To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina pas daktarą močiutė...

Ateina pas daktarą močiutė.
- Oi daktarėli, man skauda krūtinės srityje.
- Gerai, eikite už užuolaidos ir nusirenkite
- Ką?
- Nusirenkite.
...
- Ar jau nusirengėte?
- Ateik, jau ateik, paleistuvi...

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nėščios moterys, kurios serga dantenų ligomis ir dėl šios priežasties kraujyje yra nustatomas padidėjęs C reaktyvaus baltymo kiekis, turi didesnę preeklampsijos riziką gimdymo metu.

Pirties malonumai ir žabangos

Pirtis - tarsi klubas, kuriame susitinka draugai. Nors daugelis ir namuose galėtų nusimaudyti, bet pirtyje galima išsivanoti, pabendrauti. Išsipėrus dingsta visos ligos, manoma. Bet ar iš tiesų taip yra? Kodėl po pirties kartais pasidaro taip bloga? Atsakymai į tuos klausimus aktualesni vyrams.

Kuo ilgiau, tuo... blogiau

Daugelis vyrų mano, kad pertis reikia iki tol, kol gali kentėti, kol vos įstengi išsvirduliuoti iš pėrimosi patalpos ir gaudyte gaudai orą. Kai atsigauna, didžiuojasi, kad tiek ilgai ištvėrė, kad bus sveikesnis. Iš tiesų pertis reikia ne ilgiau nei 10 min. ir tai tik tiems, kurie jau įpratę, kurie dažnai vaikšto į pirtį. O jei ten einama keletą kartų per metus, pėrimosi patalpoje nereikia būti ilgiau nei 3 min. Būnant ten, kur vanojamasi, išsiplečia galvos kraujagyslės, padidėja spaudimas. Ir jeigu užtrunkama ilgokai, geriausiu atveju viskas pasibaigia galvos svaigimu ir jos skausmu. O gali ištikti ir insultas ar infarktas. Vyrams didelė temperatūra kenkia ir dėl to, kad gerokai sumažėja potencija. Esant drėgnam karščiui mažiau gaminama testosterono, mažėja spermatozoidų aktyvumas. Taigi temperatūra pirtyje neturi būti aukštesnė kaip 90 laipsnių. Pertis esant tokiam karščiui gali ne vyresni nei trisdešimties metų, o jei yra daugiau, reikia žemesnės temperatūros.

Pirtis be alaus - ne pirtis?

Kas gali būti maloniau, kaip išsipėrus išgerti šalto alaus? Išgėrei, užkandai - ir vėl vanokis! Tačiau jei norite išlikti sveikas, jokiu būdu "nevartokite" pirtyje, tuo labiau tik išsipėręs. Nuo karščio kraujagyslės išsiplečia, o alkoholis jas dar plečia, todėl apgirstama staiga ir netikėtai. Ta būklė labai taikliai vadinama "davė tarsi per galvą". Atsigauti po tokio "smūgio" tenka ilgokai, paskui keletą valandų pykina, galva būna tarsi švininė, juntamas mieguistumas. Taigi gerti alų galima ne anksčiau kaip po 30-40 min., kai pasivanojate. Jei išgėrus bokalą pila prakaitas, antro gerti negalima. Užkąsti reikia ko nors sūraus, nes pirtyje prakaituojama ir netenkama daug druskų. Sūrus maistas padės organizmui greičiau atkurti druskų balansą. O apie stipriuosius gėrimus būnant pirtyje ar po maudymosi geriau visai pamiršti. Taigi anekdoto, kai vyras, nusipirkęs keliolika butelių alaus, kviečia draugą: "Einam į pirtį, galėsim ir nusimaudyti", geriau praktikoje netaikyti.

Būsi sveikas kaip ridikas

Išsimaudysi karštoje pirtyje, išsivanosi ir kaipmat pasveiksi, dažnai manoma. Bet gydytojai su tokiu teiginiu nesutinka. Vieninteliu atveju, kai karštis (ir tai ne drėgnas, o sausas - kaip saunoje) gali padėti - sergant atramino judamojo aparato ligomis: radikulitu, artroze ir kt., bet tik tada, jei liga nėra paaštrėjusi. Sergant širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, ateroskleroze, kai pažeistos širdies ir galvos smegenų kraujagyslės, kai yra šių kraujagyslių embolija, esant stenokardijai, jei yra polinkis kraujuoti, sergant plaučių tuberkulioze, glaukoma, egzema, infekcinėmis ligomis ir kt., jei bus einama į pirtį, tai neišeis į gera. Karšta drėgmė - idealios sąlygos bakterijoms daugintis. Net jei ir esate sveikas, bet tąkart jaučiatės nekaip, geriau 4-5 dienas palaukite, ir jei savijauta bus gera, tik tada susiruoškite į pirtį. Beje, jeigu išvakarėse "padauginote" ir kitą dieną kankina abstinencijos sindromas: skauda galvą, krečia drebulys, akyse tamsu ir trūksta oro, nesugalvokite pagirias išvaryti pirtyje. Širdis ir taip perkrauta, temperatūros "smūgis" organizmui gali labai pakenkti - gali išsivystyti širdies veiklos nepakankamumas, išeminė liga ir kt.

Taip grūdinamas plienas

Kažkodėl manoma, kad išsipėrus reikia kaip galima greičiau atvėsti - panirti į šaltą baseiną ar šokti į ledinę eketę. Galbūt teko matyti, kaip ką tik išsivanojęs žmogus garsiai šaukdamas neria į ledinį vandenį. Ir staiga nutyla. Nenuostabu, nes dėl staiga kritusios temperatūros užgniaužia kvapą. Gerai būtų, kad tik kvapą! Širdis sekundėlei sustoja. Ir tai nėra sveika. Iš karščio į šaltį - taip grūdina tik plieną, o ne žmogaus organizmą. Išsivanojus iš tiesų reikia atvėsti, tačiau ne tokiu būdu. Galima nusiprausti šiltu, pvz., 30-35 laipsnių, vandeniu. Tada kraujagyslės nepatirs spazmų. O ir vanotis reikia mokėti. Vanta turi būti pamirkoma ne karštesniame kaip 40-50 laipsnių vandenyje. Verdantis vanduo sunaikina lapų gydomąsias savybes.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai