To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas išrašė vienai labai apkūniai pacientei...

Gydytojas išrašė vienai labai apkūniai pacientei šimtą mažų piliulių.
- Po kiek šitų tablečių aš privalau gerti kasdien?
- Nė vienos, - atsakė gydytojas. - Paberkite jas ant grindų triskart į dieną ir surinkite po vieną į buteliuką, padės geriau.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

Vien vaistais ligos neišgydysi

Sąnarių operacija žmogų ne tik išvaduoja iš skausmo, bet ir sugrąžina į visavertį gyvenimą.

Klubo sąnario endoprotezavimo operacija yra laikoma vienu efektyviausių gydymo metodų medicinoje. Tačiau žmonės rajonuose skundžiasi, kad šeimos gydytojai protezavimą vis dar laiko blogiausia išeitimi ir delsia skausmų kamuojamus pacientus siųsti pas specialistus į didžiųjų miestų ligonines.

Trukdo baimė

„Tokia nuostata yra neteisinga ir tarsi šleifas tęsiasi nuo senų laikų, kai endoprotezavimo operacijos nebuvo tokios saugios, po jų kildavo nemažai komplikacijų. Todėl nemaža dalis šeimos gydytojų, ypač vyresnio amžiaus, vis dar mano, kad operaciją reikia daryti tik tuomet, kai žmogus jau nebepaeina", - sakė vienas iš endoprotezavimo sistemos Lietuvoje kūrėjų Klaipėdos ligoninės Sąnarių implantacijos skyriaus vedėjas Rimantas Tarasevičius. Pasak jo, blogai, kai ilgus metus žmogus kenčia didžiulius sąnarių skausmus, geria vaistus, gadindamas širdį, kepenis ar inkstus, ir bijo operacijos arba jos vengia dėl išankstinių neigiamų nuostatų. Jei žmogui jau kasdien tenka gerti skausmą malšinančius vaistus, reikia galvoti apie operaciją. Ji žmogų ne tik išvaduoja iš skausmo, bet ir sugrąžina į visavertį gyvenimą. Sąnarių ligos daugiausia kankina pagyvenusius žmones. Maždaug pusė žmonių, sulaukę 70-80 metų, serga klubo, kelio, čiurnos sąnarių ligomis, tarp kurių dažniausiai pasitaikanti yra artrozė. Ši lėtai progresuojanti liga pažeidžia sąnario kremzlę. Pasak R.Tarasevičiaus, ligos priežastys nėra aiškios ir rekomendacijų, kaip jos išvengti, nėra. Iš dalies tai susiję su klimato sąlygomis. Mat artroze daugiausia žmonių serga Skandinavijos šalyse, kur kas rečiau ji pasitaiko pietų kraštuose, o Afrikoje iš viso retai sutinkama. „Medikų nuomone, afrikiečiai tiesiog nesulaukia senatvės, kurią dažniausiai ir lydi artrozė. Neatsitiktinai šia liga dažniau serga ir moterys, nes vyrai miršta anksčiau", - aiškino medikas.

Operacijų daugėja, eilės mažėja

R.Tarasevičiaus nuomone, Lietuvoje veikia efektyvi endoprotezavimo sistema, apimanti ligos diagnostiką, operacijas bei reabilitaciją. Gyventojų prašymus dėl nemokamų endoprotezų skyrimo registruoja Valstybinė ligonių kasa. Ji taip pat atlieka endoprotezavimo operacijų apskaitą, centralizuotai perka sąnarių endoprotezus ir juos paskirsto ligoninėms, o pacientams, juos įsigijusiems už savus pinigus, išmoka nustatyto dydžio kompensacijas. „Galime didžiuotis, kad atliekamų endoprotezavimo operacijų skaičiumi vejamės tokias išsivysčiusias šalis kaip Suomija, Švedija ar Prancūzija. Tai - gyvenimo kokybės rodiklis", - įsitikinęs R.Tarasevičius. Pakartotinės operacijos sudaro tik 6 proc., o pasaulyje tokių operacijų vidutiniškai būna 15-20 proc. Žinoma, kol kas šį gyvenimo kokybės rodiklį dar gadina eilės, kuriose pacientams tenka laukti operacijų. Tiesa, šiuo metu eilės trumpesnės ir operacijos jau nebereikia laukti dvejus ar trejus metus. Endoprotezavimo operacijos daromos 19 šalies gydymo įstaigų. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros organizavimo skyriaus vedėjas Kęstutis Runkelė priminė, kad pacientas gali rinktis ligoninę, kurioje laukiančiųjų eilės trumpiausios, o pasirinkęs - keisti gydymo įstaigą, prieš tai pranešęs Valstybinei ligonių kasai. „Nerimą kelia pacientų skundai, kad kai kuriose gydymo įstaigose jiems tenka mokėti už vadinamuosius operacinius rinkinius. Noriu pabrėžti, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams už operaciją, būtinus vaistus ir priemones gydymo įstaigai sumoka ligonių kasos. Tik tuo atveju, jei ligonis pats pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, vaistus ir procedūras, susimoka kainų skirtumą", - akcentavo K.Runkelė. Vienas nekomplikuotas pirminis klubo ar kelio sąnario endoprotezavimas, kai gydymas ir reabilitacija trunka iki mėnesio, kainuoja apie 7,5-11,5 tūkst. litų.

Reabilitacija - būtina

Sąnario protezavimo operacija daroma atlikus visus reikalingus tyrimus bei nustačius sąnario pažeidimo laipsnį. Klubo, kelio sąnarių protezavimas atliekamas pacientui taikant dalinę nejautrą. Operacija trunka 3-4 valandas ir yra neskausminga. Kelio sąnario endoprotezavimas gali būti dalinis - pakeičiama tik viena nusidėvėjusi kremzlė. Protezavimo operacijoms Lietuvoje naudojami kokybiški metalo protezai, kuriuos gamina Vokietijos, JAV įmonės. Po sąnario endoprotezavimo operacijos būtina reabilitacija ir griežtas trijų mėnesių režimas. Po klubo sąnario operacijos praėjus 7-8 dienoms, o po kelio sąnario - 8-10 dienų, skiriama stacionarinė reabilitacija, kurios trukmė - 18 dienų.

Sąnariais reikia rūpintis

Kad sąnariai būtų sveiki, anot Palangos poilsio namų „Baltija" reabilitacijos centro gydytojos Liudmilos Nareikienės, jais reikia pradėti rūpintis nuo vaikystės, rinktis sveiką gyvenimo būdą, vengti antsvorio, traumų, sumušimų, per didelių krūvių. Tam įtakos taip pat turi medžiagų apykaitos procesai bei genai. Sąnarių sveikatą padeda išsaugoti daugybė veiksnių, kurie turėtų tapti įprastos gyvensenos dalimi - tai visavertė mityba, specialūs maisto papildai, taisyklinga kūno laikysena. Be to, vienas iš pagrindinių dalykų, padedančių išsaugoti sveikus sąnarius, yra dozuotas nuolatinis fi zinis krūvis. „Pakeitus gyvenseną, mitybą, tinkamai derinant darbą su poilsiu, galima sulaukti žilos senatvės net nežinant, kas yra artrozė", - tikino gydytoja L.Nareikienė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai