To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas daktarą, o tas pasipiktina...

Ateina žmogus pas daktarą, o tas pasipiktina:
- Kaip dabar čia atėjote? Išeikite ir įeikite dar kartą!
Kojos sulenktos, susikūprinęs, ranka ant pilvo padėta ir dar dejuoja...

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Bėgant gyvenimo metams, žmonės tampa laimingesni, teigiama tris dešimtmečius trukusio mokslinio tyrimo išvadose.

Vaikų darželiuose tyko niežai

Išleisdami savo vaikus į darželius vilniečiai negali būti visiškai ramūs - jų atžalos rizikuoja užsikrėsti niežais. Tokie atvejai jau užfiksuoti daugiau nei dešimtyje sostinės vaikų darželių, rašo „Lietuvos ryto" priedas „Sostinė".

„Mane nustebino ir pribloškė tai, kad dar gali pasitaikyti tokių atvejų", - teigė Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė.

Anot jos, centras sulaukė pasipiktinusių tėvų skambučių, kurie tvirtino, kad jų vaikai darželiuose užsikrėtė niežais. Pagal skundus buvo patikrinti keli lopšeliaidarželiai - „Vandenis" ir „Žilvitis".

Niežai - užkrečiama parazitinė odos liga, kurią sukelia niežinės erkės. Patekusios ant žmogaus odos, jos įsisiurbia į epidermį ir pradeda rausti urvelius.

Užsikrėsti niežinėmis erkėmis galima per artimą kontaktą - liečiantis odai prie odos, per drabužius, patalynę, naudojant užterštus daiktus, taip pat lytinių santykių metu.

„Problema ta, kad darželių mieste yra gerokai mažiau, nei jų reikia. Yra perpildytų darželių, todėl vaikai juose neturi savo lovyčių, kuriose miegotų nuolat", - sakė A. Razmienė, tvirtindama, kad ir tokiai problemai esant ją reikia spręsti - statyti papildomas lovas.

Dėl tokios padėties, kai vaikų daugiau nei lovų, kai kurie darželinukai kasdien miegoti keliauja iš vienos lovos į kitą. Tuomet ir atsiranda rizika užsikrėsti niežais per svetimą patalynę.

Pagal esamas higienos normas, vaikai, lankantys darželį, turi turėti savo lovą, jam skirtą patalynę, asmens higienos priemones, rankšluostį. Jais naudotis kiti negali.

„Keliuose darželiuose, kuriuos tikrinome, auklėtojos net negalėjo parodyti, kad turi papildomų patalynės komplektų - jų nebuvo.

Kituose iš tiesų buvo itin tvarkinga - kiekvieno vaiko lovos ir asmens higienos priemonės paženklintos", - sakė Vilniaus visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Ramunė Kaušylienė.

Pagal sudarytą darželių sąrašą, kur anksčiau buvo užfiksuota niežų atvejų, specialistai atliks patikrinimus. Patikrinimų neišvengs ir kitos ikimokyklinio ugdymo įstaigos - jos nuolat tikrinamos.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus specialistė Kristina Radzevič teigė, kad, laimei, dar nė viename darželyje nebuvo kilęs niežų protrūkis.

„Negaliu užtikrinti, kad vaikai užsikrečia niežais darželiuose. Manau, kad židiniai gali būti pačiose šeimose. Tačiau, kai sergantis vaikas eina į darželį, miega vis kitoje lovoje, tai yra didelė rizika, kad apkrės kitus", - sakė K. Radzevič.

Visai neseniai buvo užfiksuotas atvejis, kai niežais sirgdamas vaikas net savaitę lankė darželį.

Lopšeliodarželio „Pasakaitė" direktorė Janina Danienė pasakojo, jog jų darželyje nebuvo tokio atvejo, kad vaikas sirgtų niežais. Tačiau neslėpė, kad vieną kartą vaikas atsinešė utėlių.

Direktorė teigė, jog iš tikrųjų didelė problema yra tai, kad darželiai perpildyti. Tačiau sakė netikinti, kad kituose darželiuose niežai plinta tik per patalynę.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai