To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktaras, išeidamas iš palatos...

Daktaras, išeidamas iš palatos:
- Visiems iki pasimatymo!
O jums, Petraiti, sudiev.

 • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Alkoholio vartojimo sumažėjimas 10 proc. sumažina vyrų mirtingumą nuo su alkoholiu siejamų priežasčių apie 20 proc. ir 5 proc. sumažina mirtinų nelaimingų atsitikimų, žmogžudysčių ...

Kliedesiai

Kliedesiai psichiatrijoje priskiriami mąstymo (turinio) sutrikimams. Kliedesiai - tai neatitinkančios tikrovės, liguistos mintys, samprotavimai, kurie užvaldo pacientą, stipriai įtakoja jo gyvenimą. Šie samprotavimai, sprendimai neatitinka tikrovės, tačiau pacientas labai jais tiki, nepaisydamas faktų, įrodančių šių minčių klaidingumą.

Kliedesiai dažniausiai atsiranda esant kokiai nors psichinei ligai (ypač šizofrenijos metu), alkoholizmui, kartais – smegenų pažeidimui (auglys, epilepsija), apsinuodijimui psichotropinėmis medžiagomis, sergant sifiliu.

Kliedesiai gali būti įvairiausių rūšių (interpretacinis - vaizdinis, rišlus - padrikas, mažos – didelės apimties) ir įvairaus turinio (kosmosas, organų persodinimas, nuodijimas, neištikimybė, elektrinis laukas ir pan.). Kliedesio turinys priklauso nuo ligonio išsilavinimo, intelekto, ligos, sukėlusios kliedesį.

Pagrindinės kliedesių grupės yra:

 1. Interpretacinis kliedesys: kai neadekvačiai suprantami tikri įvykiai. Pavyzdžiui, ligonis gali būti įsitikinęs, kad žmona jam neištikima, ar visi prieš jį susimokę, nori pakenkti, jis serga nepagydoma liga ir pan. Toks kliedesys rutuliojasi pamažu, viskas susiję loginiais ryšiais. Iš pradžių kliedesinės idėjos užima vieną ligonio gyvenimo aspektą, o vėliau generalizuojasi, pradeda trukdyti gyventi, ligonis meta darbą, o visą savo laiką paskiria idėjos įgyvendinimui. Pavyzdžiui, važinėja pas įvairiausius gydytojus, nes niekas jam nenustato jo ligos, seka žmoną, galvoja, kad visi prieš jį nusistatę, tyčia nori jam pakenkti, nunuodyti (todėl maistą galimasi tik pats) ar panašiai.
 2. Vaizdinis kliedesys: šis kliedesys kyla staiga – tarsi viskas nušvinta, pasidaro aišku. Šis kliedesys neturi sistemos ar loginių ryšių. Pavyzdžiui, ligoniui staiga pasidaro aišku, kad eilėje stovintis žmogus yra susimokęs prieš jį, nori jį nužudyti, kad aplinkiniai žmonės priklauso slaptai grupuotei, ir persekioja jį.

Štai keli pavyzdžiai, kaip kliedesiai skirstomi pagal turinį:

 • Persekiojimo kliedesys: ligonį nuolat seka, stebi, nori pakenkti.
 • Pavydo kliedesys: dažniausiai – vyrams, sergantiems alkoholizmu ar šizofrenija. Ligonis įsitikinęs, kad jo žmona neištikima.
 • Erotinis – meilės kliedesys: dažniausiai – moterims. Ligonė įsitikinusi, kad ją įsimylėjo žymus žmogus.
 • Ekspansyvus kliedesys – vyksta svarbūs dalykai, liečiantys visą žmoniją.
 • Ypatingos reikšmės kliedesys: viskas turi ypatingą, slaptą reikšmę, susijusią su ligoniu. Tą reikšmę gali suprasti tik jis.
 • Zooantropija: kliedesinis įsitikinimas, kad pavirto gyvūnu.
 • Užvaldymo kliedesys: ligonį užvaldžiusi mistinė būtybė.
 • Hipochondrinis kliedesys – ligonis įsitikinęs, kad serga sunkia ir nepagydoma liga.
 • Bylinėjimosi kliedesys: ligonis kreipiasi į įvairias instancijas, bylinėjasi dėl tariamai pamintų jo teisių.
 • Nihilistinis kliedesys: ligonis įsitikinęs, kad išnyko visi jo organai.

Kartais kliedesį gali perimti visiškai sveikas žmogus, turintis glaudų ryšį su pacientu. Toks kliedesys vadinamas indukuotu.

Įvairiems susirgimams ir patologijoms dažniausiai būdingos tam tikros kliedesių rūšys, turinys, vystymosi greitis. Kliedesiai – tai ligos simptomas. Jie dažniausiai praeina gydant pagrindinę ligą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai