To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vardenis su džiaugsmu aiškina gydytojui...

Vardenis su džiaugsmu aiškina gydytojui:
- Daktare, vaistai, kuriuos man išrašėte, padėjo!
- Na, ką gi, būna ir taip.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kai skauda gerklę, reikia gerti ne karštus, o šiltus gėrimus, nes karšti tik didina uždegimą. Rūgščios sultys ir citrusiniai vaisiai sergant tonzilitu ar laringitu netinkami, nes ...

Apie skubią kontracepciją

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija gina žmogaus reprodukcines - lytines teises ir siekia, kad kiekvienas asmuo turėtų informaciją apie reprodukcinę sveikatą, jam būtų prieinamos aukštos kokybės paslaugos, ir kiekvienas, imdamasis sprendimų reprodukcijos srityje, galėtų laisvai pasirinkti.

Norėdami išsaugoti savo lytinę - reprodukcinę sveikatą, jaunuoliai turi stengtis, kad lytinis gyvenimas, arba seksas, būtų saugesnis. Saugesnis seksas reiškia, kad sekso partneriai naudoja apsaugos priemones nuo lytiškai plintančių infekcijų (LPI) ir nepageidaujamo nėštumo.

Geriausiai nuo lytiškai plintančių infekcijų apsaugo prezervatyvas. Jis puikus tuo, kad jį naudojant, apsisaugoma ir nuo neplanuoto nėštumo. Kontraceptinės priemonės - tabletės, makšties žvakutės, kremai, spiralės - apsaugo tik nuo neplanuoto nėštumo.
Net ir saugodamiesi nuo lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo žmonės patenka į keblias situacijas: pamiršta išgerti įprastą kontraceptinę tabletę, nusmunka ar plyšta prezervatyvas. Būna situacijų, kai lytiniams santykiams visai nepasiruošta - nevartojamos apsaugos priemonės, taip pat būna smurto atvejų, kai lytiniai santykiai įvyksta prievarta.

okiais atvejais, kai siekiama išvengti nėštumo po nesaugių lytinių santykių, galima pasinaudoti skubia - avarine, ekstra - kontracepcija.

Tada nebereikės laukti kitų mėnesinių, nerimaujant, ar bus nėštumas, kuriam esate nepasiruošę.

Geriausias būdas išvengti nėštumo ir LPI - atsisakyti sekso. Tačiau, jei turėjote lytinius santykius ir nenorite pastoti, naudokitės skubiąja kontracepcija.

Skubioji kontracepcija yra saugi ir efektyvi, siekiant išvengti neplanuoto nėštumo po nesaugių lytinių santykių ar nesėkmingos apsaugos, t.y. plyšus prezervatyvui ar neišgėrus įprastos kontracepcijos tablečių.

Dažniausiai naudojamas skubiosios kontracepcijos metodas - geriamos skubiosios kontracepcijos tabletės.

Visi skubiosios kontracepcijos metodai turi būti panaudoti per penkias dienas po nesaugių lytinių santykių.

Skubioji kontracepcija - tai lyg ir paskutinė galimybė išvengti ir nėštumo, ir aborto.

Ką reikia žinoti apie skubiosios kontracepcijos tabletes?

SK tabletėse yra tie patys hormonai, kaip ir įprastose geriamose kontraceptinėse tabletėse, tačiau SK tabletėse hormonų dozės didesnės ir išgeriamos per trumpesnį laiką.

SK tabletės apsaugo nuo neplanuoto nėštumo.

Skubioji kontracepcija efektyviausia, kai vartojama kuo anksčiau po nesaugių lytinių santykių. Tačiau SK tabletės nepakeičia įprastos kontracepcijos.
Jos gali būti naudojamos, tik esant tam tikrai situacijai, skubos tvarka.

Ar skubiosios kontracepcijos tabletės sukelia abortą?

Ne. Skubioji kontracepcija neleidžia pastoti. Tačiau, jei nėštumas jau yra (įvyko apvaisinto kiaušinėlio implantacija), skubioji kontracepcija jo nenutrauks. Skubioji kontracepcija nepakenks vaisiui.

Kaip veikia skubiosios kontracepcijos tabletės?

Tabletės vėlina ar slopina ovuliaciją, apvaisinimo procesą arba neleidžia apvaisintam kiaušinėliui implantuotis gimdoje. Jei turėjote nesaugius lytinius santykius po SK vartojimo, tabletės neapsaugos jūsų. Naudokitės įprasta reguliaria kontracepcija, kad laiku išvengtumėte nėštumo

Skubiosios kontracepcijos tablečių efektyvumas

Tik progestino turinčios tabletės sumažina nėštumo tikimybę 85 procentais. Jos nėra tokios efektyvios, kaip pastoviai ir tinkamai vartojami modernūs kontracepcijos metodai (prezervatyvai, kontraceptinės tabletės, injekcijos, spiralės, sterilizacija ir kt.).
Jei moteris dažnai vartoja SK tabletes, tikimybė, kad ji pastos, yra didesnė, nei reguliariai vartojant įprastą kontracepciją.
SK tabletės nepakeičia reguliarios kontracepcijos.

Kaip vartojamos skubiosios kontracepcijos tabletės?

SK galima vartoti bet kurią mėnesinių ciklo dieną. Kuo anksčiau pradėta vartoti skubioji kontracepcija, tuo ji efektyvesnė!

Pirmąją dozę rekomenduojama išgerti kuo greičiau, per 72 val. (3 dienas) po nesaugių lytinių santykių. Antroji dozė geriama, praėjus 12 val. po pirmosios dozės.
Nauji svarbūs tyrimai parodė, kad SK tabletės taip pat efektyvios, jei jos abi išgeriamos iš karto, kaip viena dozė, kuo greičiau, bet ne vėliau kaip per 70-120 val. (5 dienas) po nesaugių lytinių santykių. Jei jums lengviau išgerti abi SK tabletes iš karto, negu po 12 val. išgerti antrą dozę, galite taip ir padaryti. Jūs galite pasikonsultuoti su gydytoju apie SK tabletes.

Ar SK tabletės saugios?

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), nėra medicininių kontraindikacijų skubiajai kontracepcijai. Hormonų dozė tabletėse pernelyg maža, kad pasireikštų didesnis klinikinis poveikis.

Koks pašalinis skubiosios kontracepcijos poveikis?

Gali pasireikšti trumpalaikis pykinimas, vėmimas, nuovargis, galvos skausmas, tempimo pojūtis krūtyse, nereguliarios mėnesinės. Pašalinis poveikis netrunka ilgiau kaip 24 val.

Jei pradedama vemti praėjus valandai nuo pirmos dozės suvartojimo, kai kurie gydytojai pataria pakartoti pirmą dozę.

Kur gauti skubiosios kontracepcijos?

Lietuvoje skubiosios kontracepcijos tablečių galima nusipirkti vaistinėje, pateikus receptą. Patariama receptu pasirūpinti iš anksto! Eilinio vizito pas ginekologą ar šeimos gydytoją metu paprašykite recepto skubiajai kontracepcijai. Kritiniu atveju nedarbo metu galima kreiptis į budintį ginekologą ginekologijos stacionare.

Ar skubioji kontracepcija apsaugo nuo lytiškai plintančių infekcijų?

Neapsaugo. Prezervatyvas - vienintelė apsaugos priemonė nuo LPI, ŽIV/AIDS.

Ką daryti po SK tablečių vartojimo?

Jūs nepastebėsite ženklų, rodančių, ar SK tabletės veikia ar neveikia. Daugeliui moterų kitos mėnesinės prasideda savaitę anksčiau ar vėliau, nei laukiama. Jei po skubiosios kontracepcijos vartojimo mėnesinės vėluoja ilgiau kaip savaitę, nueikite pas gydytoją. Konsultuokitės su gydytoju dėl reguliarios kontracepcijos - išvengsite baimės nelaiku pastoti ateityje.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai