To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Duokite man kažką...

Vaistinėje:
- Duokite man kažką nuo pasekmių...
- Tai gal prezervatyvų?
- Ne, pampersų...

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nepakankama miego trukmė vaikystėje yra susijusi su padidėjusia vaiko nutukimo rizika ir nerimu, agresija bei depresija vyresniame amžiuje.

Šešerius metus moteris gyveno su neveikiančiais inkstais

Nebyli liga - inkstų nepakankamumas jaunai moteriai išsivystė dėl didelio kraujospūdžio. Nei vienos, nei antros ligos simptomų ligonė nejautė.

Dvigubai viršijo normą

Kaunietė Audronė A. (pavardė redakcijai žinoma) po eilinės kraujo valymo procedūros, vadinamos dialize, jautėsi gerai. Veidu nubėgo liūdesio šešėlis, prakalbus apie praeitį: laiką, kai nustojo veikti inkstai.

Prieš tai turėjo kitų sveikatos problemų, nors moteriai tuomet buvo tik 30 metų. Hipertenziją, kurią sukelia aukštas kraujospūdis, diagnozavo ginekologė. Pas ją Audronė lankėsi dėl moteriškų ligų. Šeimos gydytoja paskyrė vaistų nuo kraujospūdžio ir Audronė jų gėrė, kaip buvo nurodyta, po kelias tabletes per dieną. Tačiau bėdos sumažėjo tik laikinai.

„Kartą darbe sėdėdama prie kompiuterio supratau, kad blogai matau skaičius monitoriaus ekrane - lyg kokia plėvelė būtų ant jo uždėta. Nuėjau pas šeimos gydytoją. Ji nustatė, kad taip yra nuo didelio kraujospūdžio", - prisimena Audronė.

Moteris buvo pasiųsta į Kauno klinikas. Kai čia ligonei pamatavo kraujospūdį, jo rodikliai - 180/250 mm/Hg (milimetrai gyvsidabrio stulpelyje) pribloškė net medikus. Norma - perpus mažesnė.

Tuomet Audronei buvo atlikta daugybė įvairių tyrimų, kurie parodė, kad reikia gydyti ne tik hipertenziją.

Dializė buvo neišvengiama

„Man atvežė ratukus ir liepė sėsti, neleido vaikščioti. Nesupratau kodėl, nes man tik galvą truputį paskaudėdavo, o tąsyk buvo labai karšta", - pasakoja Audronė.

Gydytoja Sondra Kybartienė, Kauno klinikų nefrologė, pridūrė, kad tuomet pavojų sveikatai kėlė ne tik aukštas kraujospūdis, bet ir urea - šlapalo kiekio kraujyje rodikliai.

Ligonė buvo paguldyta į Nefrologijos kliniką, pradėtos taikyti dializės - kraujo valymo procedūros.

„Pirmąsias dienas nuo jų išsisukote", - dabar jau juokaudama truputį priekaištauja ligonės pamilta gydytoja S.Kybartienė.

„Išsiverkiau", - patikslina Audronė.

Ji labai bijojo bet kokių intervencinių procedūrų, o pradedant dializės procedūras reikia suformuoti fistulę - kraujagyslinę jungtį, per kurią teka kraujas.

Gydytojai ligonės nevertė skubėti. Buvo aišku, kad dializė neišvengiama, bet sveikatos būklė dar leido palūkėti ir prisijaukinti mintį apie naują gyvenimo būdą.

„Kalio kiekis dar buvo pakenčiamas, ir plaučių edema, kai juose kaupiasi skysčiai, dar nebuvo prasidėjusi. Su ligone susitarėme, laikantis dietos ir vartojant vaistus, sulaukti, kol prigis kraujagyslinė jungtis rankoje. Tik tuomet pradėjome dializes", - pakomentavo gydytoja S.Kybartienė.

Sveika, tik be inkstų

Tai buvo prie šešerius metus. Šiandien 42-ejų moteris atrodo tarsi būtų sveika. Ji pati sako taip ir besijaučianti, tik neturi inkstų. Šį gyvybiškai svarbų organą būtų galima implantuoti sulaukus donorinio, bet Audronė dėl operacijų baimės net nenori būti įrašyta į transplantacijos laukiančiųjų registrą.

„Mirties nebijau, tik bijau pabudimo po operacijos", - aiškina moteris.

Ją tebelydi slogūs prisiminimai nuo jaunystės, kai buvo atlikta ginekologinė operacija. Tuomet Audronė labai sunkiai ištvėrė narkozę.

Gydytojai nefrologai patvirtina: galima dializę taikyti neribotą laiką, juolab jei organizmas šias procedūras gerai toleruoja.

Vadinasi, transplantacija nebūtina?

Ji galima, kol neišsivysto gretutinės ligos. Sėkminga transplantacija išvaduoja nuo nuolatinių dializės procedūrų, nors visą likusį gyvenimą ir būtina gerti vaistus, slopinančius imuninę sistemą, kad ji neatmestų svetimo organo.

„Pasitaiko infekcijų, atmetimo reakcijų, todėl mes ligonių transplantacijai primygtinai neagituojame, jie patys turi nuspręsti: dializuotis ar ryžtis transplantacijai", - sprendimo būdus vardijo gydytoja S.Kybartienė.

Gydosi ir dirba

„Aš nepasiduosiu, juolab kad mano gydytoja - nuostabi. Be jos tiek daug tikrai nebūčiau ištvėrusi", - tvirtai kalba Audronė.

Ji prisipažįsta turinti baltų chalatų baimės sindromą, sako, kad, vos nuėjus į polikliniką, kraujospūdis pakildavo. Gydytoja S.Kybartienė - kitokia: ji Audronei tarsi patikimiausia draugė.

Tvirta moteris aktyviai kovoja su ligomis, nors nuo aukšto kraujospūdžio išsivystė ne tik inkstų nepakankamumas, bet ir akių liga - glaukoma.

Tačiau Audronė dirba, ketverius metus kolegos net nežinojo, kad ji kas antrą dieną po keturias valandas praleidžia Klinikose, Dializės skyriaus palatoje. Beje, Klinikose ligoniai dializuojami trimis pamainomis ir nemažai žmonių čia ateina vakare, po darbo.

Kodėl Audronei kilo kraujospūdis? Galbūt kalta patologija - į vieną moters inkstą įeina šalutinė kraujagyslė.

„Dėl to sutrikusi kraujotaka inkste. Jis, siekdamnas normaliai save aprūpinti krauju, išskiria medžiagų, kurios kelia spaudimą visam organizmui. Didelė tikimybė, kad taip yra", - svarsto gydytoja S.Kybartienė.

Hipertenzinė nefropatija

Tai liga, kai didelis kraujospūdis pakenkia inkstams. Ji labai dažna, dėl jos dializuojama daugiausia ligonių.

Inkstus taip pat žaloja spartus gyvenimo tempas, netinkama mityba, nereguliarus vaistų vartojimas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai