To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dantų gydytojas sako pacientei...

Dantų gydytojas sako pacientei:
- Nereikia taip plačiai išsižioti.
- Jūs pats man pasakėte, kad turite ten įkišti veidrodį ir instrumentus.
- Bet pats aš lieku išorėje!

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

Kosmetikos gaminiams – griežtesni reikalavimai

Antradienį Europos Parlamentas patvirtino pataisytą reglamentą, skirtą kosmetikos gaminiams. Numatoma įpareigoti gamybos bei importo bendroves įvertinti šių gaminių saugą, taip pat griežčiau reglamentuoti nanodalelių naudojimą kosmetikoje. Ataskaitai šiuo klausimu pritarė 633 EP nariai, nepritarė 29, o susilaikė 11. Dėl šio reglamento sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jo įsigaliojimui.

Kosmetiką gaminančios ar importuojančios bendrovės įpareigotos paskirti atsakingą asmenį, kuris prieš išleidžiant gaminį į apyvartą turės pateikti jo saugos vertinimą.

Apie 5 proc. ES parduodamų kosmetikos gaminių yra nanodalelių. Reglamente tiksliau apibrėžiama nanomedžiagų sąvoka. Vartojimo prekių mokslinis komitetas (VPMK) turės įvertinti visus kosmetikos gaminius, kuriuose yra nanomedžiagų, o jei bus nustatyta galima žala sveikatai - tokie gaminiai turės būti uždrausti. Nanomedžiagos, kurios naudojamos kaip dažikliai, konservantai bei ultravioletinių spindulių filtrai, bus toliau leidžiamos naudoti. Visos gaminyje esančios nanomedžiagos turės būti nurodytos jo etiketėje.

Galiojančiam draudimui kosmetikos gaminiuose naudoti 1 ir 2 kategorijos kancerogenines, mutagenines bei reprodukcijai kenkiančias medžiagas numatyta išimtis tuomet, kai jos būtinos kosmetikos gaminiui pagaminti, laikantis griežtų sąlygų.

Reglamentu taip pat siekiama užtikrinti, kad gaminį reklamuojant ir ženklinant būtų nurodomos tik tos savybės, kurios jam tikrai būdingos. Apie kosmetikos gaminius negalės būti pateikiama klaidinančios ar melagingos informacijos, o pateikiama informacija turės būti patvirtinta gaminio informacijos byloje, kuri bus saugoma dešimt metų nuo paskutinio gaminio išleidimo į apyvartą. Valstybės turės numatyti sankcijas už šių reikalavimų nesilaikymą. Taip pat numatoma įdiegti europinius informacijos apie kosmetikos gaminius standartus.

Jau nuo 2004 m. ES draudžia atlikti kosmetikos gaminių bandymus su gyvūnais, išskyrus tuos, kuriems nėra alternatyvų. Nuo šių metų bus draudžiama atlikti tokius bandymus ir tiriant kosmetikos gaminių sudėtines dalis. Taip pat bus draudžiama pardavinėti importuotus gaminius, kurie (įskaitant jų dalis) buvo bandyti su gyvūnais. Nuo 2013-ųjų bus uždrausti net ir tie kosmetikos gaminių bandymai su gyvūnais, kuriems nėra alternatyvų. Tiesa, šis terminas ateityje galės būti pavėlintas sutinkant Europos Parlamentui.

Dėl šio reglamento pasiektas kompromisas su ES Taryba. Jis įsigalios netrukus, nors dauguma jo nuostatų bus taikomos nuo 2012 metų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai