To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atbega moteris pas daktara ir sako...

Atbega moteris pas daktara ir sako:
-man su atmintim blogai.
Daktaras:
-o kada tai prasidėjo?
-kas kada???

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet krūties vėžys diagnozuojamas 300000 pasaulio moterų, iš jų Lietuvoje 1300.

Greitąja medicinos pagalba piktnaudžiaujama

Antradienį dešimtą valandą sausakimšoje Laisvės aikštėje tarp lengvųjų automobilių įsirangyti bandė ir greitosios medicinos pagalbos autobusiukai. Savivaldybėje vyko Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties ir Panevėžio kolegijos konferencija, buvo priimti svečiai iš Vokietijos ir Latvijos, medikai diskutavo profesiniais klausimais, susipažino su nauja technika, o kieme lūkuriavo niekur neskubanti komanda. Ji miesto centre praleido porą valandų.

Parodomojoje akcijoje dalyvavo du ekipažai ir aikštėje tikrino panevėžiečiams arterinį kraujospūdį, buvo išdalyti Sveikatos skyriaus duoti lankstinukai apie sveiką mitybą ir gyvenseną, diabetą, priklausomybes. Panevėžiečiai medikams galėjo užduoti klausimus, susipažinti su greitosios medicinos pagalbos automobilių įranga, pakalbėti su darbuotojais. Šis renginys yra projekto „Žmogus - žmogui" dalis, jo tikslas - stiprinti medikų ir pacientų ryšį.

Atvažiuoja paduoti tabletės

Kol vokiečiai Savivaldybės salėje supažindino su neatidėliotinos pagalbos teikimo principais esant ekstremalioms situacijoms, panevėžietė, greitosios medicinos pagalbos gydytoja Onutė iš ilgametės praktikos teigė, kad miestiečiai pratę skubią pagalbą kviestis ne vien neatidėliotinais atvejais.

„Tokia tvarka Panevėžy - kam jiems eiti į Laisvės aikštę, jei mums paskambins, o mes atvažiuosim ir pamatuosim. O jaunimas užsiėmęs savais darbais, savo spaudimu nesirūpina, kol neprispaudžia. Panevėžys - ne Vilnius, ne Kaunas, ne Klaipėda... Kituose miestuose seniai nevažinėjama pagal tokius kvietimus. O mūsų žmonės skambina, kviečiasi ir mes važinėjam matuot spaudimo į namus. Problema didelė, nė viename mieste taip nedaroma. Atvirai sakant, spaudimą „mušame" tais pačiais vaistais, kuriuos žmonės ir patys turi. Mes atvažiuojam dviese, trise, kad paduotume vieną tabletę. Tačiau dažnai ir jos neprireikia - pacientas pats vaistų jau būna atsigėręs, tad spaudimas būna nukritęs", - atvirai požiūrį dėstė medikė.

Greitoji - sunkiems atvejams

Gydytoją piktino ne pati akcijos idėja, o kasdienio darbo principas, jį, greitosios medicinos pagalbos darbuotojų nuomone, pakeistų bent dviejų litų mokestis. Gydytoja Onutė įsitikinusi, kad pinigai priverstų pasimatuoti spaudimą dar kartą, o tik tada spręsti, ar būtina kviesti medikus į namus.

Netinkamai greitosios funkciją suprantančių pacientų elgesio priežasčių ji linkusi ieškoti poliklinikose. Visi medikai turėtų dirbti išvien, bet dabar jie atsidūrė priešingose pusėse.

„Niekas nederinama su apylinkės gydytojais, nėra savo turimų ligonių kontrolės. Prisirašo ligonių tūkstančius, o kai reikia gydyti, dažniausiai pasako: kvieskitės greitąją. Čia yra visiška poliklinikos ir Greitosios medicinos pagalbos stoties priešprieša. Kas galų gale turi gydyti: greitoji ar poliklinika? Mes pagalbą teikiam", - savo nuomonę išsakė medikė.

GMP direktorius Vilius Mitka neneigė, kad dauguma iškvietimų nėra būtini: „Žmonėms paaiškiname, patariame, kad kitą kartą jie turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, tikrintis ir vartoti vaistus." Jis tikino, kad medikai stengiasi padėti pacientams atskirti, kas yra šeimos gydytojų, o kas - greitosios medikų darbas. Vis dėlto jis teigė, kad ydinga praktika susiklosčiusi ne vien Panevėžyje.

Tą konferencijoje pabrėžė ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas. Greitoji pagalba turėtų būti kviečiama sutrikus gyvybinėms funkcijoms, ištikus insultui, sutrikus širdies ritmui, kvėpavimui. Tokiais atvejais negalima delsti nė minutės.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai