To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žmogeliui būrėja išpranašavo, kad jis mirs dėl ginčo...

Žmogeliui būrėja išpranašavo, kad jis mirs dėl ginčo. Daug metų jis stengėsi su visais sutarti, ir tai jam sekėsi. Bet kartą žmogelis susirgo ir pakliuvo į ligoninę. Susirinko gydytojų konsiliumas ir ėmė aptarinėti jo ligą. Vienas sako viena, kitas - kita.
- Štai ką reiškė būrėjos žodžiai... - pagalvojo žmogelis.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Netinkamai paženklinta kosmetika gali virsti sveikatos problemomis

Daugelio grožio paslaugų kokybė ir saugumas priklauso ne tik nuo jas tiekiančio meistro profesionalumo bei atsakingumo, bet ir nuo paslaugai naudojamų kosmetikos priemonių. Visuomenės sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad ne visi grožio paslaugų teikėjai įsigyja tinkamai paženklintą kosmetiką. Lyg ir smulkmena - ne pagal reikalavimus etiketėje pateikta informacija. Tačiau ši smulkmena gali virsti rimta problema, jei dėl to nukentės klientas.

Etiketėse trūksta įspėjimų lietuvių kalba

Kasmet teritorinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų specialistai, vykdydami grožio paslaugas teikiančių objektų - kirpyklų, kosmetikos kabinetų, grožio salonų, manikiūro ir kt. paslaugas teikiančių - tiesioginę visuomenės sveikatos saugos kontrolę, vertina, ar teikiant paslaugas kosmetikos gaminiai naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų ir instrukcijų, ar atitinka higienos normos reikalavimus.

2009 m. buvo atliktas 3581 patikrinimas. 1067 patikrinimų metu nustatyta pažeidimų. Dalis jų buvo susijusi su teisės aktų reikalavimų neatitinkančios kosmetikos naudojimu (pavyzdžiui, sudėtyje buvo draudžiamų medžiagų, kosmetikos gaminiai buvo netinkamai paženklinti), taip pat buvo atvejų, kai buvo nesilaikoma gaminių naudojimo instrukcijos, naudota pasibaigusio galiojimo termino kosmetika.

Pasak Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) Saugos kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Renatos Kudukytės, ne visada kirpyklose, grožio salonuose naudojama tinkamai paženklinta kosmetika. Dažniausiai ženklinimo reikalavimų neatitinka plaukų dažai. Taip pat visuomenės sveikatos specialistai randa neteisingai paženklintų nagų priežiūros gaminių, plaukų priežiūros priemonių, blakstienų ir antakių dažų, aerozolinių kosmetikos gaminių ir kt.

Vienas iš dažniausių pažeidimų - ant pakuočių nepateikta privaloma informacija, pavyzdžiui ypatingi saugumo įspėjimai, lietuvių kalba. Tarkime, perspėjimas, kad sudėtyje yra rezorcinolio, kuriam patekus į akis jas reikia gerai praplauti vandeniu, anglų kalba yra, o lietuviškai - ne.

2009 m. patikrinimų metu rasta kosmetikos gaminių, ant kurių pakuočių ypatingi atsargumo įspėjimai nebuvo pateikti nei originalo, nei valstybine kalba, nors kosmetikos gaminio ingredientų sąraše buvo medžiagų, kurioms esant tokia informacija yra būtina.

Ingredientų sąrašas būtinas

Kaip vieną iš trūkumų visuomenės sveikatos specialistai mini tai, kad ant kai kurių kosmetikos gaminių nepateiktas arba netiksliai pateiktas kosmetikos gaminio ingredientų sąrašas. „Jei ingredientų sąrašo nėra, neįmanoma įvertinti, ar gaminyje nėra medžiagų, kurioms konkretus žmogus yra alergiškas. Taip pat, jei nenurodyti ingredientai, neaišku, kokie yra kosmetikos gaminio naudojimo ypatumai. Galbūt reikia imtis ypatingų atsargumo priemonių, kad būtų apsaugotas ir paslaugos teikėjas (pavyzdžiui, kirpėja), ir paslaugos gavėjas", - sako R. Kudukytė.

Ne ant visų kosmetikos gaminių rastas gaminio pagaminimo partijos numeris ar kitas žymuo, pagal kurį galima identifikuoti gaminį. „Šio žymens prireikia, jei pasirodo, kad gaminys yra nesaugus, - aiškina VVSPT atstovė. - Tik turint informaciją apie gaminio partiją galima greitai iš rinkos pašalinti visą partiją nesaugių gaminių."

Ypač svarbu - tinkamumo naudoti terminas

Grožio paslaugų teikėjus tikrinę specialistai atkreipė dėmesį, kad nemažai nustatyta atvejų, kai nenurodytas arba netiksliai nurodytas kosmetikos gaminio tinkamumo naudoti terminas. Reikalaujama, kad ši informacija būtų ir ant pirminės gaminio pakuotės, kuri tiesiogiai liečiasi su kosmetikos gaminiu, ir ant antrinės. Tačiau gana dažnai gaminio tinkamumo naudoti terminas pateikiamas tik ant antrinės kosmetikos gaminio pakuotės, kuri paprastai išmetama gaminio dar nesunaudojus. Taigi atsiranda rizika, kad jis bus naudojamas pasibaigus galiojimo laikui, t. y., kai tampa pavojingas jį naudojančio žmogaus sveikatai.

Dar viena problema, su kuria susiduria kosmetikos naudotojai - ant pakuočių pateikta klaidinanti informacija. Dažniausiai ji susijusi su galiojimo terminu. „Pavyzdžiui, gamintojas originalo kalba nurodo, kad atidarius indelį gaminį galima naudoti 12 mėnesių, o platintojo parengtoje lietuviškoje etiketėje parašyta, kad jo naudojimo terminas - 60 mėnesių, - pasakoja R. Kudukytė. - Kadangi atsiranda galimybė, kad kosmetikos gaminys gali būti naudojamas pasibaigus galiojimo terminui, tokios klaidos gali turėti rimtų pasekmių sveikatai."

VVSPT atstovė grožio paslaugų teikėjus ragina labai rūpestingai rinktis naudojamą kosmetiką - juk nuo jos priklauso ne tik klientų, bet ir jų pačių sveikata. „Norėdami būti tikri, kad naudojate tikrai kokybišką ir sveikatai nekenksmingą gaminį, įsitikinkite, kad ant jo pakuotės yra pateikta visa būtina informacija. Jei informacijos trūksta, arba ji pateikta neišsamiai, ištrinamomis, neįskaitomomis raidėmis, geriau tokio gaminio atsisakyti", - sako R. Kudukytė. O klientams ji pataria nesidrovėti ir kilus įtarimui dėl gaminio kokybės, galiojimo termino ar naudojimo būdo paprašyti parodyti etiketę ar informacinį lapelį.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai