis, yra 180 555 gyventojai, ištirti 154 apsinuodijimų atvejai. Trys iš jų baigėsi mirtimi.

Suklusti verčia tai, kad didžioji dalis apsinuodijusiųjų - vaikai iki 18 metų. Marijampolės apskrityje per 2008 metus vaikų apsinuodijimų buvo 93, suaugusiųjų - 61.

Apsinuodijimų skaičius pagal lytį 2008 m. beveik nesiskiria: 76 vyrai, 78 moterys. Dažniausiai vyravo apsinuodijimai medikamentais (73 atvejai) bei alkoholiu (45 atvejai). Alkoholis kartu su medikamentais apsinuodijimus sukėlė 9 atvejais. Užregistruota atvejų, kai alumi, vynu apsinuodijo mažamečiai. Tiek pat užfiksuota apsinuodijimų cheminėmis medžiagomis, maistiniu actu. Anglies monoksidu (smalkėmis), įvairiomis dujomis apsinuodijo 7, techniniais preparatais - 4 žmonės.

2008 m. vyravo apgalvoti apsinuodijimai (81 atvejis) - bandymai žudytis, įvairūs piktnaudžiavimai. Atsitiktinių apsinuodijimo atvejų kiek mažiau - 71. Iš atsitiktinių apsinuodijimų dažniausi vaikų apsinuodijimai dėl nesaugios aplinkos: mažyliai suvalgo nesaugiai padėtus medikamentus (fiksuoti mažamečių apsinuodijimai kalio permanganatu, kontraceptinėmis tabletėmis). Registruoti atvejai, kai vaikai suvalgė ar išgėrė buitinės chemijos produktų (gėlių trąšų, nagų lako valiklio), graužikų nuodų ir pan. Dažniausiai apsinuodijimai įvyksta namų aplinkoje, kur vaikai turėtų jaustis visiškai saugūs.

Nepamirškime, kad kūdikiai ir maži vaikai į burną deda viską, ką randa. Tad laikykime pavojingus produktus, medžiagas vaikams nepasiekiamose vietose. Jei vaikai mėgsta raustis rankinėse, apgalvokime, ar jose neras ir nesuvalgys mūsų vaistų. Neperpilkime cheminių medžiagų likučių į limonado, mineralinio vandens butelius - pamiršę ir patys galime išgerti ar apsideginti kai kuriomis jų. Nesivežiokime žemės ūkio technikoje, automobiliuose į limonado butelius supiltų degalų, aušinimo skysčio ir kt.

Apsinuodijus ypač svarbi pirmoji pagalba. Atminkite: svarbiausia nutraukti nuodo patekimą į organizmą. Jei nukentėjusysis nesąmoningas, paguldykite jį ant šono, jei vemia - pasirūpinkite, kad neužspringtų. Jei apsinuodijęs žmogus sąmoningas, reikia sukelti vėmimą (duoti išgerti 1-2 litrus šilto vandens). Skubiai kvieskite greitąją medicinos pagalbą, vežkite į gydymo įstaigą. Svarbu žinoti, kad vežant apsinuodijusįjį į gydymo įstaigą, būtina surinkti ir kartu nuvežti tas medžiagas, maisto produktus, vaistus, jų pakuotes su pavadinimais ir etiketėmis, augalų dalis ar kita, kuo žmogus galėjo apsinuodyti. Vėmimo negalima sukelti, jei žmogus apsinuodijo rūgštimi arba šarmu (reikia duoti išgerti 1-2 stiklines vandens), benzinu, žibalu, kitokiu kuru, išgėrė strichino, ištiko širdies priepuolis, prasidėjo traukuliai, apsinuodijusysis yra nesąmoningas, jei apsinuodijo kūdikis iki 6 mėnesių, jeigu moteriai yra trys paskutiniai nėštumo mėnesiai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai