To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką...

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką:
- Kiek jūs šį mėnesį pardavėte motociklų?
- Dvidešimt.
- Įdomu, kur dar trys?

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Sveikata priklauso: 40 proc. - nuo gyvenimo būdo; 30 proc. - nuo aplinkos, 20 proc. - nuo paveldėjimo ir 10 proc. - nuo gydomosios medicinos.

Nemokamas dantų gydymas įmanomas

Žinia, kad šiais laikais suaugusiam žmogui galima nemokamai išsigydyti, užplombuoti dantis prilygsta perkūnui iš giedro dangaus. Tačiau tokia galimybė yra, tiksliau, gali būti.

Sunkios studentų paieškos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Dantų ir burnos ligų klinikos registratorė, paklausta, ar galima šioje klinikoje užsiregistruoti ir nemokamai gydytis dantis, akivaizdžiai suirzo. Patikslinus, kad ji yra prašoma užregistruoti pas odontologijos studentus, teikiančius dantų gydymo paslaugas, atsakė, kad neturi nė vieno tokio talonėlio ir neaišku, kada jų bus.

"Gali atsirasti, jei kada nors ateis kuris nors studentas ir paliks savo telefono numerį", - atsakė registratūros telefonu atsiliepusi moteris.

Toliau klausinėjama, ar dažnai studentai palieka telefono numerius ir kada patartų vėl skambinti, registratorė nusistebėjo, kad renkuosi studentą vietoj prityrusio gydytojo, ir patarė kreiptis į studentų salę. Pasiekiau, ko norėjau: galimybės nemokamai išsigydyti dantis nepaneigė.

Jau daugybė metų tik vaikams dantys gydomi nemokamai. Sveikatos draudimo mokesčius mokantiems suaugusiesiems net ir savo poliklinikoje, kurioje dirba jų šeimos gydytojas, atėjus pas odontologą tenka nemažai sumokėti.

"Mokama ne už gydytojo darbą, o už dantims gydyti naudojamas medžiagas", - patikslino Kauno Centro poliklinikos Odontologijos skyriaus vyresnioji gydytoja odontologė Silva Markuckienė.

Ji patvirtino, kad mokėti reikia ne tik už, tarkim, skausmo malšinamuosius vaistus, plombas, dabar vadinamas dantų užpildais, bet ir už priemones dantims gręžti, jų kanalams valyti, kurių dauguma yra vienkartinės. Net dantų apžiūra kainuoja, nes gydytojai tam naudoja kai kurias priemones.

Nemokamai ir švelniai

Dideliame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Dantų ir burnos ligų klinikos kabinete - penkios odontologų darbo vietos. Kiekvienoje kėdėje sėdi po pacientą. Prie kiekvieno jų - po du medikus.

"Mano kaimynė čia nemokamai dantis gydėsi, tai ir aš atėjau", - į klausimą, kaip čia pateko, pakilęs nuo odontologo kėdės atsakė kaunietis Stanislovas Rutkauskas.

Jis sakė esąs labai patenkintas jaunos gydytojos Ramintos Nikšaitės darbu. "Ji labai maloni, dirba labai švelniai", - gyrė S.Rutkauskas.

Tačiau jis klydo, vadindamas merginą gydytoja. R.Nikšaitė ir dar visas būrys odontologijos kabinete triūsiančių jaunų žmonių baltais chalatais yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Odontologijos fakulteto ketvirto kurso studentai. Tačiau S.Rutkausko ir kitų pacientų tai negąsdina.

"Iš pradžių studentai mokosi dirbdami su muliažais arba išrautais dantimis ir tik išlaikę priešklinikinio kurso egzaminą. Trečiame kurse jau pradeda dirbti su tikrais pacientais", - odontologijos studijų procesą pakomentavo Dantų ir burnos ligų klinikos administratorė gydytoja odontologė Snieguolė Leonavičienė.

Ji įdėmiai stebi studentų darbą. Vis prieina prie kiekvieno paciento, įvertina, pataria, į būsimųjų odontologų klausimus atsako. Gydytoja atsakinga už kiekvieną visų studentų veiksmą gydant pacientų dantis.

Padeda vieni kitiems

Atsakomybė yra didžiausias garantas, leidžiantis studentams gydyti. Jie gręžia dantis ir jų kanalus, juos plombuoja.

"Kai pirmą kartą prieš metus tai dariau, rankos išties virpėjo, tačiau dėstytojai padedant viskas buvo gerai, pacientas tikrai nenukentėjo", - dabar jau šypsosi ketvirtakursė Sima Pociūtė.

Studentai gydo lengvesnes dantų ligas, parengia juos protezuoti. Pacientams nereikia mokėti nė cento, nepaisant, kad odontologijos priemonių ir medžiagų studentai perka patys už savo pinigus. Jie mokosi dirbdami, o tam reikia priemonių, kurių universitetas nesuteikia užtektinai. Ligonių kasos tokio gydymo nefinansuoja. Pasitaiko pacientų, kurie siūlo studentams atlygį už jų darbą, bet, tvirtina jaunimas, pinigų imti jie negali.

"Studentų darbas yra nemokamas. Šis kabinetas yra ne poliklinika, svarbiausia čia - mokymo procesas, o ne paslaugų teikimas", - tvirtina Dantų ir burnos ligų klinikos vadovė profesorė Vita Mačiulskienė.

Tačiau neturtingi žmonės mielai sutinka būti manekenais šiame mokymo procese. Juolab kad rezultatais lieka patenkinti, nusiskundimų nebūna. Antra vertus, neretai studentai į odontologo kėdę sodinasi draugus, pažįstamus. Taip vyksta bendradarbiavimas, kai padeda vieni kitiems.

Ar neturėtų būti sumokama pacientams, kad jie sutinka būti mokymo baze studentams? Profesorė V.Mačiulskienė sako, kad įvairių pasaulio šalių universitetuose taikoma įvairi praktika, bet ji nėra girdėjusi, kad pacientams būtų sumokama už jiems suteiktą paslaugą.

"Dažniau yra atvirkščiai, daugumoje šalių studentų darbas yra mokamas, tik mažesnėmis kainomis. Kai kur studentai visas priemones perka patys, kai kur už papildomą mokestį jomis aprūpina universitetai, kai kur perkama už studentų uždirbtas lėšas", - pasakojo V.Mačiulskienė.

Pas mus odontologijos medžiagų medicinos studentai turi įsigyti kaip ir sąsiuvinių ar rašiklių.

Protezavimas:

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje odontologijos studentai, prižiūrimi dėstytojų, protezuoja dantis. Darbų kaina 55 proc. mažesnė, nei nustatyta, pirminės apžiūros kaina - 6,72 lito. Dėl didelio pacientų antplūdžio protezavimo darbų pradžios tenka laukti daugiau nei pusę metų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

laba diena noreciau pas jus uzsiregistruot dantu protezavimui.kaip galeciau su jumis susisiekti

labu naktu daktare ryti

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

As ieskau kur galimas nemokamas dantu protezavimas

ieskau kur galimas nemokamas dantu protezavimas urbo987@gmail.com

NEMOKAMAS dantų gydymas vaikams. Studentai odontologai prižiūrimi gydytojų specialistų atlieka vaikų dantų higieną, profilaktinį patikrinimą, gydymą, konsultuoja visais iškilusiais klausimais. Gydymas atliekamas LSMUK. Visos paslaugos atliekamos naudojant tik kokybiškas medžiagas ir yra visiškai nemokamos.
Kreiptis tel. 860208699

Esu V kurso studentė odontologė, internė. Kviečiu registruotis dėl NEMOKAMO dantų ėduonies ar šaknų kanalų gydymo suaugusius ir vaikus (iki 18 metų). Vaikams taip pat atliekamos reikiamos profilaktinės procedūros karieso prevensijai (silantai, fluoro aplikacijos ir kt.), apmokomi gerų burnos higienos įgūdžių.
Vieta: Kauno klinikos, Dainavos poliklinika. Registracija telefonu: 867280559.

Studentė-odontologė nemokamai gydo dantis Kaune.
Gydymas atliekamas su gydytojo profesionalo preižiūra.
REGISTRUOTIS TELEFONU: 864753225
ARBA el.paštu: info@odontologija.eu.lt

Ieškome pacientų endodontiniam gydymui!
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto 3 kurso odontologijos fakulteto studentas - odontologas Kauno klinikose atlieka Endodontinį (dantų šaknų kanalų gydymą) bei burnos ertmės apžiūrą NEMOKAMAI! Gydymą koordinuoja ir darbą įvertina kvalifikuoti gydytojai odontologai. Pirmenybė teikiama galintiems atvykti trečiadienias nuo 16:00 valandos. Būtina išankstinė registracija! Registracija ir detalesnė informacija telefonu 862133998 (jeigu neatsiliepiu galit parašyti SMS)

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai