To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako...

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako:
- Gydytojau, žinot, turiu įtarimą, kad vienas mano pažįstamas užsikrėtė venerine liga...
- Gerai, maukitės kelnes ir rodykit tą savo pažįstamą.

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ar žinojote, kad kosulys - tai gynybinė organizmo reakcija, padedanti pašalinti apmirusias epitelio ląsteles, dulkes, mikrobus ir kitus svetimkūnius iš kvėpavimo takų.

Penkiamečiams - pamokos apie seksą

Britų moksleiviai jau nuo penkerių metų turės privalomas pamokas, kuriose be sveikos gyvensenos ir elgesio visuomenėje jie bus supažindinami su moters bei vyro santykiais, jiems bus aiškinama apie meilę ir seksą.

Tokia žinia sukėlė tikrą audrą ne tik tarp tėvų, bet ir tarp kai kurių vyriausybės narių. Kai kurie politikai pripažįsta, jog penkerių metų vaikas yra per mažas, kad teisingai suprastų, kas yra tie lytiniai santykiai.

Tėvai tvirtina, jog apie seksą bei su tuo susijusius dalykus vaikai turėtų būti supažindinami maždaug nuo vienuolikos metų. Anksčiau to daryti, neva, nėra jokio reikalo.

Tačiau švietimo sistemos darbuotojai atkakliai tvirtina, kad tokia programa yra labiau nei būtina. Pasak jų, tėvai mano, jog penkiamečiai nieko nesupranta apie moters ir vyro santykius, tačiau būtent mokykloje su savo bendraamžiais negirdint tėvams jie jau aptarinėja berniukų ir mergaičių skirtumus, pasakoja, kaip tėvelis bučiavo ar apkabino mamytę, klausią mokytojų, kodėl žmonės glaustosi ir bučiuojasi. Pasitaiko atveju, kai vaikai mokyklose su siaubu papasakoja matę, kaip nuogi tėvai kažką darė, rašo „The Guardian".

Tokių mokytojų pastabų ir siūlymų dar nepatvirtino medikai. Psichologų verdikto laukia ir politikai, nes medicinos atstovai turi nustatyti, ar tikrai penkiamečio psichikai ir vystymuisi nepakenks informacija apie lytinį gyvenimą. Ir ar tikrai penkerių sulaukęs vaikas jau daug ką supranta.

Švietimo ministerijos atstovai, kurie ir turi patvirtinti naują programą, yra linkę sutikti su mokytojų išsakyta pozicija, nes seksualinis vaikų auklėjimas jiems augant tikrai kažkur dingsta. Tėvai mano, kad vaikui visus subtilius dalykus turi išaiškinti mokykloje; mokytojai tikisi, kad gimdytojai pasikalbės su augančiu žmogumi apie vyro ir moters santykius.

Atsitinka taip, jog vaikai to išmoksta vieni iš kitų, nes nei tėvai, nei pedagogai, reikiamų žinių nesuteikia.

„Mes juk nesakome, kad penkiamečius mokysime sekso. Tokio amžiaus vaikus reikia paruošti informacijai apie lytinį gyvenimą, kurią jie gaus po kelerių metų. Vaikams turi būti sukurti tam tikri moraliniai rėmai ir suformuotas tinkamas požiūris į abiejų lyčių santykius," - teigia švietimo ministerijos atstovai.

Kol vyksta debatai ir nėra galutinai nutarta, galima ar negalima ir, jei galima, tai ko mokyti mažamečius, mokykloms paliekama laisvė spręsti, apie ką su penkiamečiais kalbėtis, jei šie paklaus apie tėvelio ir mamytės santykius.

Problema gali būti religinės mokyklos, kurios yra ganėtinai populiarios Britanijoje. Jose gali būti apskritai draudžiamos tokios seksualinės temos, o lytinis švietimas apsiribos moralės normomis.

Religinių mokyklų asociacijos atstovai tik patvirtina, kad pernelyg ankstyvas vaikų lytinis švietimas bus labai žalingas, nes paskatins mažuosius eksperimentuoti, o tai reikš ne ką kita, kaip daugiau nėščių paauglių.

Visuomeninės ir neformaliojo ugdymo organizacijos minėtą sprendimą vadina sveikintinu ir teigia, kad tik nuo mažų dienų suteikta teisinga informacija leis kovoti su paauglių nėštumu, nes informuoti vaikai žinos kaip tinkamai elgtis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai