To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Numirė vyras su žmona...

Numirė vyras su žmona.
Ateina į rojų: gražu, pauksčiukai čiulba, angelėliai skraido, šilta,
mokesčių nėra... Vyras kumšt žmonai į pašonę su alkūne: "Viskas
per tavo sveiką maistą - prieš 20 metų jau galėjom čia būti"

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Kaip kovoti su sodo skruzdėlėmis?

Sodo skruzdėlės dažniausiai įsikuria gazonuose, gėlynuose, po šaligatvio plytelėmis, po namo pamatais, šiltnamiuose, po polietileno ar agroplėvelės priedangomis, daržovių lysvėse ar vejose. Paprastai skruzdėlyną jos stato prie kraujažolių, ugniažolių ar gysločių, ant kurių perneša amarus - pagrindinį savo maistą. Skruzdės nėra sodo kenkėjos, greičiau priešingai - tam tikra prasme jos atlieka sodo prižiūrėtojų vaidmenį, nes minta įvairiais vabzdžiais ir jų lervomis (blusų, musių, blakių, kandžių), o jei jos ropščiasi į augalus ir medžius - tai reiškia, kad augmeniją užpuolė kenkėjai arba ligos. Darbščiosios skruzdės taip pat pašalina organines atliekas iš visų plyšių.

Sodo skruzdėlės nesikandžioja ir užkrečiamųjų ligų neplatina, todėl didelės žalos visuomenei nedaro, tačiau sodo skruzdžių sąjunga su amarais gali padaryti nemažai žalos vaisinėms ir uoginėms kultūroms, dekoratyviesiems augalams.

Biologija.

Skruzdėlės yra socialūs vabzdžiai, gyvenantys kolonijomis, kurias sudaro trys kastos: skruzdės darbininkės, motinėlė ir patinai. Kastos atstovai skiriasi savo išvaizda ir atliekamomis funkcijomis: darbininkės dažniausiai stato ir taiso lizdus, parneša maisto, rūpinasi jaunikliais ir motinėle, gina lizdą nuo priešų, skruzdės-auklės maitina lervas ir rūpinasi jų saugumu, o kai lizdas persipildo suaugusiomis skruzdėmis, auklės išneša jauniklius į kitus lizdo „aukštus".

Šiltais vasaros vakarais sparnuotos skruzdės-motinėlės ir patinėliai karts nuo karto palieka savo lizdą ir skrenda į pasimatymą, kurio metu susiporuoja. Meilės skrydis trunka 2-3 val., ir kartais skruzdėlės, besivaikydamos savo mylimuosius, įskrenda į žmonių būsto vidų. Tuomet kovai su neprašytais svečiais galima naudoti purškiamus insekticidus.

Na, o jei kruopščiosios skruzdės-darbininkės ima vis dažniau lankytis žmonių namuose, kalti patys šeimininkai - jeigu namuose pilna maisto, kuris lengvai prieinamas, kodėl gi nepasivaišinus ir neparnešus gardumynų kitiems skruzdžių lizdo gyventojams? Kieme paliktas dubenėlis su vandeniu gali tapti ne tik skruzdžių troškulio malšinimo šaltiniu, bet ir plaukymo baseinu. Į žmogaus būstą sodo skruzdėlės užklysta ieškodamos maisto (ypač saldumynų), ir jei jau viena skruzdėlė aptiko gardų kąsnelį, galima tikėtis ištisos skruzdžių armijos antplūdžio, nes naudinga informacija apie maisto atsargas bus perduota ir kitoms skruzdėms. Skruzdėles domina bet koks maistas, kurį galima rasti neuždengtuose induose, naminių gyvūnų dubenėliuose, šiukšlių dėžėse.

Kovos su skruzdėlėmis būdai

Netiesioginė kontrolė. Jei nenorite, kad skruzdėlės dažnai lankytųsi jūsų namuose:

  • Laikykite maistą sandariai uždarytą, skruzdėlėms neprieinamose vietose.
  • Reguliariai valykite virtuvės baldų paviršius ir grindis, kad skruzdės neaptiktų maisto likučių.
  • Nepalikite maisto ir vandens likučių naminių gyvūnų dubenėliuose.
  • Augalus apklijuokite juostelėmis lipniu paviršiumi, jei skruzdės „užsiiminėja alpinizmu" ant jūsų kambarinių augalų.
  • Užtaisykite visus plyšius namo pamatuose, kad skruzdės neįsirengtų ten savo būsto.
  • Sode reguliariai surinkite nukritusius vaisius ir uogas, laiku nuskinkite pernokusius vaisius, kurie vilioja skruzdėles ir skatina jas kopti į medžius.
  • Yra augalų, skleidžiančių skruzdėlėms nemalonų kvapą. Norint atbaidyti sodo skruzdėles, ant takų, prie įėjimo į šiltnamius ar tarplysviuose verta pamėtyti išgenėtų pomidorų ūglių arba vystančių šeivamedžio ūglių ir lapų.
  • Skruzdėlėms taip pat nepatinka kavos tirščių kvapas.
  • Kad skruzdės nepultų prie maisto produktų, išorinius indų ir maišelių, kuriuose laikomi produktai, kraštus patepkite saulėgrąžų aliejumi.

Tiesioginė fizinė kontrolė. Jei skruzdėlės pamėgo jūsų namus ir apsistojo juose ilgesniam laikui, galite bandyti susidoroti su jomis fizinėmis priemonėmis:

  • Surinkite skruzdes drėgna kempine ar skudurėliu.
  • Iškaskite apsauginius griovelius aplink naminių gyvūnų dubenėlius su vandeniu. Griovius pripildykite vandeniu, įpylę ten plovimo ar skalbimo priemonių, kad skruzdės nesumanytų plaukioti.
  • Jei skruzdės įsikūrė gėlių vazonėlyje, galite priversti jas pakeisti gyvenimo vietą sekančiu būdu: šalia gėlių vazono pastatykite kita vazonėlį, pripildytą sausų žemių ir smėlio mišiniu, ir abu vazonus sujunkite tilteliu iš medinės lazdelės. Į vazoną, kur įsikūrė skruzdės, gausiai pripilkite vandens - skruzdės kaip mat ims bėgti iš užtvindytų namų į naują būstą - sausą vazoną. Kai skruzdės baigs nešti visus savo vaikus, dar kartą užtvindykite gėlių vazoną, kad iš augalo nulipusios skruzdės nesugalvotų pasilikti. Vazoną su skruzdėmis-naujakurėmis išneškite į lauką.
  • Po namo pamatais ar šaligatvio plytelėmis įsikūrusias skruzdėles galima išvyti, užtvindžius jų namus muiluotu vandeniu (galima panaudoti ir šunims skirtą šampūną nuo blusų).
  • Efektyviai naikina skruzdes mielės. Imkite graikinio riešuto didumo mielių gabalėlį, ištrinkite su šaukštu cukraus ir šlakeliu vandens (galite įmaišyti truputį medaus arba uogienės). Masalą sudėkite į tuščias degtukų dėžutes ir pusiau praviras išdėliokite skruzdžių pamėgtose vietose. Po kelių dienų skruzdės išnyks.

Tiesioginė cheminė kontrolė. Yra daugybė vabzdžius naikinančių medžiagų - insekticidų, kuriuos galima pritaikyti skruzdžių kontrolei. Insekticidai gali būti skysti: emulsijos, tirpalai, suspensijos arba miltelių pavidalo.Vabzdžius naikinančios medžiagos yra nuodingos, todėl jas reikia vartoti atsargiai, laikantis gamintojų nurodymų kaip ir kiek jų naudoti.

Norint efektyviai ir kokybiškai vykdyti skruzdėlių cheminę kontrolę, į talką geriausia pasikviesti šios srities profesionalus, tuomet ir rezultatai bus ženklesni, ir žala aplinkai bus mažesnė.

Primename, kad privalomą profilaktinį aplinkos kenksmingumo pašalinimą turi teisę atlikti tik nustatyta tvarka licencijuoti dezinfekcijos, dezinsekcijos ir deratizacijos veiklai juridiniai asmenys.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai