To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pone daktare, ar tikrai aš visiškai negalėsiu išgerti...

- Pone daktare, ar tikrai aš visiškai negalėsiu išgerti?
- Visiškai!- atsakė gydytojas.- Juk jau praeitą mėnesį aš jums šitai išaiškinau.
- Na, taip, tačiau, daktare, negi medicina per tą mėnesį taip ir nepadarė jokios pažangos?

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Įdegį skatinantys soliariumų kremai nuo nudegimų neapsaugo

Deginantis saulėje, soliariumuose, taip pat naudojantis įdegio be UV spindulių paslaugomis, neapsieinama be deginimosi ar įdegio kosmetikos. Kada įdegis yra saugus ir kokie pavojai slypi šiuose kosmetikos gaminiuose, papasakojo Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Belousovaitė.

Aptiko draudžiamų medžiagų

Vilniaus visuomenės sveikatos centras pernai nustatė keletą atvejų, kai buvo bandyta į Lietuvos rinką tiekti deginimosi saulėje, soliariumuose bei savaiminio įdegio kosmetikos gaminius su draudžiamomis ar leidžiamą koncentraciją viršijančiomis medžiagomis. Apsauginiuose losjonuose nuo saulės, kremuose, losjonuose, skirtuose degintis soliariume, buvo rastos šios draudžiamos medžiagos: metildibromoglutarontrilas, selenas, cholikalciferolis.

Savaiminio įdegio kremuose - kai kurių konservantų (jodopropinilbutilkarbamato, DMDM hidantoino) koncentracijos viršijo leidžiamas. Šios medžiagos uždraustos ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES, nenustačius jokio saugaus jų naudojimo kosmetikoje būdo, o ribojamų medžiagų leidžiamos koncentracijos viršijimas taip pat yra nesaugus dėl galimo alerginio, toksinio, kancerogeninio ar mutageninio poveikio.

Odos nuo senėjimo neapsaugo

Deginantis saulėje viena iš apsaugos nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių poveikio priemonių yra apsauginiai kremai su apsaugos nuo saulės faktoriais (SPF). Apsauga nuo saulės apibūdinama skaičiais. Kuo jie didesni (pvz.: SPF 30, SPF 50), tuo stipresnė apsauga. Dažnai siekiant greitesnio įdegio, pasirenkami kremai su mažesne apsauga, taip pat nesilaikoma dozavimo nurodymų, todėl nepasiekiama reikiama apsauga ir galima gauti per didelę ultravioletinių spindulių dozę.

Taigi net apsauginiai kremai gali būti ne tik naudingi, bet ir žalingi: žmones gali apimti perdėto saugumo jausmas, o juk netinkamai naudojant kremus galima gauti dideles ultravioletinių spindulių dozes. O netinkamas tokių kremų naudojimas odos neapsaugo.

Deginantis soliariume, kremai su SPF nenaudojami. Priešingai, naudojamos priemonės, skatinančios įdegį. Kartais klaidingai manoma, kad deginimuisi soliariume naudojami kosmetikos gaminiai saugo odą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tokių gaminių pakuotę. Ženklinant soliariumo kosmetikos gaminius, etiketėje nurodoma, kad jie neapsaugo nuo nudegimų, greitesnio odos senėjimo, odos vėžio, kuriuos gali sukelti UV spinduliai.

Reikia saugoti akis ir lūpas

Soliariume skirtuose degintis bei savaiminio įdegio kremuose dažnai esama kosmetinių dažų, vadinamųjų bronzantų, kurie iš karto ar po kurio laiko tamsina odos spalvą, bei melanino sintezę skatinančių medžiagų. Vienas dažniausiai naudojamų kosmetinių dažų - dihidroksiacetonas (DHA). Tai medžiaga, kuri reaguodama su odos paviršiuje esančiomis aminorūgštimis, suteikia jai tamsią spalvą. Kosmetikos gaminių su DHA nerekomenduojama naudoti apie akis, reikia stengtis, kad jų nepatektų ant lūpų ir kitų gleivinių. To ypač sunku pasiekti, norint odai suteikti gražų įdegį specialiose kabinose, kur kūnas nupurškiamas kosmetiniais dažais. Tokios kabinos labai populiarios visame pasaulyje, nes per labai trumpą laiką galima gauti pageidaujamo intensyvumo, tolygų įdegį. Deja, purškiant neapsaugomi ne tik akių, lūpų ar gleivinių plotai, bet į organizmą bronzantų gali patekti įkvėpus ar nurijus gaminio. Specialistai soliariumų lankytojams jau nustatė odos bėrimo, kosulio, svaigulio ir alpimo atvejų, bet kai kuriuos nepageidaujamus reiškinius galėjo sukelti ir individuali asmens reakcija į gaminį.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai