To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatras klausia paciento...

Psichiatras klausia paciento:
- Ir dėl ko jums prasidėjo depresija?
- Mano buvusi žmona susipažino su mano dabartine žmona. Iš pradžių jos susibarė, paskui susitaikė ir sumušė mano būsimą žmoną.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus organizmą sudaro apie 50 mlrd. ląstelių, skirstomų į 220 tipus.

Mobilaus ryšio antenų spinduliuotė kontroliuojama

Visuomenės sveikatos centrai dažnai sulaukia susirūpinusių gyventojų skambučių ir laiškų, kuriuose nerimaujama dėl ant gyvenamųjų namų stogų ar ant gretimų pastatų sumontuotų mobilaus ryšio antenų galimo neigiamo poveikio jų sveikatai. Neretai gyventojai skundžiasi, kad nuo antenų pablogėja bendra organizmo savijauta, kankina nemiga, padidėja nerimas, sutrinka regėjimas. Panašus susirūpinimas keliamas ir kaimyninėse šalyse. Europos Komisijos viešosios nuomonės tyrimas parodė, kad kai kuriose valstybėse narėse net iki 80 proc. gyventojų yra susirūpinę dėl elektromagnetinės spinduliuotės keliamos rizikos jų sveikatai. Lietuvoje šis skaičius artimas ES vidurkiui.

Nagrinėjant gyventojų skundus, susijusius su mobilaus ryšio antenų elektromagnetine spinduliuote, specialistai atlieka elektromagnetinės spinduliuotės matavimus. Išmatuoti elektromagnetinės spinduliuotės energijos tankiai neviršija normuojamo lygio gyvenamojoje aplinkoje: tiek gyvenamųjų pastatų teritorijoje, tiek ir butuose. Tyrimų rezultatai rodo, kad mobiliojo ryšio bazinių stočių sukurtas elektromagnetinio lauko energijos srauto tankio lygis vidutiniškai yra apie 10 kartų mažesnis už mūsų šalyje leidžiamą lygį. Vadinasi, visuomenės susirūpinimas ir baimė dėl elektromagnetinių laukų galimos įtakos jų sveikatai dažniausiai yra psichogeninės kilmės.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro vyr. specialistės Vilijos Sudeikytės, pastaruoju metu Lietuvoje veikė 3054 mobiliojo ryšio bazinės stotys, priklausančios šešiems viešojo radijo ryšio tinklo operatoriams iš jų 947 veikė Vilniaus apskrityje. Taip pat 2007 m. net 6,3 karto išaugo naujosios kartos bazinių stočių skaičius. Šiuo metu Lietuvoje veikia 522 naujosios kartos stotys, iš jų Vilniaus apskrityje 215. Taigi sparčiai augant bazinių stočių skaičiui Lietuvoje, jų vis daugiau atsiranda ir gyvenamojoje aplinkoje, jos tampa vis labiau pastebimos visuomenėje, todėl auga ir visuomenės susirūpinimas dėl elektromagnetinės spinduliuotės šaltinių poveikio jų sveikatai.

Didėjant visuomenės susirūpinimui ir plečiantis technologijoms įvairiose Europos šalyse atliekama vis daugiau mokslinių studijų, kuriose siekiama įvertinti elektromagnetinės spinduliuotės galimą poveikį sveikatai. Tačiau šiuo metu esamų mokslinių tyrimų duomenimis teigti, kad elektromagnetinio lauko poveikis sveikatai yra kenksmingas, negalima. Daugelio epidemiologinių tyrimų duomenys nenustatė aiškaus priežastinio ryšio tarp elektromagnetinio lauko poveikio ir ligų, tarp jų ir vėžinių susirgimų, atsiradimo. Todėl ypač svarbu vykdyti reguliarią elektromagnetinės spinduliuotės šaltinių stebėseną, aiškinti bei tirti poveikį gyvam organizmui.

Prieš keletą savaičių Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizavo pavaldžių įstaigų visuomenės sveikatos specialistų seminarą „Elektromagnetinės spinduliuotės sauga". Šiame seminare pranešimus skaitė garsūs Lietuvos mokslininkai doc. Ričardas Pocius, doc. dr. Algimantas Kežionis ir kiti lektoriai. Vienas iš pagrindinių seminaro tikslų - sustiprinti mobiliojo ryšio operatorių veiklos kontrolę bei įpareigoti operatorius nuolat vykdyti mobiliojo ryšio bazinių stočių stebėseną. Iki šiol mobiliojo ryšio operatoriai atlikdavo matavimus tik dėl savikontrolės, neretai apie tai informacijos nepateikdavo visuomenės sveikatos centrams apskrityse. Todėl informacijos trūkumas ir sukėlė pagrįstą gyventojų susirūpinimą. Taip pat seminare buvo nutarta įpareigoti mobiliojo ryšio bendroves teikti dokumentus gauti leidimus - higienos pasus bei derinti elektromagnetinės spinduliuotės stebėsenos planus. Artimiausiu metu metiniai stebėsenos duomenys bus prieinami visuomenei - skelbiami visuomenės sveikatos centrų apskrityse tinklalapiuose ir kitose žiniasklaidos priemonėse.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos nuolat tobulina ir praktiškai siekia įgyvendinti elektromagnetinės spinduliuotės saugos priemones. Todėl numatoma, kad stebėsenos vykdymui bus panaudotos geografinės informacinės sistemos galimybės. Dabar kai kurios mobiliojo ryšio bendrovės jau pradeda įgyvendinti reikiamus mobilaus ryšio antenų spinduliuotės stebėsenos reikalavimus. Tikimasi, kad sugriežtinta kontrolė ir stebėsena leis veiksmingai stebėti ir informuoti visuomenę apie elektromagnetinę spinduliuotę aplinkoje bei sumažinti gyventojų susirūpinimą mobiliojo ryšio antenų spinduliuotės poveikiu.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai