To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas ramina pacientą...

Gydytojas ramina pacientą:
- Jums visai neskaudės. Pažiūrėkite į šį švirkštą - jo adata visiškai buka.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 27 proc. moterų vėžį supranta kaip likimo rykštę. 21,3 proc. moterų mano, kad gimdos kaklelio vėžį lemia paveldimumas. 13,1 proc. kaip ligos priežastį, nurodo virusus.

Grumtynės su gripo epidemija

Gripas yra virusinė infekcija, kuri dažniausiai plinta nuo žmogaus žmogui jam kosint, čiaudint ir tiesioginio ar netiesioginio sąlyčio metu nuo sergančio žmogaus per rankas ar odą. Sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis Lietuvoje artėja prie epideminio lygio (gripo epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 100 susirgimų atvejų 10 000-čių gyventojų).

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad siaučiant gripo epidemijai, susirgus, nedarbingumo pažymėjimą galima bus rezervuoti telefonu. Keisis ir gydymo įstaigų darbo laikas. Bus sudarytos visos sąlygos gripo požymius pajutusiems pacientams nedelsiant kreiptis į gydantį gydytoją ir gauti kvalifikuotą pagalbą.

Lietuvoje, kaip ir Europoje daugėja sergančiųjų gripu. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), gripo epidemija jau paskelbta Prienų, Varėnos, Klaipėdos, Kėdainių rajonuose, Kaune, Šiauliuose ir Marijampolėje.

Pasak sveikatos apsaugos viceministro A. Klišonio, Sveikatos apsaugos ministerija ir toliau imasi visų priemonių gripo situacijai valdyti ir gyventojų sveikatai apsaugoti. Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos įpareigotos per gripo epidemiją paslaugas teikti ir poilsio bei švenčių dienomis, darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau karščiuojančių pacientų būtų lankoma namuose. Tai numatyta 2009 m. sveikatos apsaugos ministro pasirašytame įsakyme dėl pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo gripo epidemijos laikotarpiu. Įsakyme taip pat numatytas privalomas vaikų iki 10 metų vizitavimas namuose tais atvejais, kai temperatūra aukštesnė nei 38.5 laipsnio.

Anot viceministro, šalyje siaučiant gripo epidemijai, susirgus bus paprasčiau gauti nedarbingumo pažymėjimą. Žmonėms, pajutusiems ligos simptomus, užteks paskambinti telefonu į gydymo įstaigos registratūrą ir pranešti apie negalavimus. Biuletenis bus rezervuojamas tą pačią dieną, o sergančiajam nebereikės stovėti ilgose eilėse. Tai bus atliekama vykdant bendrą 2009 m. sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymą.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, pastarosiomis praėjusių metų savaitėmis dauguma šalių pranešė apie regioninį ir visą šalį apimantį sergamumo aktyvumą. Registruojamas gan aukštas besikreipiančių asmenų skaičius. Nuo 40 sav. užregistruota 1711 sunkių ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų, iš jų 73 mirties atvejai. Jungtinėje Karalystėje registruotas mažesnis sunkių gripo atvejų skaičius, kuriems reikalinga hospitalizacija, tačiau kitose šalyse šių atvejų daugėja.

Š. m. sausio 17 - 23 d. laikotarpiu Lietuvoje hospitalizuoti 348 asmenys (sausio 10 - 16 d. laikotarpiu buvo hospitalizuoti 199 asmenys), iš jų 194 vaikai iki 17 m., 5 nėščios moterys. 20 asmenų paguldyti į intensyvios terapijos skyrius. Nuo šių metų sausio 1 d. iki sausio 25 d. laboratoriškai patvirtinti 9 mirties atvejai nuo A(H1N1) gripo viruso.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, apibendrinęs iš Vilniaus miesto ugdymo įstaigų gautą informaciją apie 2011 metų sausio 24 dienos ugdymo įstaigų nelankomumą, informuoja, kad iš 63 lopšelių - darželių 35-iuose buvo bent viena grupė, kurioje neatvykusių į ugdymo įstaigą vaikų buvo 50 proc. ir daugiau ir 5 lopšeliai - darželiai, kuriuose susumavus visų grupių lankomumą, bendrai neatvyko daugiau negu 50 proc. vaikų. Iš 8 darželių - mokyklų 2-uose darželiuose - mokyklose bent vienoje grupėje/klasėje neatvykusių vaikų dalis siekė 50 proc. arba daugiau. Iš 92 bendrojo lavinimo mokyklų 7-iose jų buvo bent po vieną klasę, kurioje tą dieną neatvykusių mokinių dalis buvo 50 proc. ir didesnė. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai mano, kad šiuo metu prielaidų kalbėti apie aukštą sergamumo lygį Vilniaus miesto ugdymo įstaigose kolkas nėra pagrindo, bet būtina aktyviai sekti sergamumą darželiuose ir mokyklose ir laiku taikyti sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijas.

Šiuo metu Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kas savaitę renka informaciją apie ugdymo įstaigų lankomumą iš Vilniaus miesto ugdymo įstaigų ir apie esamą situaciją praneša Vilniaus savivaldybės institucijoms ir visuomenei.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai