To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš operacinės atvežė ligonį...

Iš operacinės atvežė ligonį.
- Dėkui Dievui, viskas baigėsi,- sušnibždėjo jis.
- Nebūkite toks tikras,- pasakė ligonis, gulintis gretimoje lovoje,- chirurgas manyje buvo užmiršęs tamponą ir reikėjo vėl operuoti.
- O manyje buvo palikęs įrankį,- atsiliepė dar vienas ligonis.
Tuo metu chirurgas žvilgtelėjo į palatą:

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys yra antra pagal dažnį moterų mirties nuo vėžio priežastis po onkologinių krūties ligų.

Pedagogai jau artėja prie išeities

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure įvyko dar vienas pasitarimas savižudybių prevencijos tema. Šį kartą pasitarime dalyvavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyriaus, Kauno medicinos universiteto, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro, Pedagoginės psichologinės pagalbos ir Vaiko teisių apsaugos tarnybų, Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovai. Pasitarimo metu ieškota būdų, kaip sustiprinti savižudybių prevenciją mokyklose.

Priežasčių patekti į dvasinį nuopuolį, išgyventi dvasinę krizę yra nemažai. Emigravę iš Lietuvos, girtaujantys, nepriteklių ir stresų iškankinti tėvai nesirūpina savo vaikais, kurie dar nėra pasirengę savarankiškam gyvenimui. Susidūrę su problemomis jie palūžta. Neretai pirmieji tai pamato mokslo draugai ir pedagogai. Ar jie moka suteikti pagalbą tokiam žmogui? Daugumos pasitarimo dalyvių nuomone būtina organizuoti mokymus visiems, dirbantiems su vaikais, teikiantiems pagalbą dvasinę krizę išgyvenantiems žmonėms. Tokios išvados buvo prieita ir anksčiau Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure įvykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo policijos, ugniagesių, gydymo ir kitų įstaigų atstovai. Jau tada buvo nutarta, kad šioms institucijoms būtina vienytis.

„Reikia bendros prevencinio darbo programos, kurių sudėtyje būtų ir savižudybių prevencija mokykloje", - dabar sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyriaus vyr. specialistė Lydija Merfeldienė. Jai pastarojo pasitarimo dalyviai pritarė.

Mokyklose įkurtos Pagalbos vaikui ir Krizių valdymo komandos, Prevencinio darbo grupės. Pastarųjų paskirtis - spręsti prevencinio darbo klausimus mokykloje vykdant teisės pažeidimų, alkoholio, tabako, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, smurto, prekybos žmonėmis, nusikalstamumo, ŽIV/AIDS prevenciją bei organizuojant pagalbos mokiniui, mokytojui ir tėvams (globėjams, rūpintojams) teikimą.

Kauno medicinos universiteto Profilaktinės medicinos katedros docentės dr. Nidos Žemaitienės įsitikinimu būtina suvienyti visų šių mokyklose įkurtų komandų ir grupių veiklą, kurių viena pagrindinių funkcijų - savižudybių prevencija. Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyriaus specialistai, pastaruoju metu revizuojantys šią veiklą mokyklose, nusprendė, kad ji turi būti atskirai skiriama tėvams, vaikams ir mokyklų specialistams. Prioritetus mokyklos turėtų pasirinkti pačios pagal prevencinės darbo grupės atliktus tyrimus ir analizę. Prevencinio darbo grupės veiklą privalėtų koordinuoti mokyklos administracijos atstovas. Pasitarimo metu paaiškėjo, jog būtina aiškiau apibrėžti mokykloje dirbančio psichologo funkcijas bei veiklą.

Specialistų, teikiančių pagalbą ūmioje krizėje esančiam žmogui, mokymai turėtų būti gerai apgalvoti, paruošti ir suderinti. Šių mokymų poreikis jaučiamas ne tik mokyklų, bet ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojams. Mokymus galėtų rengti įvairios institucijos ir kompetentingi specialistai. Juos galėtų koordinuoti Prevencinio darbo grupė prie Kauno miesto savivaldybės arba Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyrius.

Pasitarimo dalyviams priėjus tokių išvadų dar kartą pabrėžta: savižudybių prevencijai būtina suvienyti visas pajėgas, apibrėžti funkcijas, kad veikla būtų visaapimanti ir nenutrūkstanti, kol žmogus išgyvens jį užklupusią krizę ir sustiprės dvasiškai bei fiziškai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai