To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, maldauju, padėkite man...

- Daktare, maldauju, padėkite man!
- Kas jums, madam?
- Kaskart gerdama kavą pajuntu skausmą dešinėje ausyje.
- Pamėginkite kitą kartą išimti iš puodelio šaukštelį.

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vienas iš parkinsono ligos simptomų vadinamas "pinigų skaičiuotojo" sindromu, dreba nykštys ir smilius.

Savižudybių prevencijai būtina suvienyti visas pajėgas

Lietuva pirmauja Europoje pagal savižudybių statistiką. Žmonių, savanoriškai pasirenkančių mirtį, ne tik nemažėja - tai daro vis jaunesni žmonės. Apklausų duomenimis net dešimt procentų vaikų dažnai galvoja apie savižudybes. Ilgiau su tuo taikstytis neturime teisės. Kaip užkirsti kelią ne tik savižudybėms, bet ir mintims apie tai, svarstyta Kauno miesto savivaldybės administracijos ir Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuotame pasitarime dėl savižudybių prevencijos Kauno mieste.

Į Kauno miesto savivaldybės mažąją salę, kur vyko pasitarimas, vos tilpo visi jo dalyviai. Savižudybių prevencijos tema aktuali daugybei institucijų: savivaldybei, gydymo ir švietimo įstaigoms, Vaiko teisių apsaugos tarnybai, psichikos sveikatos centrams, pedagoginės psichologinės pagalbos tarnybai, policijai, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybai. Šių įstaigų atstovai išreiškė savo susirūpinimą dėl savižudybių, pasidalijo problemomis, su kuriomis susiduria, gelbėdami žmones nuo mirties, ir ieškojo jų sprendimo būdų.

Kertine diskusijų tema tapo Kauno medicinos universiteto Profilaktinės medicinos katedros docentės dr. Nidos Žemaitienės perskaitytas pranešimas, kurio esmė - vaikų ir jaunimo savižudybių prevencijos modelis tikrovėje ir popieriuje yra skirtingas. „Popieriuje padaryta beveik viskas", - pažymėjo dr. Nida Žemaitienė ir pabrėžė, kad realiame gyvenime jauni žmonės, kurie susiduria su nepakeliamomis problemomis ir ketina nusižudyti, pagalbos kreipiasi ne į kompetentingus specialistus, netgi ne į savo tėvus, o į draugus. „Kauno specialistai turi didžiausią mokslinio, metodinio ir praktinio darbo patirtį vaikų ir jaunimo savižudybių prevencijos srityje, tačiau pastarosios vaikų savižudybės Kaune sukrėtė visą šalį", - konstatavo dr. Nida Žemaitienė.

Kauno bendrojo lavinimo mokyklose sudarytos krizių valdymo komandos, patvirtinti krizių valdymo planai, tačiau apie tai žino toli gražu ne visi mokiniai. Mokyklos galimybės padėti krizėje esančiam mokiniui yra ribotos. Atpažinti tokį žmogų ir kuo skubiau suteikti jam pagalbą privalo visi: pirmiausia šeima, mokykla, policija. Tolimesnei globai privaloma tokį žmogų nukreipti psichologinės ir socialinės pagalbos tarnyboms.

„Kol kas kiekviena iš šių institucijų tarsi ir gerai dirba savo darbą, tačiau be tarpusavio ryšio. Būtina konsoliduoti visas pajėgas, kurti bendrą projektą, kad darbas būtų efektyvus nuo krizės apimto asmens atpažinimo iki galutinės reabilitacijos", - pasitarimo dalyvių pasiūlymus apibendrino Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė dr. Asta Garmienė. Biurui patikėta šiam tikslui inicijuoti visų atsakingų institucijų bendrus pasitarimus ir veiklą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai