To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į vaistinę užeina pirkėjas, prieina prie vaistininko...

Į vaistinę užeina pirkėjas, prieina prie vaistininko, kažką nusiperka ir išeina. Kai tik už jo užsiveria durys, vaistininkas ima griausmingai juoktis.
- Tau kas? - klausia jo kitas vaistininkas.
- Žinai, aną savaitę namie ėmė iš krano bėgti, pakviečiau santechniką, o jis taip pataisė, kad dabar iš abiejų kranų bėga karštas vanduo...
- Na ir?

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Negimdžiusioms, ar pirmą kartą gimdžiusioms po 30 m. amžiaus truputį padidėja rizika susirgti krūties vėžiu.

Inkstams – ne mažiau dėmesio nei širdžiai

Žymiausi šalies inkstų ligų specialistai šią savaitę buvo sugužėję į Panevėžį - Juozo Miltinio dramos teatre vyko konferencija, skirta kovo mėnesį minimai Pasaulinei inkstų dienai.

Plnutėlėje Juozo Miltinio dramos teatro salėje susitiko šalies ligoninių gydytojai nefrologai, kitų sričių specialistai, svečiai iš Sveikatos apsaugos ministerijos, Transplantacijos biuro, nefrologijos ir dializės skyrių slaugytojos ir tie, kurių labui dirbama - nefrologiniai ligoniai.

Prieš konferencijos darbo pradžią buvo surengtos stilizuotos eitynės Laisvės aikšte. Jomis konferencijos dalyviai norėjo visiems panevėžiečiams priminti, kokie svarbūs organai yra inkstai ir kaip juos reikia saugoti. O paskui susidomėję klausėsi žinomų gydytojų - profesorių Vytauto Kuzminskio, Balio Dainio, docentų Mariaus Miglino, Ingos Bumblytės, Ingos Skarupskienės, kitų specialistų pranešimų.
Po renginio profesorius Balys Dainys mielai sutiko atsakyti ir į keletą „Panevėžio balso" klausimų.

- Ar galėtume pasidžiaugti, kad mažėja sergančiųjų inkstų ligomis?

- Inkstų ligas sukelia daugybė priežasčių. Tad daugėjant sergančiųjų kitomis ligomis, daugėja ir inkstų ligonių. Inkstus graužia cuk-raligė, pavojingas jiems ir aukštas kraujospūdis. Kenčia inkstai nuo išeminės ligos.

Visuomenė sensta, tad sergančiųjų inkstų ligomis negali mažėti. Tarp kitko, ypač daug dabar yra vyresnio amžiaus moterų. Septyniasdešimtmečių - du kartus daugiau negu vyrų. Ir daugelį šių moterų kamuoja inkstų ligos.

- Kaip gyventi, kad inkstai kuo ilgiau liktų sveiki?

- Pirmiausia, niekada nereikėtų palikti šių svarbių organų be dėmesio. Net į menkus pakitimus šlapime reikia žiūrėti rimtai, tuoj pat atlikti tyrimus. Norėčiau pasakyti: būtina vengti infekcijų, tarp jų ir virusinių. Bet sakyti negaliu, nes to padaryti neįmanoma - niekas nuo infekcijų neapsaugotas. Tačiau reikėtų nepamiršti: jeigu tik užsitęsia angina, gripas ar kita infekcinė liga, nuolatiniai šlapimo tyrimai būtini. Tokiu paprastu būdu galima ligai užkirsti kelią pačioje jos pradžioje, o ne tada pastebėti, kai būna vėlu.

- Ar tiesa, kad inkstų stiprybei palaikyti būtina gerti daug skysčių?

- Tikra tiesa. Laimei, retai begirdžiu priešingų patarimų, kad neva negerdami daug skysčių apsaugosite inkstus, tausosite juos. Inkstai nebijo skysčių: kuo daugiau, tuo jiems geriau. Išgerti du ar du su puse litro skysčių per dieną - pats tas.

- Kuo dar galima padėti savo inkstams?

- Inkstams svarbi bendra organizmo sveikata. Viską, kas, sakoma, kenkia širdžiai, kenkia ir inkstams, tik apie tai per mažai dar kalbama.

Inkstams, kaip ir širdžiai, didelę žalą daro rūkymas. Inkstams labai pavojingas aukštas kraujospūdis, todėl būtina savo kraujospūdį stebėti ir stengtis jį mažinti. Nepatinka inkstams ir per didelis cholesterolio kiekis.

Be to, inkstai labai nemėgsta peršalimų.

- Kaip iš sostinės atrodo nefrologinių ligonių galimybės gydytis Panevėžyje?

- Nesuklysiu sakydamas, jog Panevėžio ligoninėje dirba aukšto lygio specialistai nefrologai, jų teikiamos paslaugos taip pat yra aukšto lygio. Juk Panevėžys vienas pirmųjų šalyje pradėjo atlikti hemodializes, ir dabar sėkmingai dirbama. Mielai važiavau į šiame mieste surengtą konferenciją. Kalbėjome labai svarbiomis temomis. Ir apie dializę, kuri šalyje atliekama tūkstančiui šešiems šimtams žmonių, ir apie transplantaciją, mininčią Lietuvoje keturiasdešimtmetį, ir apie diagnostikos bei gydymo naujoves.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai