To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, ką jūs man patarsite...

- Daktare, ką jūs man patarsite?
- Valgykit žuvį. Joje daug fosforo.
- Bet aš noriu pasveikti, o ne švytėti, kaip kažkokia žuvis.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užkandžiavimas pistacijų riešutais dukart per dieną pastebimai sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir tikimybę susirgti širdies ligomis.

Kaukaziečių ilgaamžiškumo paslaptis

Kaukaziečiai garsėja kūno ir dvasios stiprybe. Kodėl jie, net ir sulaukę garbingo amžiaus, yra sveiki ir žvalūs? Galbūt kai ko iš tų šimtamečių galima pasimokyti, juolab kad jų patarimai yra paprasti - norint jais pasinaudoti nereikia nei daug laiko, nei išlaidų, o efektas - stulbinamas.

Laiko reikia ir sau

"Mes sveiki todėl, kad mūsų sieloje yra ramybė, - teigia ne vienas ilgaamžis abchazas. - Pyktis ir pavydas apkartina gyvenimą. Nereikia niekam pavydėti ir laikytis atokiau nuo tų, kurie tau pavydi". Kalnų gyventojai vengia triukšmo, jie ramiai nuo aukštybių žvelgia į pasaulį. Taip, gyvenimas nėra lengvas. Kad sudurtum galą su galu, tenka suktis tarsi voverei rate. Vis dėlto nesiimkite to, kas ne jūsų jėgoms, pagailėkite savęs, dirbkite ramiai ir neskubėdami. O svarbiausia - išmokite ilsėtis. Kad ir kaip būtumėte užimti, valandą ar pusantros skirkite tik sau: veikite tai, ką labiausiai mėgstate, - galite paskaityti įdomią knygą, pažiūrėti filmą, pasivaikščioti. Jei kasdien nėra laiko ramiai pasivaikščioti, į darbą eikite pėsčiomis, nors ir tektų iš namų anksčiau išsiruošti. O jei dirbate gana toli, nueikite nors dvi tris stoteles. Ir iš darbo stenkitės grįžti pėsčiomis. Pamatysite, kad net pusvalandį trukęs pasivaikščiojimas yra labai naudingas. Be to, keletą kartų per dieną darykite pratimą "Žvilgsnis į amžinybę" - būtent kaukaziečiai nuo savo aukštų kalnų žvelgia į pasaulį. Taigi atsisėskite tiesiai, atpalaiduokite veido raumenis. Žvilgsnį nukreipkite į begalybę. Nesvarbu, ką prieš save matote, - sieną ar nykų peizažą už lango: žiūrėkite taip, tarsi žvelgtumėte į begalinį tolį.

Atleisti nėra lengva, bet būtina

Jei tavo charakteris bjaurus - ilgai negyvensi, - teigia kaukaziečių patarlė. Niekas nėra matęs to krašto ilgaamžio pikto, rūsčiai žvelgiančio į aplinkinius. Kad ir koks sunkus būtų gyvenimas, jis vertas meilės, tik reikia būti smalsiam, ramiam ir geram, mano kaukaziečiai.

Šiuolaikiniam žmogui vargu ar pavyks išmokti iš ilgaamžių būti ramiam ir nesutrikdomam. Vis dėlto šiais laikais, kai tiek daug stresinių situacijų, kai pavargstama psichologiškai, labai svarbu, kad nervų sistema būtų sveika. Svarbiausia - nelaikykite savyje pykčio, mokėkite atleisti savo skriaudėjams ir sau. Greit pamirškite patirtus blogus jausmus. Kaskart, kai jus kas nors sunervino, supykdė, įžeidė, kartokite mintyse: "Aš atleidžiu tam, kas mane įžeidė. Aš atleidžiu sau, kad supykdžiau šį žmogų. Aš atleidžiu savo nuoskaudai ir veju ją šalin". Tuos žodžius sakykite tol, kol pajusite, kad dingsta nuoskauda ir pyktis, o širdyje darosi ramu. Stenkitės su žmonėmis elgtis taip, kaip norėtumėte, kad jie su jumis elgtųsi, kad nebūtų nė menkiausios priežasties jus įskaudinti.

Geri žmonės gyvena ilgiau

Naujausiais moksliniais tyrimais nustatyta, kad žmonės, padedantys kitiems, jaučiasi geriau, negu tie, kurie užsisklendę savo rūpesčių labirinte. Kaukazo gyventojai žinomi kaip labai vaišingi ir dosnūs žmonės. Net nekviestas svečias, atsitiktinai užėjęs pas bet kurį aulo gyventoją, priimamas kaip geriausias draugas, o jei kokį nors daiktą svečias pagiria, jam šis dovanojamas. Per vestuves visi svečiai gauna dovanų. Ir ne papročiai čia svarbiausia, o tai, kad tas, kuris dovanoja, patiria daug daugiau teigiamų emocijų už gaunantįjį.

Taigi viena iš ilgaamžiškumo paslapčių - daugiau duoti, o ne imti. Žinojimas, kad tu esi reikalingas, pailgina gyvenimą - tai įrodytas faktas. Neturite pinigų, kad draugams pirktumėte brangių dovanų? Tai - ne bėda: jei būnate kur nors išvykę, atvežkite draugams įdomų, nors ir pigų suvenyrą, atsiųskite atviruką. Tai nėra brangu, bet suteiks džiaugsmo. Visada jauskite dėkingumą už gerą žodį, paskatinimą. Neužsisklęskite savo pasaulėlyje, skubėkite padėti žmonėms kuo tik galite. Ir jei nors vienas bus jums dėkingas, būsite laimingi.

Kiekvienas kaukazietis žino: kad ir kur jis būtų, jei atsitiks nelaimė, jam padės ne tik šeima ar giminė, bet ir kraštiečiai. Gaila, tačiau pas mus tai nėra labai paplitę. Mes galime atsiremti tik į savo šeimą, galbūt dar iš giminės kas nors padėtų. Aišku, būna ir gražių išimčių. Jei giminės jus kuo nors įžeidė, atleiskite jiems, užmirškite skriaudas. Paskambinkite, parašykite laišką. Aplankykite artimuosius arba juos pakvieskite pas save. Ir jei sėdėdami prie šventinio stalo jūs pasijusite tarsi viena darni šeima, ateis su niekuo nepalyginamas ramybės jausmas.

Sveikatos šaltinis

Kalnų gyventojai visada apsupti arklių, šunų, avių ir kitų gyvūnų. Net jei yra pavargęs arba serga, kaukazietis visada pagirdys arklį ir nuves jį į ganyklą - tai viena iš kalnų taisyklių.

Gyvūnų teikiama energija žmogui yra itin naudinga, o bendravimas su jais suteikia ne tik džiaugsmo, bet kartais ir gyvybę išgelbsti. Žinoma atsitikimų, kai sunkiai sergantys žmonės įveikdavo savo ligą ir atsikeldavo paduoti ėdalo savo mylimam šuniui ar katei, kad jis nenugaištų.

Jei jaučiatės vieniši, įsigykite gyvūną. Tegul ir mažą žiurkėną. Rūpinimasis gyvūnėliu leis pamiršti savo vienatvę ir suteiks laimingų akimirkų. Tiesiog nepastebimai nugalėsite depresiją.

Kaukaze nuo senų senovės drabužius siūna iš natūralių medžiagų. Ir dabar, sintetikos amžiuje, kalniečiai ištikimi šiai tradicijai. Bet kuriame aule pamatysite vilnonius kilimus, natūralius puskailinius ar kailinius. Iš natūralių audinių pasiūti ir lengvi apatiniai bei viršutiniai drabužiai.

Turguje nusipirkite vilnonių siūlų ir iš jų nusimegzkite storą pledą. Juo užsiklojus bus malonu, šilta miegoti. Be to, ir sveikiau negu su sintetiniu. Dėvėkite natūralaus audinio drabužius: žiemą - vilnonius, vasarą - medvilninius ir lininius. Mokslininkai nustatė, kad jie sugeba palaikyti normalią organizmo energinę ir šilumos apykaitą, taigi apsaugo nuo senėjimo. Labai vertingi yra drabužiai, numegzti iš šuns vilnų, jais velkamasi, kai sergama plaučių uždegimu ar bronchitu, plačiu diržu apsijuosiama, kai kankina radikulitas ar inkstų ligos.

Dievų maistas

Kai kalbama apie kaukazietišką virtuvę, pirmiausia turimas galvoje jų nacionalinis patiekalas šašlykas. Mėsą Kaukazo gyventojai iš tiesų valgo dažnai, tačiau mėsos patiekalai nėra svarbiausi. Šašlykai yra valgomi tik per šventes ar iškilmių proga. Kalnų gyventojai dažniausiai valgo šviežias daržoves, žalumynus ir pieno produktus. Daugiausia geria kefyrą ir airaną. Nuo senų senovės kaukaziečiai žinojo kefyro grybo paslaptį, kaip jį pagaminti, niekam nesakė. Ir nenuostabu: medikai mano, kad kefyras - vienas iš naudingiausių produktų. Jis pasisavinamas ir virškinamas kur kas geriau nei pienas. Kefyras žadina apetitą, tonizuoja nervų, širdies, kraujagyslių sistemą, slopina puvimo procesus skrandyje ir žarnyne. Ne mažiau naudingas ir airanas. Tas produktas atkuria žarnyno mikroflorą, gerina peristaltiką, padeda sergant disbakterioze. Į rūgusio pieno stiklinę įpilkite 3 šaukštus vandens, įberkite truputį druskos (ant peilio galiuko), sumaišykite kelis ledo gabalėlius - ir gyvybės eliksyras paruoštas. Kasdien išgerkite 2 stiklines kefyro arba airano: nustatyta, kad kiekvieną dieną vartojant tuos produktus gyvenimas pailgėja 10 metų.

Valgykite neriebų sūrį, kaip galima daugiau daržovių, žalumynų, riešutų. Virkite mamaligą - kukurūzų košę be cukraus ir druskos. Į verdantį vandenį įberkite kukurūzų miltų ir maišydami virkite 7-10 min. Valgykite su aliejumi ar sviestu, sūriu. Ruoškite plovą su ryžiais ir daržovėmis. Mėsą vartokite ne keptą keptuvėje, bet kepimo krosnelėje ar orkaitėje ant grotelių, kad ištekėtų riebalai.

Daugelis ilgaamžių tvirtina, kad jie nesilaikė jokios dietos. Svarbiausia - nepersivalgyti. Kad maistas būtų geriau virškinamas, papietavę galite išgerti 50-100 ml sauso raudonojo vyno. Jis saugos jus nuo infarkto ir insulto, onkologinių ligų, sureguliuos kraujospūdį.

Organizmo masažas

Dar viena kaukaziečių sveikatos paslaptis yra ta, kad jų pėdose ir delnuose esantys aktyvūs taškai ir nervinės galūnės nuolat stimuliuojami. Kalnų gyventojai vaikšto apsiavę minkštą avalynę, todėl akmenys masažuoja pėdas. Rankomis renkamos vynuogės, žiedžiami puodai, o jiems gaminti molis labai uoliai minkomas. Kojomis vyndariai minko uogas. Visa tai - savotiškas masažas, teigiamai veikiantis visą organizmą.

O ką daryti tiems, kuriems kalnai yra tik svajonė? Kiekvieną dieną reguliariai darykite pratimus ir po kurio laiko pajusite, kad kūnas tapo lankstus, o jūs patys tarsi pajaunėjote, pasidarė energingi.

Ant grindų ištieskite virvutę ir eikite ja, stenkitės išlaikyti pusiausvyrą.

Į didelį dubenį pripilkite akmenukų arba upės žvyro ir du tris kartus per dieną ne mažiau kaip 10 min. pavaikščiokite jais basomis. Galima įpilti šaltoko vandens - tarsi vaikščiotumėte kalnų upeliu. Tada ir pėdas masažuosite, ir grūdinsitės. Paskui mažyčius akmenukus galima pakeisti didesniais. Aišku, reikia, kad jie nebūtų aštrūs, kad nesusižalotumėte.

Ant grindų patieskite tankų audeklą, paberkite ant jo akmenukų ir atsargiai atsigulkite ant nugaros. Pagulėkite 15-20 min., kas 5 min. truputį pakeiskite pozą.

Kaukazo moterų eisena visi gėrisi. Nuo vaikystės įpratusios ant galvos nešti ąsočius su vynu ar vandeniu, jos visąlaik vaikšto tiesios, išdidžiai pakėlusios galvą. Tokia eisena ne tik graži, bet ir sveika stuburui. Vadinasi, ir visam organizmui.

Ant galvos užsidėkite knygą ir, stengdamiesi nenumesti, vaikščiokite po kambarį. Iš pradžių pratimą darykite 3-5 min., paskui - 10 min. ir ilgiau.

Daugelis senųjų kalnų gyventojų vaikšto remdamiesi lazda. Ir ne todėl, kad kitaip negali išlaikyti pusiausvyros, o dėl to, kad mažiau pavargtų stuburas. Be to, masažuojami delnai. Kai reikia nešti nešulį, jis pritvirtinamas prie lazdos, o ši uždedama ant peties. Tada ne tik nešti lengviau, bet ir masažuojami peties raumenys. Kai vienas petys pavargsta, našta perkeliama ant kito. Ir taip nueinama nemažai kilometrų. Taigi galite pabandyti pamasažuoti pečius ir nugarą.

Paimkite lazdą ir vienu jos galu masažuokite nugarą ir šlaunis.

Atsigulkite ant grindų kniūbsčias ir paprašykite ko nors iš artimųjų, kad lazda pakočiotų jūsų nugarą ir kojas.

50-60 cm lazdelę padėkite ant vienos rankos pirštų galų, o kita ranką ją kočiokite iki pat pečių, pratimą pakartokite kita ranka. Tai darykite 10-15 kartų.

Pamasažuokite sprandą švelnia lazdele - ją švelniai kočiokite.

Seni kaukaziečiai, nepajėgiantys dirbti, iš rankų nepaleidžia rožinio. Tai ne tik dėl religinių įsitikinimų, bet ir todėl, kad karoliukai masažuoja biologiškai aktyvius pirštų taškus. Jei neturite rožinio, ant siūlo susiverkite karoliukų ir juos varstykite kaskart, kai tik turite laisvą minutę.

Kas anksti keliasi - nesigaili

Kad suspėtų padaryti visus darbus iki tol, kol bus karščiausia, kalnų gyventojai keliasi, kai dar tamsu. Jie sako, kad tas, kuris nemato patekančios saulės, nemato naujos dienos. Keltis anksti yra sveika. Medicininės statistikos duomenimis, sunkūs ligoniai ir seni žmonės dažniausia miršta prieš pat saulės tekėjimą, kai organizmas yra labiausiai pažeidžiamas. Jei žmogus tuo laiku yra prabudęs, jis lengviau pakelia tą pavojingą laiką. Taigi miegoti eikite 22-23 val., o kelkitės 5-6 val. ir būsite žvalūs.

Kai miestiečiai išeina į pensiją, jų gyvenimo ritmas labai pasikeičia. Nebereikia anksti keltis ir skubėti į darbą, tad eiti miegoti galima ir vėliau. Būtent tuo periodu žmonės dažniausiai ir suserga, o liga sutrumpina gyvenimą. Kalnų gyventojams viskas kitaip - jie ir sulaukę senatvės toliau dirba, o svarbiausia - moka ilsėtis ir linksmintis.

Pikis gydo

Kaukazo kalnų gyventojų pagrindinis vaistas - ne tabletės ar lašai, bet pikis. Jie tvirtina, kad tuo bičių produktu galima išgydyti bet kokią ligą. Pasekite jų pavyzdžiu ir galbūt išsigydysite.

Sergant gripu, angina, kai skauda dantys ar dantenos, yra skrandžio opa, jie rekomenduoja žirnio dydžio pikio gabalėlį už žando laikyti 4-6 val. (galima ir ilgiau) per dieną. Net jeigu ir nurysite - nieko bloga neatsitiks - organizmas pasiims tai, ko jam reikia. Gydomasi pikiu tol, kol pasveikstama. Jei kamuoja reumatizmas, artritas, osteochondrozė, keliasi votys, pikis pašildomas ir pridedamas prie skaudamos vietos, aprišama.

Pikio tepalu tepamasi sergant egzema, odos tuberkulioze. 100 g vazelino arba taukų reikia pakaitinti iki virimo, atšaldyti iki 50-60 laipsnių, pridėti šaukštelį pikio ir mišinį pašildyti iki 70-80 laipsnių. Paskui maždaug 10 min. maišyti medine lazdele, kol pikis ištirps. Tada perkošti per 4 marlės sluoksnius ir indą su mišiniu uždaryti. Tepti skaudamas vietas.

Pikio vandeninį tirpalą naudinga gerti sergant skrandžio ir žarnyno ligomis. 20 g pikio atskiesti 200 ml vandens ir 10-15 min. palaikyti ant garų. Paskui palikti 1 val. kartkartėmis pamaišant stikline lazdele. Perkošti, laikyti vėsioje vietoje. Vartoti po šaukštelį tris kartus per dieną prieš valgant. Be to, šiuo tirpalu, atskiestu vandeniu santykiu 1 ir 1, galima skalauti burną sergant angina, laringitu, faringitu, stomatitu ir parodontoze.

Spiritinis pikio tirpalas - tai jaunystės eliksyras. Jis puikiai valo organizmą - pašalina šlakus ir toksinus, stiprina imunitetą, atitolina senatvę. 1 dalį pikio sumaišyti su 10 dalių 70 proc. stiprumo spirito, sandariai uždaryti ir palaikyti 3 paras, retkarčiais pamaišant. Paskui perkošti per vieną marlės sluoksnį. Gerti tris kartus per dieną likus 1-1,5 iki valgant - į 0,5 stiklinės pieno ar vandens įlašinti 20-40 lašų.

Taigi gyvenkite ilgai ir būkite sveiki.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Iš pradžių tingėjau skaityti, bet užsiskaičiau ir tai kas čia parašyta yra tikrai įdomu ir naudinga ypač jei esi pastovus ligonis ar pastoviai depresuojantis, aišku gyvenimo būda mes keičiam tik įvykus kažkam rimto, bet ar mums būtina to laukt? Gal pasikeiskim dabar ir nesulauksim to blogo, kad ir ką pasirintumę mes viska darome pagrinde dėl savęs. Pagailėtos kelios minutės kad ir elementariausio pratimo atlikimui ateityje turės didžiule reikšmę.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai