To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pagyvenusi dama džiaugiasi...

Pagyvenusi dama džiaugiasi:
- Kokie nuostabūs pasiekimai medicinos srityje. Anksčiau, kai buvau jauna, reikėdavo nusirengti, o dabar užtenka liežuvį parodyt...

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulinio onkologinių ligų sergamumo ir mirštamumo registro duomenimis, 2002 metais persistuojanti ŽPV infekcija sukėlė apie 500 000 gimdos kaklelio vėžio atvejų.

Planuoju šeimos gausėjimą. Kaip pastoti?

Jei planuojate pastoti, nepalikite visko atsitiktinumui. Sužinokite viską apie pastojimą - pradedant ovuliacijos numatymu ir baigiant patarimais, kaip maksimaliai padidinti vaisingumą.

Kaip nuspėti ovuliacijos laiką

Apvaisinimas yra paremtas painia įvykių grandine. Kiekvieną mėnesį jūsų hipofizis išskiria hormonus, kurie stimuliuoja kiaušides, kad šios paleistų kiaušinėlį, arba kitaip tariant, įvyktų ovuliacija. Atsilaisvinęs kiaušinėlis keliauja į vieną iš kiaušintakių. Tuomet laikas pastoti būna pats palankiausias. Bet kaip žinoti, kada tiksliai vyksta toji ovuliacija? Daugumai moterų tai primena šaudymą į judantį taikinį - turint omenyje, jog šio reiškinio laiką gali įtakoti galybė faktorių, įskaitant stresą ir intensyvų sportavimą.

Šios priemonės gali jums padėti:

  • Neišleiskite iš akių kalendoriaus. Pasižymėkite kalendoriuje dienas, kada kiekvieną mėnesį prasideda jūsų mėnesinės. Taip pat suskaičiuokite jų trukmę dienomis. Labiausiai tikėtina, jog ovuliacija įvyks menstruacinio ciklo viduryje. Pavyzdžiui, jeigu jūsų ciklas yra pastovus ir trunka 28 dienas, tikėtina, jog ovuliacija įvyks praėjus 14-ai dienų nuo paskutinių mėnesinių pradžios. Jei jūsų ciklas ilgesnis, pvz., 34 dienos, tuomet ovuliacija turėtų prasidėti 20 dienų nuo menstruacijų pradžios.
  • Stebėkite gimdos kaklelio gleivių pakitimus. Jei būsite atidi, prieš pat ovuliaciją galite pastebėti, jog makšties išskyros tapo skaidrios ir slidžios, jų padaugėjo. Jas galima palyginti su žalio kiaušinio baltymu. Po ovuliacijos, kai šansai pastoti yra maži, gleivės tampa balkšvos ir lipnios, arba išnyksta visai.
  • Sekite bazinę kūno temperatūrą. Dėl ovuliacijos bazinė kūno temperatūra (temperatūra, kai kūnas yra ramybės būsenos) gali nežymiai pakilti. Temperatūrai matuoti naudokite specialų bazinės kūno temperatūros termometrą. Pasimatuokite ją kiekvieną rytą prieš pakildamos iš lovos, o rezultatus pažymėkite milimetriniame popieriuje arba braižykite grafiką. Galiausiai išryškės tam tikras modelis. Pats vaisingiausias laikas bus 2 - 3 dienos iki pakylant temperatūrai. Pokytis būna vos pastebimas, paprastai mažiau nei vienas laipsnis.
  • Išbandykite ovuliacijos numatymo rinkinį. Nereceptinis ovuliacijos numatymo rinkinys tiria, ar jūsų šlapime nepastebėta hormonų bangos, kuri pasireiškia prieš įvykstant ovuliacijai. Šie rinkiniai nustato labiausiai tikėtiną ovuliacijos laiką, o kartais net duoda signalą, kada tai įvyks. Norint pasiekti tikslių rezultatų, atidžiai sekite instrukcijomis ant pakuotės.

Kaip padidinti vaisingumą iki maksimumo

Jei tikrai norite pastoti, štai keli patarimai:

  • Mylėkitės reguliariai. Jei į savaitę reguliariai mylitės po 2 - 3 kartus, tikimybė, jog pataikysite į vaisingą laikotarpį, yra tikrai nemaža. Sveikoms poroms, planuojančioms nėštumą, neegzistuoja toks dalykas kaip per daug sekso. Tiesą sakant, daugumai porų to pilnai užtenka.
  • Artėjant ovuliacijai, mylėkitės kartą į dieną. Kasdienis seksas prieš ovuliaciją padidina tikimybę pastoti. Žinoma, jūsų vyro spermos koncentracija po kiekvieno karto truputį sumažės, tačiau sveikam vyrui tai visai ne problema.
  • Gyvenkite sveikai. Palaikykite sveiką svorį, saikingai sportuokite, valgykite sveikus maisto produktus, apribokite kofeino kiekį ir venkite streso. Šie puikūs įpročiai taip pat bus labai naudingi nėštumo metu.
  • Pagalvokite apie nėštumo planavimą. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas įvertins bendrą jūsų sveikatą ir pastūmės link gyvenimo stiliaus pokyčių, padidisiančių sveiko nėštumo tikimybę. Nėštumo planavimas itin rekomenduotinas poroms, kurios turi sveikatos problemų.
  • Gerkite vitaminus. Folio rūgštis kūdikio vystimosi procese vaidina lemiamą vaidmenį. Kasdienis priešgimdyminių vitaminų ar folio rūgšties papildų gėrimas, pradedant dar kelis mėnesius prieš nėštumą, žymiai sumažina įskilusio stuburo ar kitų stuburo defektų tikimybę.

Maksimalus vaisingumas: Ko vengti

Norėdamos padidinti savo šansus pastoti, venkite šių dalykų:

  • Nerūkykite. Tabakas sukelia pakitimus gimdos kaklelio gleivėse, kurios gali neleisti spermai pasiekti kiaušinėlio. Rūkymas taip pat padidina persileidimo riziką, bei atima iš vaisiaus deguonį ir maistines medžiagas. Jei rūkote, paprašykite savo sveikatos priežiūros specialisto, kad padėtų jums mesti. Dėl savo ir savo šeimos labo, atsikratykite šio bjauraus įpročio amžiams.
  • Nevartokite alkoholio. Norint pastoti, alkoholio geriau vengti - o pastojus jo išvis negalima vartoti.
  • Prieš pradėdamos vartoti kokius nors vaistus, paklauskite savo gydytojo sutikimo. Kai kurie vaistai - net ir nereceptiniai - gali apsunkinti pastojimą. O kiti gali būti kenksmingi nėštumui.
  • Nepasikliaukite vaginaliniais lubrikantais. Įvairūs be recepto parduodami vaginaliniai lubrikantai, pvz., K-Y Jelly, gali sumažinti vaisingumą. Seilės taip pat pasižymi tokiu poveikiu. Jei jums reikia lubrikanto, geriau naudokite mineralinį arba rapsų aliejų - arba pasikonsultuokite su gydytoju.
  • Nepersistenkite sportuodamos. Nors saikingas fizinis aktyvumas turi teigiamą poveikį vaisingumui, bet per daug sporto gali turėti atvirkščią efektą. Yra tyrimų, teigiančių, jog daugiau nei 7 valandos energingos aerobikos per savaitę gali vaisingumui pakenkti.

Kada laikas kreiptis į gydytoją

Dauguma sveikų porų, dažnai mylėdamosis be apsaugos, pradeda lauktis metų laikotarpyje. Tuo tarpu kitiems gali prireikti trupučio pagalbos.

Jei jums šiek tiek virš 30, arba mažiau, ir tiek jūsų, tiek jūsų partnerio sveikata kuo puikiausia, prieš konsultuodamiesi su gydytoju, pabandykite pastoti per metus laiko. Tuo atveju, jei jums 35 metai ar daugiau, ir jūs ar jūsų partneris įtariate vaisingumo problemas, metų galite ir nelaukti, ateikite anksčiau.

Nevaisingi būna tiek vyrai, tiek moterys, ir tai įmanoma pagydyti. Priklausomai nuo problemos šaltinio, padėti gali jūsų ginekologas, partnerio urologas arba jūsų šeimos gydytojas. O kartais gali prireikti ir vaisingumo specialisto.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai