To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko...

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko praktikantą. Sugrįžęs klausia:
- Na, kaip, ar buvo kas nors atėjęs?
- Buvo. Skundėsi peršalimu.
- O ką tu jam davei?
- Vidurius laisvinančiųjų vaistų.
- Tu ką, išprotėjai?
- Ne. jam padėjo. Štai jis stovi gatvėje. Bijo net atsikosėti.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Naujausiais epidemiologiniais tyrimais įrody­ta, jog socialinė fobija pasireiškia 13,3 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Tai trečiasis pagal pa­plitimą psichikos sutrikimas, po ...

Žindanti ir dirbanti

Ar įmanoma suderinti natūralų maitinimą ir kelių valandų išėjimus iš namų? Kalbamės su vaikų gastroenterologe Jovile Vingraite.

Ar Jums, kaip medikei, suvokiama situacija, kai žindanti mama pradeda dirbti, bet viliasi žindyti ir toliau (palikdama nusitrauktą pieną)?

Pagal dabartinį fiziologinį, normalų žindymo supratimą, padiktuotą pačios gamtos, kūdikis turi žįsti kada nori, ir tiek laiko, kiek nori, nepriklausomai nuo paros laiko. Tik tokia žindymo tvarka ir tik pats žindymo procesas stimuliuoja pieno gamybą. Pieno nusitraukimas, kad ir tobuliausiu pientraukiu neskatina pieno susidarymo. Pieno nusitraukimas yra tik krūties ištuštinimas.
Pati mama sprendžia, ar jai dirbti, ar lankyti paskaitas, ar būti kartu su savo kūdikiui. Vienu ir tuo pačiu metu kokybiškai atlikti kelių darbų neįmanoma.

Nors Jums tai ir nesuvokiama, bet panagrinėkite šią situaciją. Kaip turėtų vykti ši veikla - kada mama turi nutraukti pieną ir kaip? Kaip jį palikti saugoti?

Jeigu mama nori, kad kūdikis gautų jos pieno - niekuo nepakeičiamo jam maisto, negali būti jokios kalbos apie pieno nusitraukinėjimą ir panašių situacijų analizę. Kūdikio maitinimas per žinduką atpratina kūdikį nuo krūties, nes maisto paėmimo technika iš žinduko visai kitokia nei iš krūties. Kitaip tariant, pieno nusitraukinėjamas - paprasčiausias kūdikio nujunkymas nuo krūties. Žindanti motina bent iki 6 mėnesių turėtų nevaikščioti į paskaitas ar į darbą ir pieno nenusitraukinėti.

Pieną galima nutraukti tik išimtiniais atvejais, pavyzdžiui:

 

  • kai yra pieno perteklius, ir kūdikis nesugeba jo išgerti tiek, kiek jo pasigamina;
  • įvykus nelaimei - kai staiga motina privalo išspręsti kokias nors problemas, kurių negali išspręsti kiti šeimos nariai.

 

Ar būnant darbe ar paskaitose, mama gali nusitraukti pieną, ar tai įmanoma nesteriliomis sąlygomis?

Kiekvienos mamos asmeninis reikalas spręsti, ar jai dirbti, ar vaikščioti į paskaitas. Kiekviena aukštoji mokykla suteikia akademines atostogas - ar jas imti, irgi motinos sprendimas, lygiai taip pat, kaip ir noras žindyti ar ne... Jeigu motinos nešokiruoja, ji, turėdama pientraukį, buteliuką ar specialų maišelį gali pieną nusitraukti ir jūsų pavadintomis „nesteriliomis" sąlygomis - mokslo įstaigos ar darbovietės tualete, kabinete. Kambario temperatūroje (pavyzdžiui, įdėtas į rankinuką) pienas nesugenda iki 24 val. Suprantama, tokiu nutrauktu pienu mažylis turi būti pamaitintas kuo greičiau.

Ar taip maitinant pieno mažės?

Pieno mažės, nes pieną nusitraukinėjant spenelis nėra dirginamas čiulpimu, nėra betarpiško kūdikio-motinos ryšio, kuris nepaprastai svarbus pieno gamybai. Vienintelė priemonė, kad nesumažėtų pieno, yra kūdikio žindymas. Nuolat nusitraukinėjant pieną, jo mažėjimo tempas yra įvairus - nėra objektyvių įrodymų, kad vienai moteriai pienas dings per 3 savaites, o kitai - per 10 dienų.

Kas kelias valandas būtina stimuliuoti pieno gamybą (bent jau nusitraukiant), kad jo išliktų kuo ilgiau?

Pieno išliks daugiau tik tuomet, kai jis bus nutraukiamas dažnai. Kūdikis žinda, kada nori ir kiek nori - todėl kol kas jokio pieno stimuliavimo „kas kelias valandas" būdo nėra išrasta.

Ar verta „žaisti" su motinos pienu išėjus į darbą? Gal tuomet geriausia išvis nutraukti maitinimą ir pradėti duoti mišinius?

Kūdikio žindymas nėra žaidimas. Motinos pienas nėra žaislas, kurio davimas ar nedavimas priklauso nuo suaugusiojo valios. Motinos pienas jos kūdikiui yra reikalingas kaip maistas ir kaip vaistas. Kaip elgtis - žindyti, duoti ar neduoti savo kūdikiui savo pačios pieno yra kiekvienos motinos asmeninis reikalas. Dirbtiniai mišiniai, pagaminti pramoniniu būdu, kūdikį pasotina, tačiau jo neaprūpina visomis tomis medžiagomis, kurios yra motinos piene. Gamtos taip sutvarkyta, kad kiekviena žinduolių rūšis, į gyvenimą „stipriau įsikabina", esti stipresnė, kai kažkurį gyvenimo tarpą minta savos rūšies pienu. Dar nežinoma, kokios įtakos maitinimas mišiniais turės ateinančioms kartoms.

Ką duoda nors vienas vaiko pažindymas per parą, tarkime vakare?

Kūdikiui tai yra geriau nei nieko. Bet tai nėra problemos sprendimo būdas.

Ką daryti, kai darbe ar per paskaitas pradeda sunktis pienas?

Atsakymas aiškus: nusitraukti pieną, kitais žodžiais - atsitraukti nuo darbo ar nesiklausyti paskaitos. Įvairūs įdėklai į liemenėlę veikia laikinai - jų pagalbos trukmė tuo trumpesnė, kuo greičiau pienas teka. Krūtyse pieno užsilaikymas veda prie įvairių žindymo komplikacijų, iš kurių svarbiausia - greitas pieno mažėjimas.

Dirbanti ar studijuojanti mama dažnai neturi laiko pavalgyti, „pietūs" paprastai būna tik kavos puodelis. Ar tai atsilieps pieno kiekiui?

Netvarkinga, „pripuolama" mityba, kažko suvalgymas „prie progos" pirmiausia nualina pačios motinos organizmą. Nusilpęs organizmas ne tik mažiau gamina pieno, bet ir pats greičiau sunegaluoja. Nėščioji ir žindančioji pagal dabartinį mitybos specialistų supratimą turi kasdien valgyti įvairų šviežią maistą, kuriame būtų šviežių vaisių, daržovių ir gerti vandens tiek, kad nejaustų troškulio. Tokie „pietūs", kaip kavos puodelis, netenkina organizmo poreikių.

Ar pieno kiekiui turės įtakos stresas, kai reikia išeiti į darbą, laikyti egzaminus?

Taip, bet kokie sukrėtimai kiekvieną organizmą veikia - stresas organizmo jėgas sutelkia egzamino išlaikymui, o ne pieno gamybai ir žindymo trukmės išlaikymui, o baimė, kad darbe bus kažkas blogai atlikta, irgi neigiamai veikia ne tik motinos organizmą, bet ir pieno kokybę.

Nuo kelinto mėnesio patariate eiti į darbą, jei galima rinktis? Pasakykite patį kraštutį terminą.

Į darbą reikia eiti tuomet, kai kūdikiui sukanka vieneri metai ir yra kas jį namuose prižiūri. Išėjimas į darbą ar paskaitas iki kūdikiui sukaks vieneri metai yra didesnis ar mažesnis jo gyvenimo sukrėtimas ir pakeitimas. Ne visi kūdikiai tai lengvai toleruoja, nes motina pirmaisiais gyvenimo metais jiems yra viskas. Svarbiausia, kad pasikeitimai praeitų kuo mažiau skausmingai. Daug priklauso nuo šeimos pagalbos motinai ir nuo gyvenimo realybės. Jei neišėjus į darbą neįmanoma galo sudurti su galu, suprantama, pasirenkamas tas variantas, kuris padeda išgyventi. Kraštutinis terminas palikti žindantį kūdikį - kai jam sukaks 6 mėnesiai ir prasidės primaitinimas. Tada galima suderinti išėjimus taip, kad jie sutaptų su košės valgymu.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Kuriai mamai neteko nusitraukinėti pieno? Vienos nutraukia dėl pieno pertekliaus, kitos - dėl skausmingo žindymo, dar kitos, todėl, kad palieka vaikučius kitiems šeimos nariams, skuba į darbus, ar mokslus. Liūdna, kad dabartinis pasaulis priverčia skubėti ką tik pagimdžiusias mamas, kai kūdikėliui jos dar taip reikalingos...

Is tiesu paskaiciusi pavadinima maniau rasiu sau svarbu atsakyma, bet deja... Man kyla klausimas kaip po 6 men.? kaip pripratinti kudiki valgyti 8 valandu tarpe vien kosytes/tyreles, o vakarais ir ankstu ryta/nakti motinos piena? Kaip tai veikia jo gamyba? Gal jo prades mazeti ir nakciai nebespes tiek prigaminti kiek reikia?

Keisti patarimai, jei kitaip negali ir tau butina nusitraukinet piena, tai jau esi pasmerkta... galvojau patars ka nors graziai, o cia sumale gerai mamas su s.....

na idomus ir jusu poziuris...geriau palikti vaika svetimam zmogui tokio amziaus?kai vaikui labiausiai reikia jo motinos ir silumos...kai aplamai jo gyvenime vyksta patys idomiausi ir nauji potyriai-tokie kaip ropojimas,vaiksciojimas o gal net idomiausiu garsu tarimas...juk tokiu metu salia jo turetu buti patys brangiausi zmones..o ne viena aukle neatstos motinos...jau nesnekant apie zindyma...su tokiu jusu poziuriu patarciau visai negimdyti...o jei gimdyti,tai prisiimti visa atsakomybe uz sio vaikelio pasauleli...ir jo poreikius...

Na nieko sau poziuris. Tokiu ilgu motinystes atostogu kaip Lietuvoje, apskritai nera daugiau pasaulyje. Tai ka, geriau prarasti darba ir maitinti kudiki, o paciai is ko gyventi?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai