To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ginekologas – tai žmogus, ieškantis...

Ginekologas – tai žmogus, ieškantis problemų ten, kur kiti ieško laimės.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Benamiui didesnė tikimybė mirti nuo hipotermijos (sušalimo) nesant dideliems šalčiams, o lyjant ir pučiant vėjui.

Kosmetikos gaminys ar biocidas

Kosmetikos rinka - didžiulė ir labai konkurencinga. Gamintojai ir pardavėjai visomis išgalėmis stengiasi pritraukti klientą, tačiau ne visada jų priemonės teisėtos.

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) specialistai ragina vartotojus ypač atsargiai pirkti ir vartoti kosmetikos gaminius su užrašais „dezinfekuojantis", „antibakterinis" ir pan. Toks užrašas yra leidžiamas ne kosmetikos gaminiams, o biocidams - veikliosioms medžiagoms ir preparatams, kurių paskirtis yra sunaikinti ar nukenksminti įvairius kenksmingus organizmus.

„Kad biocidas patektų į rinką, jis turi atitikti griežtus reikalavimus, - pasakoja VVSPT atstovai. - Lietuvoje leidžiama prekiauti tik autorizuotais biocidais. Autorizacija reiškia, kad turi būti atliekami tam tikri tyrimai, tikrinama, ar preparatų sudėtyje nėra draudžiamų medžiagų, ar jie yra saugūs, nustatomos naudojimo instrukcijos ir kt. Lietuvoje už biocidų autorizaciją šiuo metu yra atsakinga VVSPT."

Taigi, jei ant gaminio parašyta, kad jis dezinfekuojantis ar antibakterinis, vadinasi, jis yra biocidas ir etiketėje turi būti įrašytas biocido autorizacijos liudijimo numeris. Jei numerio nėra, tada galima daryti išvadą, kad prekiaujama nelegaliu biocidu arba vartotojas yra apgaudinėjamas ir gaminys neturi deklaruojamų antibakterinių savybių.

VVSPT specialistai primena, kad biocidai ne veltui yra atskirti nuo kitų buityje naudojamų medžiagų bei gaminių. „Biocidai naikina arba atbaido įvairus organizmus, taigi jų sudėtyje yra ganėtinai stiprių medžiagų. Nereikia pamiršti, kad jos ne tik naudingos, bet gali turėti ir nepageidautiną poveikį. Pavyzdžiui, kelis kartus per dieną plaunant rankas antibakteriniu muilu gali pradėti sausėti rankų oda. Taip pat biocidai gali sukelti alergiją ir kt. Visur reikalingas saikas", - pataria VVSPT atstovai.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai