To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žmogeliui būrėja išpranašavo, kad jis mirs dėl ginčo...

Žmogeliui būrėja išpranašavo, kad jis mirs dėl ginčo. Daug metų jis stengėsi su visais sutarti, ir tai jam sekėsi. Bet kartą žmogelis susirgo ir pakliuvo į ligoninę. Susirinko gydytojų konsiliumas ir ėmė aptarinėti jo ligą. Vienas sako viena, kitas - kita.
- Štai ką reiškė būrėjos žodžiai... - pagalvojo žmogelis.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterims su sumažėjusiu skydliaukės aktyvumu yra nustatyta didesnė mirties ir širdies ligų rizika. Mokslininkai nustatė, kad sumažėjus skydliaukės aktyvumui, padidėja arterinis kraujo ...

Ar medikai privalo gydyti valkatas?

Pastaruoju metu spaudoje pasirodo vis daugiau diskusijų dėl to, ar medikai privalo priimti ir apžiūrėti valkataujančius asmenis. Ar toks žmogus gali laukti vizito pas daktarą su visais kitais eilėje poliklinikoje? O gal benamio apsilankymas gydymo įstaigoje tiek pacientus, tiek daktarus pastatys į nepatogią padėtį?

Ir nors atrodo, jog atsakymas ir taip yra aiškus - taip, medikas privalo gydyti valkatas, daugelis paprastų žmonių ir daktarų su tuo nesutinka.

Pagal galiojančius visų šalių įstatymus, (su tam tikromis išlygomis) medikai neprivalo priimti asocialių žmonių, kurie neturi asmens dokumentų ir nėra tos valstybės piliečiai. Rusijoje dar blogiau - jei gatvėje susmuks kad ir padoriai atrodantis bankininkas, kuris su savimi neturės paso - bus paliktas mirti tiesiog gatvėje, nes Rusijos medikai negali suteikti medicininės pagalbos žmonėms, neturintiems su savimi paso.

Įstatymai įstatymais, o Hipokrato priesaika neturėtų paisyti jokių teisės normų, nes žmogaus sveikata ir gyvybė yra aukščiau visko. Tačiau šiandieną daugelis medikų yra pamiršę tai, ką senukas Hipokratas kažkada pasakė ir ką baigę medicinos mokslus jauni daktarėliai garbingai prisiekė.

Asocialaus, benamio ar visiško valkatos apsilankymas gydymo įstaigoje sukelia, švelniai tariant, šleikštulį ir nemaloniai nuteikia aplinkinius. Ką jau sakyti apie būtinybę tokiam žmogui nusirengti ir būti apžiūrėtam. Kaip teigia medikai, toks pacientas gali užkrėsti kitus pacientus.

Rusijos dienraštis „Vzgliad" aprašė istoriją vieno benamio, kuris susikivirčijo su likimo draugais, o šie nelaimėliui suknežino kaukolę ir sulaužė šonkaulius. Pro šalį važiuojančiai greitosios pagalbos komandai pagailo žmogaus ir seselės suteikė jam būtinąją pirmąją pagalbą.

Sutvarstę kone mirtinai sumuštą benamį medikai paliko jį ten pat kieme, ant suoliuko, nes vežti „bomžo" į ligoninę, pagal Rusijos įstatymus - nevalia.

Po kelių valandų neturintis kur gyventi ir sužalotas žmogus, žinoma, mirė. Kieno kaltė, kad neturintis asmens dokumentų ir gyvenamosios vietos rusas neteko ir gyvybės? Ar kalti medikai, ar šalies sistema?

Ir toks atvejis, toli gražu, ne vienintelis. Daktarai atvirai bjaurisi suteikti tokiems pacientams tinkamą pagalbą. Iš žmogiškosios pusės tai suprantama.

Benamiai žmonės dažnai serga įvairiausiomis ligomis, kuriomis gali apkrėsti tiek medikus, tiek kitus pacientus. O ir kas norės gulėti vienoje palatoje su „bomžu"? Tokiems asmenims turi būti paskirta atskira palata, o tokia privilegija valstybei išlaikyti žmogų be dokumentų ir gyvenamosios vietos kainuoja nemažai pinigų.

Štai ir kyla diskusijos, ar valstybė turi gydyti asmenį, kuris jokios naudos šaliai neatneša.

Neretai kai kurių šalių įstatymai numato, jog medikai privalo gydyti visus be išimties žmones ir suteikti jiems reikiamą pagalbą. Tačiau dažnai daktarai atsisako vykdyti savo pareigą ir nenori rizikuoti sveikata priimdami benamius pacientus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Neturetu buti klausimas, ar privalo, ar neprivalo. Neprivalumas priestarautu zmogaus morales principams.

Bet ar verta gelbeti gyvybe tam, kuriam ta jo gyvybe nerupi? Ar verta saugoti sveikata tam, kuriam jos nereikia? Kodel kazkam kitam - t.y. beveik visais atvejais medikui - siu zmoniu sveikata turi rupeti labiau nei jiem patiem?
Aisku, ne mum spresti, ar tikrai reikia gelbeti kiekvienam bomzui vargana jo gyvenimeli, ir vel paleisti i gatve... bet gal geriau butu kartais leisti pasidarbuoti naturaliai atrankai ir palikti vargsus medikus bent del vieno aspekto ramybeje, leisti jiem darbuotis su zmonem, kurie is tikruju nori buti sveiki ir gyventi.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai