To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kur tu įstojai?...

- Kur tu įstojai?
- Į medicinos fakultetą.
- Tai gerai. O aš - į veterinarijos. Kai abu baigsime, galėsime gydyti vienas kitą.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Šis sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų.

Mirties kvapas senesnis nei manyta

Neseniai atlikti tarakonų ir kitų gyvūnų tyrimai parodė, jog jų išskiriamas mirties kvapas yra senesnis nei manyta iki šiol.

Žinoma, jog vabzdžiai ir kiti gyvūnai bendravimui naudoja įvairius cheminius kvapus. Nudvėsusio gyvūno ląstelių skleidžiamas mirties kvapas, manoma, kitus gyvūnus įspėja apie galimą ligą arba netoliese esančius plėšrūnus, aiškina mokslininkai.

Pavyzdžiui, negyvos skruzdės skleidžia kitokį kvapą nei gyvos, todėl jos išgabenamos iš skruzdėlyno, atskleidė ankstesnis tyrimas. Mokslininkai teigia, kad pasitelkus aukštąsias technologijas stebint cheminius kvapus, tyrėjai galėtų ieškoti irstančių kūnų nusikaltimų vietose ar gamtos stichijų nusiaubtose vietovėse, rašo LiveScience.com.

Tinkamą gyvenimui vietą suradęs tarakonas ją pažymi feromonais, kurie atvilioja jo bičiulius. Naująjį tyrimą atlikę mokslininkai bandė nustatyti tikslias chemines medžiagas. Jie paėmė kūno skysčio iš nebegyvo tarakono ir jį paskleidė aplink. Rezultatas buvo netikėtas.

„Buvo netikėta pamatyti, kad šiuo skysčiu apšlakstytų vietų tarakonai vengė kaip maro. Žinoma, panorome išsiaiškinti, kokia cheminė medžiaga juos atbaido", - teigė McMasterio universiteto biologijos profesorius Davidas Rollo.

Paaiškėjo, jog šiame cheminiame junginyje yra riebalinių rūgščių, taip pat randamų kitų negyvų vabzdžių skrandžiuose - skruzdėlių, vikšrų, vėdarėlių, o taip pat vėžiagyvių - vėžių ir omarų - organizmuose.

Žinant, jog vabzdžiai ir vėžiagyviai išsivystė daugiau kaip prieš 400 mln. metų, tikėtina, jog daugelis po jų atsiradusių rūšių mirusiuosius atpažįsta tokiu pačiu būdu. Mokslininkai teigia, jog šių signalų kilmė galbūt dar senesnė, pradžią gavusi vandenyje, man tik nedaugelis vėžiagyvių gyvena sausumoje.

„Riebalines rūgštis po mirties ląstelės išskiria greitai ir lengvai. Atpažįstant ir vengiant negyvųjų, sumažėja galimybės užsikrėsti ligomis arba gauti tik tiek užkrato, kiek jo reikia imunitetui sužadinti. Arba riebalinių rūgščių iš irstančio kūno išskyrimas gali būti aiškus signalas, jog netoliese yra baisus plėšrūnas", - teigia mokslininkai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai