To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientas sako psichiatrui...

Pacientas sako psichiatrui:
- Ačiū, daktare! Išgydėte mane nuo didybės manijos. Kiek milijonų aš jums skolingas?

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 27 proc. moterų vėžį supranta kaip likimo rykštę. 21,3 proc. moterų mano, kad gimdos kaklelio vėžį lemia paveldimumas. 13,1 proc. kaip ligos priežastį, nurodo virusus.

Lapkričio 14-oji - Pasaulinė diabeto diena

Kiekvienais metais lapkričio 14 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė diabeto diena, kuri vienija žmones daugiau kaip iš 160 šalių. Šią dieną (1922 m.) Frederiko Bantingo kartu su Charlesu Bestu atrado insuliną, kuris 1924 metais buvo pavartotas gydant diabetu sergantį pacientą (Leonard Thompson).

2006 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pripažino, kad diabetas yra lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, kuri sukelia sunkias komplikacijas. Pastarosios daro įvairią žalą žmonėms, valstybėms narėms ir visam pasauliui, yra grėsmingas iššūkis, trukdantis įgyvendinti tarptautinius tikslus. Todėl buvo priimta rezoliucija (61/225 World Diabetes Day), kuri ragina valstybes nares aktyvinti nacionalinę diabeto prevenciją, gydymo ir priežiūros politiką, nuosekliai tobulinti sveikatos priežiūros sistemą.

Pasaulyje šiuo metu diabetu serga apie 246 mln. gyventojų. Prognozuojama, kad 2025 m. diabetu sirgs per 380 mln. žmonių. Lietuvoje 2006 m. buvo įregistruota beveik 60 tūkst. šia liga sergančiųjų, apie 1,7 proc. gyventojų. Sergančių pirmo tipo diabetu vaikų ir paauglių kasmet padaugėja 3 proc. Nustatyta, kad kasmet pasaulyje šia liga suserga apie 70 tūkst. vaikų, jaunesnių nei 15 m. (beveik 200 vaikų kasdien). Iš 440 tūkst. sergančių vaikų, jaunesnių nei 14 m., daugiau nei 20 proc. gyvena Europoje. Numatoma, kad vaikų, sergančių antro tipo diabetu, 2025 m. padaugės iki beveik 50 proc.

Cukrinis diabetas - grėsminga mūsų amžiaus liga. Jis įspaudžia sergančius žmones į rėmus, kurie pasireiškia kasdienine bei griežta ligos kontroliavimo našta. Diabetas ir komplikacijos tapo pasauline epidemija, kuri plinta vaikų ir paauglių tarpe. Diabetui būdingas padidėjęs troškulys bei apetitas, dažnas šlapinimasis, didėjantis alkis, svorio mažėjimas, nuovargis, suprastėjusi rega, nesugebėjimas susikaupti ar išlaikyti dėmesį.

Kauno, Panevėžio ir Vilniaus apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centrų visuomenės sveikatos specialistai ragina gyventojus sveikiau maitintis, nepamirši mankštintis, atsisakyti žalingų įpročių, o pajutus pirmus diabeto simptomus nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tinkamai prižiūrimi, gaudami vaistų, mokomi bei remiami diabetu sergantys žmonės gali gyventi veikliai ir kūrybingai.

Pasaulinės diabeto dienos simboliu tapo 2007 metais patvirtintas mėlynas diabeto ratas, kuris žymi vienybę, simbolizuoja gyvybę ir sveikatą. Mėlyna spalva atspindi dangų, po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos. Mėlynas ratas reiškia, kad pasaulinė diabeto bendruomenė turi vienytis kovoje su diabetu. 2007 metais, per Pasaulinę diabeto dieną buvo apšviesti 279 paminklai, kurie tapo vilties simboliu diabetu sergantiems milijonams žmonių visame pasaulyje.

Kauno, Panevėžio ir Vilniaus apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centrai prisidėdami prie Pasaulio diabeto asociacijos skelbiamos akcijos „Apšvieskime diabetą", ragina visus gyventojus ir įstaigas lapkričio 14 dieną, Pasaulinę diabeto dieną, vienytis kovoje prieš diabetą, uždegant melsvą žvakelę savo namuose, darbe ar kitaip įžiebiant mėlyną šviesą mieste.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai