Ateina moteriškė pas gydytoją ir sako: - Daktare aš nenustoju viduriuot. Ką daryt? Daktaras ir sako: - Nusimaukit kelnes ir pasilenkit! Moteriškė taip ir padaro! Daktaras įkišo raudoną lemputę moteriškei į užpakalį! - Ką jūs darot? - sušuko moteris. Daktaras atsako:
Tiek juodieji, tiek raudonieji ikrai turi labai daug cholesterolio - 100 g valgomosios dalies yra 588 mg cholesterolio.
Kaip greičiau pastoti?
2011, Gruodis 2 - 12:19
Nesiseka pastoti? Šiame straipsnyje pateiksime faktus, kuriuos žinodamos pastosite žymiai greičiau!
Norint greitai pastoti, pirmiausia reikia susipažinti su savo menstruaciniu (mėnesinių) ciklu. Pirmosios ciklo fazės pradžia sutampa su pirmąja mėnesinių diena. Organizme išskiriami hormonai, kurie stimuliuoja folikulų brendimą kiaušidėse. Tarp 2 ir 14 ciklo dienos tie patys hormonai pradeda ruošti gimdą apvaisinto kiaušinėlio implantacijai.
Vidutiniškai mėnesinių ciklas iš viso trunka 28 - 32 dienas. Dėl šios priežasties sunku nusakyti, kada tiksliai įvyks ovuliacija, todėl laikoma, jog ovuliacija gali įvykti 11 - 21 ciklo dieną. Taigi, kažkurią iš šių dienų visiškai subrendęs folikulas ištempia savo dangalus ir plyšta - iš jo išrieda apvaisinimui tinkamas kiaušinėlis. Tuo pačiu metu gimdos kaklelis šiek tiek prasiveria, iš jo pasišalina gleivių kamštis, gleivės tampa tąsios, skaidrios, jų pagausėja, todėl spermatozoidai gali lengviau patekti į gimdą.
Ovuliacijos metu išsilaisvinęs kiaušinėlis tęsia savo kelionę kiaušintakiu, kur laukia susitikimo su spermatozoidu. Kiaušintakyje kiaušinėlis būna gyvybingas nuo 12 iki 24 valandų. Spermatozoidai po spermos išsiskyrimo būna gyvybingi šiek tiek ilgiau - 3 - 5 dienas. Žinodamos, kada apytiksliai jums įvyks ovuliacija, galite suplanuoti lytinius santykius tada, kai būsite vaisingiausia.
Planuodamos nėštumą susiskaičiuokite, kada jums turėtų įvykti ovuliacija. Pavyzdžiui, jei jūsų ciklas trunka 28 dienas, atimkite 14 dienų nuo tos dienos, kai jums turėtų prasidėti sekančios mėnesinės. Atėmus gauname 14, vadinasi šį mėnesį jūs būsite vaisingiausia 13, 14 ir 15 ciklo dieną. Tomis dienomis susiplanuokite lytinius santykius. Taičiau nepamirškite, jog dažnai lytiškai santykiaujant, vyrų organizme sumažėja spermos kiekis. Taigi, planuodami nėštumą stenkitės daugiau mylėtis vaisingomis ir mažiau nevaisingomis dienomis!
Taip pat reikėtų žinoti, jog ovuliacijos metu dėl hormoninių pokyčių pakyla kūno temperatūra. Taigi ovuliacijos laiką galite nuspėti ir matuodamos makšties temperatūrą. Temperatūrą matuoti reikėtų kiekvieną rytą, dar neišlipus iš lovos.
Likusią mėnesinių ciklo dalį gimda ruošiasi kiaušinėlio implantacijai. Jei po ovuliacijos kiaušinėlis neapvaisinamas, gimdos išvešėjimą skatinančių hormonų kiekis krenta, o po 12 - 16 dienų neapvaisintas kiaušinėlis kartu su krauju ir išvešėjusios gimdos audiniais pasišalina per makštį (prasideda mėnesinės). Kraujavimas vidutiniškai trunka 3 - 7 dienas.
Taip pat visos planuojančios pastoti moterys turėtų žinoti, jog vaisingumui didelę įtaką turi svoris. Mokslininkai įrodė, jog nutukusioms ir per daug liesioms moterims pastoti sekasi kelis kartus sunkiau, nei moterims, kurių kūno masės indeksas (KMI) yra normalus. Todėl prieš planuodamos nėštumą pasistenkite sureguliuoti savo kūno svorį.
Deja, vaisingumui įtakos turi ir amžius. Sveikų, trisdešimties metų moterų pastojimo tikimybė per mėnesį yra 20 proc., o 40 metų moterims - tik 5 proc. Todėl, esant galimybei, nedelskite ir vaikučius gimdykite kuo anksčiau!
Dažnai kalbėdami apie vaisingumo problemas visiškai užmirštame vyrus. Štai keletas būdų, kaip vyrai gali padidinti savo vaisingumą: labai svarbu, jog planuojantis pradėti vaikelį vyras vengtų streso, tabako bei alkoholio, karštų vonių, pirčių, koreguotų savo svorį, bei valgytų subalansuotą maistą, kuriame gausu cinko (mėsą, kiaušinius, jūros gėrybes), seleno (mėsą, jūros gėrybes, grybus, riešutus). Taip pat vaisingumą didina vitaminas E.
Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Alesia — 2012, Rugpjūtis 9 - 20:59
REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA
Skelbti naują komentarą