To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, supraskite, man jau 70 metų...

Gydytojau, supraskite, man jau 70 metų, bet aš ligi šiol bėgioju paskui mergaites!
- Ir kokia gi čia problema?
- Tai kad aš pamiršau, kodėl paskui jas bėgioju!

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 3,1 mln. JAV 12-25 metų amžiaus asmenų vartoja vaistus nuo peršalimo ir kosulio svaiginimosi tikslais. Šis skaičius yra panašus kaip ir vartojančių LSD bei žymiai didesnis nei ...

Kaip saugoti krūtis

Kaip nėštumo metu paruošti krūtis žindymui, kad paskui pirmąją savaitę nesuskirstų speneliai, krūtys „neužsidegtų"?

Požiūris į „krūtų paruošimą" neštumo metu pasikeitė. Dabar joks specialus krūtų paruošimas neberekomenduojamas, nes spenelių dirginimas nėštumo metu gali būti priešlaikinio gimdymo priežastis. Vienintelis pasiruošimas - tai asmens higiena ir informacijos rinkimas. Informacijos dabar tikrai apstu - daug kur galite paskaityti apie žindymo techniką ir naujagimio žindymo taisykles, lankyti motinų mokyklėles, gimdymo skyriuje išmokti, kaip taisyklingai mažylį pridėti prie krūties (pamokys slaugytoja ar akušerė). Labai svarbus ir pasitikėjimas savimi. Nereikia blaškytis, jei kas nors iš pirmo karto nepavyko.

Kokie pavojai „tyko" krūtų pirmaisiais žindymo mėnesiais? Mamos klausimuose dažniausiai mini pieno stazę, „nugraužtus" spenelius, ,,degančias" krūtis.

Minėti pavojai kyla dėl žindymo technikos nežinojimo, motinos įsitikinimo, kad tai labai paprasta ir mokytis nereikia, kad viskas pasidarys savaime. Taip nėra. Po gimdymo mokosi ir prisitaiko vienas prie kito tiek mama, tiek naujagimis... Pieno stazė atsiranda tuomet, kai naujagimis dar per silpnas iščiulpti tiek pieno, kiek jo susidaro, ir tuomet, kai kas nors neiškentęs mažyliui pasiūlė čiulptuką ar žinduką. Taip padarius susilpnėja žindimo jėga, intensyvumas - mažylis nebeištraukia susidariusio pieno kiekio. Jau nėštumo metu dera pasiskaityti, kokie pavojai „tyko" po gimdymo, kaip jų išvengti, kokie tų pavojų pirmieji požymiai, ir aktyviai ieškoti, kas gyvu žodžiu paaiškintų bei parodytų, kaip nusitraukti pieną atsiradus stazės požymiams, kaip pamasažuoti krūtį, kad iš jos lengviau tekėtų pienas. „Nugraužtų" spenelių profilaktika - tai gera žindymo technika, visų pirma - toks naujagimio pridėjimas prie krūties, kad jis apžiotų spenelį su apyspeneliniu (tamsiu laukeliu (areola) esančiu apie jį), teisingas spenelio išėmimas iš burnos (tuomet, kai naujagimis prasižioja, reikia įkišti mažąjį pirštą prie lūpų kampučio ir švelniai ištraukti spenelį).

Kaip saugoti krūtis, kad negrėstų mastitas ir kitos žindyvių bėdos?

Pirmiausia - stengtis, kad neįtrūktų speneliai ir nesusidarytų pieno stazė, suvokti ir paisyti asmens higienos.

Ar žindant krūtims reikia specialios higienos?

Taip. Po žindymo būtinos oro vonios, kad išdžiūtų ant spenelio keli pieno lašai. Reikia nešioti prilaikančią, krūtų neveržiančią, visuomet švarią liemenėlę iš natūralaus pluošto medžiagos. Paraudusią, sudirgusią odą reikia sutepti odos atsinaujinimą skatinančiais tepalais.

Ar žindyvės krūtims nekenkia šaltis? Ar reikia kaip nors specialiai krūtis saugoti nuo šalčio, perpūtimo?

Staigūs temperatūros pokyčiai, organizmo atšalimas veikia neigiamai.

Ar žindyvės krūtims nekenkia karšta vonia, pirtis, žodžiu - karštis?

Nekenkia viskas, kas saikinga. Jeigu karštoje vonioje ar pirtyje nepradeda tekėti pienas, šios šilumos procedūros yra galimos ir nekenkia. Po karštos vonios ar garinės pirties dera atsigerti tiek, kad netroškintų. Žindyvėms nederėtų sėdėti sausoje pirtyje esant 100-120°C temperatūrai ir lenktyniauti su draugėmis ar šeimos nariais, kas ilgiau išsėdės karštyje.

Ar žindyvės krūtis reikia ypač saugoti nuo sutrenkimų, suspaudimų? Kiek lemia per ankšta liemenėlė?

Nors krūties liaukinis audinys (tas, kuris gamina pieną) yra apsaugotas jo paviršiuje esančio riebalinio audinio, jis ne tik žindymo metu, bet visu kitu laiku turi būti saugomas nuo įvairiausio pobūdžio traumų. Nėštumo ir žindymo metu liemenėlė turi nespausti, neveržti krūties. Suspaustoje krūtyje sutrinka kraujo apytaka, blogiau veikia liaukinis audinys, gaminasi mažiau pieno.

Ar žindyvės krūtims nekenkia sportas? Ar galima bėgioti, šokinėti, eiti į aerobiką?

Kasdienė mankšta pagerina savijautą, padeda medžiagų apykaitai ir sumažina nėštumo metu padidėjusi svorį. Tad mankštos atsisakyti nedera. Žindyvės neturi dalyvauti varžybose. Nešiojant krūtis prilaikančias liemenėles galima užsiimti aerobika ir saikingai bėgioti, lengvai šokinėti. Nešiojant prilaikančią liemenėlę sumažėja krūtų „maskatavimas". Kiekviena moteris pati žino, kokie judesiai jai yra skausmingi, ir jų pravartu atsisakyti.

Ar daugiau vargo būna su didelėmis, ar su mažomis krūtimis?

Krūtis, nepriklausomai nuo jų dydžio, higieniniu atžvilgiu reikia prižiūrėti kaip ir kiekvieną kūno dalį.

Kiek žindymas įtakoja krūties vėžį? Sakoma, kad ilgai maitinančios serga rečiau?

Krūties vėžio priežasčių yra daug. Pasaulinės sveikatos organizacijos pateikiami mokslinių tyrimų rezultatai apie žindymo reikšmę motinos sveikatai teigia, kad žindymas nors 2 mėnesius sumažina tikimybę sirgti kiaušidžių vėžiu 25 proc., kad nors 3 mėnesius žindžiusios motinos du kartus rečiau serga krūties vėžiu.

Ar įmanoma po žindymo vėl turėti standžias, nenukarusias krūtis? Nejau krūtų raiščiai išsitampys be jokių išlygų?

Po žindymo tikrai galima vėl turėti standžias, nenukarusias krūtis. Tačiau yra įvairių krūtų formų, kiekvienos moters krūtų forma yra individuali. Didelės krūtys neretai esti iš dalies nukarusios ir tų moterų, kurios niekada nežindė. Tinkama krūtų priežiūra, prilaikanti liemenėlė žindymo metu sumažina jų „nukarimą" po žindymo. Krūtinės formą padeda palaikyti tinkami fiziniai pratimai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

"Krūtinės formą padeda palaikyti tinkami fiziniai pratimai." Gal galite pamineti kokie tai pratimai?

Primityviai galima čia 

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai