To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Yra trys būdai kaip išsaugoti sveikus dantis...

Yra trys būdai kaip išsaugoti sveikus dantis:
Rytą vakarą valytis dantis,
Kas pusę metų lankytis pas odontologą,
Nekišti nosies į svetimus reikalus.

 • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • 0,33 litro butelis alaus turi tokį pat alkoholio kiekį kaip standartinis stikliukas stipriųjų gėrimų, ar stiklas vyno.

Senoliai dantų sulaukia greičiau

Pasikeitusi dantų protezavimo tvarka sutrumpino laukiančiųjų eiles. Gerokai prasiplėtė ir šias paslaugas teikiančių gydymo įstaigų sąrašas.

Naujoji tvarka pasitvirtino

Kelerius metus tik ilgėjusi dantų protezavimo laukiančių klaipėdiečių eilė po truputį retėja. Dabar šios paslaugos uostamiestyje laukia per 7,5 tūkst. gyventojų. Dar visai neseniai eilėje buvo beveik 10 tūkst. klaipėdiečių.

Kaip pastebėjo Klaipėdos stomatologijos poliklinikos vyriausioji gydytoja Gražina Macnorienė, sugriežtinta dantų protezavimo tvarka davė rezultatą - dirbtinai išpūsta eilė sumažėjo.

Nuo šiol įrašyti žmogų į eilę dantims protezuoti galima tik pateikus gydytojo pažymą po apžiūros. Jei pacientas turi dešimt dantų, protezavimas jam nepriklauso.

Pasak G.Macnorienės, iki tol į eilę užsirašydavo kiekvienas, vos gavęs pensininko pažymėjimą. Tačiau toli gražu ne kiekvienam šios paslaugos reikėjo.

"Žmonės galvodavo, gal protezavimo prireiks po kokių penkerių metų ir įsirašydavo į eilę", - prisiminė poliklinikos vadovė.

Dabar iš laukiančiųjų gretų išbraukiami ir tie, kurie, sulaukę savo eilės, į gydymo įstaigą nesikreipia ilgiau nei tris mėnesius.

Naujoji dantų protezavimo tvarka įsigaliojo nuo 2009 m. spalio pradžios.

Galima rinktis

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) Informatikos ir statistikos skyriaus vyriausiosios specialistės Andželikos Slavinskienės manymu, laukiančiųjų eilė sutrumpėjo ir dėl pacientų galimybės rinktis gydymo įstaigą.

Ne vienus metus šią paslaugą uostamiestyje teikė vienintelė Stomatologijos poliklinika. Kitas atbaidydavo per maži paslaugų įkainiai.

Dabar gyventojai gali pasirinkti esančią arčiausiai namų, labiausiai patinkančią ar net kitame mieste įsikūrusią gydymo įstaigą, nes protezavimo paslaugas teikiančių klinikų gerokai padaugėjo.

Šiemet klaipėdiečių dantis protezuoja rekordinis įstaigų skaičius - net devynios. Pernai su Ligonių kasa sutartis buvo pasirašiusios keturios odontologinės įstaigos.

Kaip pastebi TLK atstovė, uostamiesčio gyventojai noriai tvarkosi dantis arčiau namų.

Pakanka ir kelių šimtų

Nustatyta konkreti pinigų kompensacijos suma taip pat leido praretinti laukiančiųjų eilę. Vienam gyventojui dantims protezuoti skiriama ne daugiau kaip 1157 litai.

Poliklinikos vadovė negirdėjo pacientų nusiskundimų dėl pernelyg mažos kompensacijos sumos, nors įsigaliojus naujajai tvarkai ji neslėpė tokių būgštavimų.

Tačiau kiekviena gydymo įstaiga taiko savus įkainius. Tad vienas pacientas dantis susitvarko už kelis šimtus, o kitam neužtenka ir skirtosios sumos.

Pasak A.Slavinskienės, vidutiniškai klaipėdiečiai dantims protezuoti išleidžia apie tūkstantį litų. Tačiau kai kurie šią sumą viršija tris ar net keturis kartus.

Pasiekė rekordą

Kaip ir anksčiau, kai kurie klaipėdiečiai nelaukia eilės ir dantis susitvarko už savo pinigus. Vėliau išleisti pinigai jiems kompensuojami. Pernai šia galimybe pasinaudojo per 600 senjorų.

Stomatologijos poliklinikos vadovė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais dantys suprotezuoti rekordiniam pacientų skaičiui - maždaug 1300. Ji spėjo, kad šiemet šis skaičius gali būti dar didesnis.

Statistika

 • Klaipėdoje dantų protezavimo laukia 7526 gyventojai
 • Pernai protezavimui pakviesti 3207 gyventojai
 • Dantys suprotezuoti 1547 gyventojams
 • Už savo pinigus susitvarkė 636 gyventojai
 • Eilės sulaukė 912 gyventojų
 • Šiemet planuojama pakviesti apie 1300 klaipėdiečių
 • Dantims protezuoti skirta 1 mln. 578 tūkst. 115 litų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai