To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, man visą laiką suka koją...

- Gydytojau, man visą laiką suka koją. Duokite kokių nors vaistų.
- Vaistai čia nepadės. Man kartais taip pat suka koją. Tada žmona padaro man masažą ir viskas praeina.
- O kada jūsų žmona laisva?

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 procentų visų Lietuvoje užregistruotų mirčių susiję su alkoholio vartojimu. Europos valstybėse šis rodiklis yra 6–9 procentai.

Medicinos studentus žlugdo mintys apie savižudybę

Medicinos studentai, rezidentai ir galiausiai patys praktikuojantys gydytojai - visi jie patiria išskirtinai didelį stresą. Ar šis stresas yra unikalus, profesinis stresas?

Nesenais tyrimais septyniose medicinos mokyklose mėginta išsiaiškinti, ar medikai išties perdega ir yra labiau linkę į savižudybes. Net pusė apklaustų studentų teigė pažįstantys visiško perdegimo jausmą, kuris pasireiškia emociniu išsekimu, tapatumo praradimu, nepasitikėjimu, rašo ,,Slate Magazine".

Daugelis turėjo depresijos simptomų. Lyginant su kitais studentais, medikų psichinė sveikata yra išties prastesnė. Dešimt procentų medicinos studentų apklausos metu prisipažino susimąstantys apie savižudybę. Tai yra gąsdinantis rezultatas turint omenyje tai, kad tokios mintys iš tikrųjų padidina savižudybės riziką.

Kodėl medicinos studentai patiria daugiau streso, dažniau perdega, yra labiau linkę mąstyti apie savižudybę?

Dažnai tai yra pačių studijų rezultatas. Iš studentų tikimasi, kad jie įsisavins milžiniškas žinių apimtis, kurių visų įsisavinti neįmanoma net teoriškai. Supratimas, jog neįsisavinta medžiaga gali reikšti mediko klaidą ar net žalą pacientui, varo daugelį studentų į neviltį.

Fakultetai ir gydytojai studentus smarkiai spaudžia, taip sukurdami nekompetentingumo ir beprasmiškumo jausmus.

Kai studentai persikelia iš auditorijų į klinikas, jie priversti rotacijos principu keisti specializacijas. Kai tik studentas pajunta sukaupęs pakankamai patirties ir žinių tam tikroje srityje, jis perkeliamas į kitą sritį. Pridėkime ilgas darbo valandas, ir slegiantis nuovargis yra garantuotas.

Esama ir kitų problemų. Medikai itin dažnai susiduria su kančiomis ir mirtimi. Taip pat dažnai jauni medikai yra išnaudojami vyresniųjų. Nėra laiko pasimatymams ir normaliems santykiams. Daugelis susimąsto, ar teisingai padarė pasirinkdami mediko profesiją. Nerimą kelia ir finansinė reikalo pusė: beveik visi studentai baigdami universitetą būną prasiskolinę, vidutiniškai 140 000 dolerių, kuriuos kažkaip reikės grąžinti.

Problemą nusakyti visuomet yra lengviau nei pasiūlyti jos sprendimą. Tačiau kai ką padaryti galima. Visų pirma, reikalingas supratimas ir paslaugos psichinius sutrikimus patiriantiems medikams. Medicinos mokyklos turi stengtis sukurti atmosferą, kurioje kreiptis pagalbos dėl savo paties sveikatos nebūtų gėdinga.

Fakultetai turi pakeisti mokymo stilių į pozityvų ir supratingą. Tuo tarpu patyrę medikai turi paaiškinti, kaip elgtis susidūrus su mirtimi, ką daryti ir sakyti, kai jau niekas negali padėti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai