To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienas gydytojas guodžiasi kitam...

Vienas gydytojas guodžiasi kitam:
- Mes, gydytojai, turime labai daug priešų šiame pasaulyje!
- Taip, bet dar daugiau aname!

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 27 proc. moterų vėžį supranta kaip likimo rykštę. 21,3 proc. moterų mano, kad gimdos kaklelio vėžį lemia paveldimumas. 13,1 proc. kaip ligos priežastį, nurodo virusus.

Tauragiškiai labiausiai Lietuvoje rizikuoja susirgti širdies ligomis

Tyrimas parodė, kad Tauragės apskrities gyventojai labiausiai šalyje rizikuoja susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, nors apie savo širdies sveikatą turi pakankamai žinių. Net 30 proc. apklaustų tauragiškių teigia niekada gyvenime nematavę kraujospūdžio - tai blogiausias rezultatas tarp visų Lietuvos apskričių. Be to, daugiau nei pusė, t.y. 52 proc., tauragiškių sako, kad visai neatkreipia dėmesio į savo pulsą.

Kita vertus, tauragiškiai iš kitų šalies gyventojų išsiskiria kaip daugiausiai žinantys apie širdies sveikatą. Mat du pagrindinius širdies sveikatą atspindinčius faktorius - pulsą ir kraujospūdį - sieja trys iš dešimties apskrities gyventojų. Tai buvo nustatyta specialaus tyrimo metu, kurį inicijavo Lietuvos širdies asociacija kartu su farmacijos kompanija „AstraZeneca Lietuva", o atliko rinkos tyrimų kompanija RAIT.

„Kartu su Lietuvos širdies asociacija ypatingą dėmesį skiriame širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, nes dabar būtent šios ligos kelia didžiausią grėsmę lietuvių gyvybėms. Todėl atidžiai stebime tiek visos šalies, tiek atskirų regionų sergamumo tendencijas bei rūpinamės gyventojų švietimu. Deja, Tauragės apskrities statistika verčia rimtai sunerimti. Tauragiškiai mažiausiai Lietuvoje skiria dėmesio savo pulsui ir kraujospūdžiui, todėl labiausiai rizikuoja susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Tauragės gyventojai nemažai žino apie širdies sveikatą, todėl tikimės, kad šis tyrimas paskatins žinias pritaikyti praktiškai ir taip išvengti mirtį nešančių ligų", - teigia „AstraZeneca Lietuva" vadovas Saulius Šabūnas.

Dažniausios priežastys, skatinančios tauragiškius atkreipti dėmesį į pulsą - pakilęs kraujo spaudimas ir dažnas širdies plakimas. Beveik 9 proc. apklaustų Tauragės apskrities gyventojų teigė nuolat stebintys savo savijautą ir pulsą, tai pats didžiausias rodiklis Lietuvoje.

Tauragės apskrities gyventojų pulsas vienas tankiausių Lietuvoje. Apklaustųjų teigimu, vidutinis jų širdies dūžių skaičius per minutę (pulsas) ramybės būsenoje, pailsėjus 15 min., siekia 71 kartą. Tai ketvirtas didžiausias rodiklis po Panevėžio, Utenos ir Kauno apskričių. Kuo lėtesnis yra širdies pulsas, tuo geriau žmogaus sveikatai. Optimalus žmogaus pulsas turi būti apie 60 kartų per minutę, nuo šios ribos pulsui dažnėjant didėja širdies ir kraujagyslių ligų bei mirties rizika.

Tarp Tauragės apskrities gyventojų daugiausia Lietuvoje manančių, kad jų pulsas yra normalus ir niekada nekelia rūpesčių - taip teigė kas antras apklaustasis. Penktadalis tauragiškių, esant per tankiam pulsui, stengiasi nusiraminti. 18 proc. vartoja pulsą retinančius vaistus - tai trečias didžiausias rodiklis šalyje po Alytaus ir Šiaulių.

Kalbant apie kitą svarbų širdies sveikatą atspindintį faktorių - kraujospūdį, 17 proc. tauragiškių jį yra matavę kartą ar keletą kartų per gyvenimą. O beveik penktadalis, 19 proc., apklaustųjų apskritai nežino savo kraujospūdžio dydžio. 65 proc. Tauragės apskrities gyventojų teigia, kad jų kraujospūdis yra normalus - t.y. mažesnis negu 140/90 mmHG (gyvsidabrio stulpeliai milimetrais), tai trečias pagal gerumą rodiklis po Utenos ir Alytaus apskričių. Penktadalis tauragiškių vartoja kraujospūdį mažinančius vaistus.

Minėtas tyrimas atskleidė ir bendrą neigiamą visos šalies tendenciją - net 16 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių apskritai nėra matavę kraujospūdžio: nei patys, nei medicinos įstaigoje. O pulso niekada nesitikrino kiek daugiau nei ketvirtadalis gyventojų - 27 proc.

Lietuvos gyventojai ypač mažai dėmesio skiria pulsui - jį nuolat stebi tik 5 proc., o niekada neatkreipia dėmesio net 42 proc. lietuvių, kai kraujospūdį bent kartą ar keletą kartų gyvenime yra matavę net 18 proc. lietuvių.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai