To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pakildamas iš dantisto krėslo, pacientas sako...

Pakildamas iš dantisto krėslo, pacientas sako:
- Ačiū, kad taip puikiai sutaisėte dantis, bet norėčiau paklausti, ką daryti, jei mano dantys geltoni?
Dantistas žvilgteli į pacientą ir atsako:
- Ryšėkit rudą kaklaraištį.
    

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Kaip užbėgti už akių priešlaikiniam gimdymui?

Vaiko gimimas yra vienas svarbiausių įvykių šeimos gyvenime. Po devynių laukimo mėnesių ateina ypatinga diena. Mamai ir tėčiui ši diena laimingiausia gyvenime, visa kita nublanksta.

Būna, kad vaikas ateina į pasaulį per anksti ir tada reikia dėti daug pastangų, kad jis galėtų toliau vystytis. Tai ypatingas, labai sunkus tėvams ir visai šeimai atvejis. Tokiam vaikeliui reikia ypač daug mamos ir tėčio meilės bei laiko, specialios gydytojo ir seselių priežiūros. Tačiau sunkios akimirkos praeina ir dažniausiai po kelių savaičių, praleistų ligoninėje, laimingai grįžtama namo.

Vaiko gyvenimas motinos įsčiose kažkada buvo didelė paslaptis. Šiandien nemažai žinome apie vaisiaus vystymąsi. Ar galima išvengti priešlaikinio gimdymo? Daugeliu atvejų, deja, ne, tačiau yra nemažai elgesio taisyklių ir įvairių dalykų, į kuriuos būsimoji mamytė turėtų ypač kreipti dėmesį. Štai kai kurie jų:

Mama, mums abiem reikia gydytojo priežiūros

Reguliariai lankantis pas ginekologą ir atliekant jo paskirtus tyrimus, galima sekti vaisiaus vystymąsi. Paaiškėjus, kad nėštumas kelia tam tikrą riziką, gydytojas imsis visų įmanomų priemonių, kad bet kokios patologijos ar ankstyvo gimdymo galimybė taptų kuo mažesnė. Dažniausi būsimų motinų sveikatos sutrikimai, galintys sukelti priešlaikinį gimdymą, yra padidėjęs arterinis kraujospūdis, cukraligė, anemija, šlapimo ir lyties organų infekcijos. Labai svarbu kuo anksčiau atlikti reikiamus tyrimus, kad būsimai mamai laiku būtų suteikta reikiama medicinos pagalba.

Mama, pasirūpink mumis

Būdama nėščia venk sunkaus profesinio darbo ir sunkaus darbo namie, ypač pasilenkus arba ilgai stovint, venk darbo dideliame triukšme, nekilnok sunkių daiktų, jeigu eini pasivaikščioti - daryk tai lėtai, venk iškart pirkti didelį kiekį daiktų. Jeigu jau turi vaikų, pasistenk prisiminti, kad gali įvairiausiais būdais parodyti jiems meilę, nereikia jų kilnoti, nešioti ant rankų. Taip pat, esant blogoms sąlygoms, nepatartina keliauti.

Kodėl pasijutau neramus?

Visą nėštumo laikotarpį vaikas kasdien vis labiau pripranta prie aplinkos, kurioje gyvena. Jis jautriai reaguoja į staiga pasikeitusią Tavo nuotaiką. Kai esi pikta ar sunerimusi, pasikeičia Tavo balso stiprumas ir tonas. Nuo nervinės įtampos organizme gaminasi specifiniai cheminiai junginiai. Augant nepažįstamai vaikui įtampai Tavo kūne, minėtos medžiagos jam „praneša", kad vyksta kažkas negero. Kai bijai, Tavo kūnas išskiria adrenaliną, kurio patenka ir į vaiko organizmą. Kai esi labai laiminga, vaikas irgi tai jaučia. Vadinasi, jausmai arba dėl jų atsiradę cheminiai junginiai, per visą nėštumą veikia ne tik Tave, bet ir Tavo vaiką. Svarbiausia stenkis išvengti nuolatinio streso. Tik nesijaudink dėl retsykiais pasitaikančių ginčų ar smulkių rūpesčių. Tai kiekvienam pasitaiko. Kai nustosi jaudintis, užsikelk kojas ant pagalvės, paklausyk mėgstamos muzikos, „pasikalbėk" su vaiku, esančiu Tavo įsčiose, paglostyk pilvą, kad vaikas žinotų, kad viskas vėl yra gerai. Kai abu tėvai kartu išgyvena nėštumą, tai be galo svarbus, esminis dalykas tiek motinai, tiek ir vaikui, o kalbėjimas su vaiku ir dainavimas jam, esančiam motinos įsčiose, labai teigiamai veikia vaiko vystymąsi.

Įdomu, iš kur semiuosi energijos?

Viskas, ką per nėštumą valgo mama, tenka ir jos vaikui. Nors griežta dieta gali atgrasyti, tačiau tinkama dieta vis dėlto yra esminis dalykas vaiko ir Tavo sveikatai. Tu neprivalai kardinaliai keisti savo mitybos, tik svarbu, kad kasdien gautum reikalingą kiekį būtinų maisto medžiagų ir vitaminų. Jeigu prastai maitiniesi, tai labai tikėtina, jog Tavo vaikas - taip pat. Tyrimais įrodyta, kad niekada nebūna „saugu" rūkyti, gerti alkoholį arba vartoti kai kuriuos vaistus. Pakanka pasakyti, kad rūkanti mama su cigarečių dūmais „padovanoja" vaikui apie 4 tūkstančius toksinių medžiagų. Visa tai gali rimtai pakenkti vaiko sveikatai: jis gali per mažai priaugti svorio, būti fiziškai arba psichiškai neišsivystęs, per anksti gimti.

Išsimaudę abu su mama puikiai pailsime

Labai svarbu būsimai mamai laikytis asmens higienos. Kasdienės švarinimosi procedūros užkerta kelią įvairioms infekcijoms, galinčioms sukelti priešlaikinį gimdymą. Be to, ramios maudynės Jus abu puikiai atpalaiduoja.

Jeigu vis dėlto nepavyko išvengti priešlaikinio gimdymo ir į pasaulį atėjo neišnešiotas vaikas, reikia padaryti viską, kad jis galėtų toliau vystytis sveikas. Lietuvoje gimsta apie 5-6 procentai neišnešiotų naujagimių. Rūpestinga profesionali neišnešioto kūdikio priežiūra suteikia jam galimybę normaliai vystytis toliau. Didžiulį vaidmenį atlieka speciali įranga, kuria be papildomos rizikos vaiko sveikatai galima nuolat diagnozuoti jo būklę, užkirsti kelią komplikacijoms.

Poznanės medicinos akademijos neonatologijos klinikos ir katedros vedėjas
Prof. habil. dr. Januszas Gadzinowskis

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai