To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ginekologas, apžiūrėjęs jauną, nėščią moterį, klausia...

Ginekologas, apžiūrėjęs jauną, nėščią moterį, klausia:
- Sakykit, koks jūsų vyro rhesus?
Moteris nurausta:
- Tiksliai negaliu pasakyti... Gal kokie penkiolika centimetrų...

 

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Tabako produktuose yra 4000 cheminių medžiagų, iš kurių 40 yra žinomos kaip kancerogenai.

Ar tikrai per mažai suvalgo?

Neretai jauni tėvai skundžiasi, jog jų kūdikis prastai valgo ir, kaip jiems patiems atrodo, yra per liesas. Juo labiau, kad gydytojai vis pabrėžia: pirmąjį pusmetį mažylis turi priaugti po 700-800 g, antrajį - po 400-500 g kas mėnesį. Tačiau tai tėra rekomendacijos - vien tik svorio prieaugis nėra objektyvus vaiko vystymosi rodiklis.

Norint įsitikinti, ar mažylis gerai auga, svarbu jį ne tik pasverti, bet ir išmatuoti ūgį. Pirmiausia reikia įvertinti, ar ūgis atitinka amžių. Beje, normalaus ūgio ribos vaiko augimo laikotarpiu yra ganėtinai didelės. Pavyzdžiui, normalu, jei pusės metų kūdikio ūgis yra 63 cm, taip pat normalu, jei tokio pat amžiaus mažylis išstypęs iki 73 cm.

Išmatavus ūgį vaikas sveriamas ir svoris lyginamas su ūgiu. Kūdikio ūgis, svoris bei galvos apimtis pažymimi vaiko augimo rodiklių diagramose ir braižoma augimo kreivė. Augimo diagramos sudaromos atskirai berniukams ir mergaitėms. Jose pažymėtos ir procentiliais išreikštos normos, kurias turėtų atitikti tam tikro amžiaus vaikas. Kaskart su kūdikių nuvykę pas gydytoją pasidomėkite tomis kreivėmis - taip aiškiau matysite, ar jūsų mažylis nėra per liesas.

Pati svarbiausia - kūdikio svorio ir ūgio priklausomybės diagrama. Pasitelkus būtent šią diagramą galima objektyviai įvertinti, ar kūdikio svorio prieaugis yra normalus.

Jeigu svorio ir ūgio priklausomybės diagramoje kreivė nebekyla arba kyla ne taip tolygiai kaip iki šiol, reikia ieškoti augimo sulėtėjimo priežasčių. Dažnai atkreipiamas dėmesys į tokias dažnas kūdikių bėdas, kaip maisto atpylinėjimas ar viduriavimas, bandoma išsiaiškinti ar mažylio augimo nesutrikdė kokia nors liga, o galbūt jis pradėjo ragauti maisto, kurio netoleruoja. Jei paaiškėja, kad jokios ligos vaiko nekamuoja, jis yra guvus ir linksmas, o vienintelė bėda - mažas svoris, tuomet nėra ko jaudintis - ateis laikas ir vaikas užaugs.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai