To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina moteriškė pas gydytoją ir sako...

Ateina moteriškė pas gydytoją ir sako:
- Daktare aš nenustoju viduriuot. Ką daryt?
Daktaras ir sako:
- Nusimaukit kelnes ir pasilenkit!
Moteriškė taip ir padaro!
Daktaras įkišo raudoną lemputę moteriškei į užpakalį!
- Ką jūs darot? - sušuko moteris.
Daktaras atsako:

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje moterys vidutiniškai 17 metų skiria mokslui, vidutinė moterų gyvenimo trukmė - 83 metai. Nigerijoje moterys mokosi maždaug 3 metus, gyvena vidutiniškai 45 metus.

Kontracepcija po gimdymo

Jeigu žindote, turėtumėte pasirinkti nehormoninius kontraceptikus, tokius kaip spiralė su variu, barjerinė kontracepcija ar sterilizacija, jeigu jie jums priimtini ir to nedraudžia dėl kokių nors priežasčių jūsų gydytojas.

Antroje eilėje būtų hormoninės tabletės, kurių sudėtyje yra tiktai progestagenai. Jie neveikia motinos pieno kiekybės ir kokybės, neįtakoja visos laktacijos trukmės. Nerekomenduojama progestageno turinčių kontraceptikų pradėti vartoti anksčiau 6 savaičių po gimdymo - šiuo ankstyvu laikotarpiu steroidų patekimas į pieną gali būti šiek tiek didesnis. Be to, mažai tikėtina, kad šiuo ankstyvu laikotarpiu pastosite.

Kombinuotos kontracepcinės tabletės (KKT) ir injekciniai preparatai žindant nenaudotini. Nustatyta, kad kombinuoti hormoniniai kontraceptikai nepalankiai veikia motinos pieno kiekį ir kokybę, sutrumpina visos laktacijos trukmę, ypač jei jie buvo pradėti vartoti pirmaisiais mėnesiais po gimdymo. Kombinuoti injekciniai preparatai turi panašų poveikį.

Jeigu nežindote, tiek progestino tabletes, tiek kombinuotos kontracepcijos preparatus galite vartoti, tačiau ne ankščiau, nei trys savaitės po gimdymo.

Spiralė

Nors spiralės įvedimas yra labai efektyvus būdas apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo po gimdymo - jis neturi neigiamo poveikio nei laktacijai, nei kūdikio augimui, šis metodas labiau tinka maitinančioms moterims. Nemaitinančioms gali būti sunkiau ją įvesti, gali kilti skausmas jas nešiojant.

Spiralė gali būti įvedama tučtuojau po placentos pasišalinimo - pagimdžius tiek natūraliu keliu, tiek Cezario pjūvio pagalba. Tačiau šiuo atveju yra didesnė tikimybė, jog spiralė gali iškristi. Aišku, šioje situacijoje nemažai lemia ir specialisto patyrimas.

Laikotarpyje tarp 48 val. ir 4 savaičių po gimdymo spiralės įvesti negalima, praėjus 4 savaitėms, įvedimas vėl yra saugus. Spiralė su levonorgestreliu maitinančioms moterims gali būti įvesta praėjus 6 savaitėms po gimdymo.

Barjeriniai metodai

Vartojant šias priemones tinkamai šiuo sumažėjusio vaisingumo metu, barjeriniai metodai yra patikimi kontraceptikai, - nesėkmių dažnis yra žymiai mažesnis. Diafragmų ir gimdos kaklelio gaubtuvėlių nereikėtų vartoti pirmas 4 savaites po gimdymo. Vėliau gali tekti pakeisti diafragmos dydį.

Sterilizacija

Sterilizacija po gimdymo neturi neigiamo poveikio žindymui, jei dėl sterilizacijos procedūros žindymo pradžia nebuvo uždelsta ir intervalai tarp maitinimų nepailgėjo. Kai kurioms moterims, gimdančioms ligoninėje, sterilizacija gali būti atlikta tučtuojau po gimdymo, savaime suprantama, tik tuo atveju, jei ji apsisprendė dar prieš gimdymą. Šios procedūros technika iškart po gimdymo yra paprastesnė, nei ją atliekant vėliau.

Vyrų sterilizacija

Vyrų sterilizacija laikoma taip pat labai tinkamu kontracepcijos metodu. Kol laktacinė amenorėja apsaugo moterį nuo pastojimo, patartina, kad partneriui būtų atlikta vazektomija kaip galima greičiau po gimdymo tam, kad nereikėtų jokios kitos papildomos kontracepcijos iki vazektomija taps efektyvi.

Periodinė abstinencija (kalendorinis, gleivių stebėjimo, temperatūrinis metodai)

Žindant, su ovuliacija susiję simptomai ir požymiai paprastai iškelia problemų. Mėnesinių grįžimas yra nenuspėjamas, ir pirmieji ciklai po gimdymo yra nereguliarūs. Estrogenų sekrecijos, nesusijusios su ovuliacija, atsiradimas gali sutrikdyti gleivių simptomo interpretavimą. Todėl maitinančioms moterims šis metodas nerekomenduojamas. Netgi pasibaigus amenorėjai, gali būti ne toks patikimas, nei nemaitinančioms moterims.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai