To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu...

- Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu?
- Būkite ramus: jūsų liga – mano amatas.
- Vieną tokį ligonį jau gydau 10 metų.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

Ką jaučia mirštantys žmonės?

Klausimas, ką mato, jaučia ir apie ką galvoja atsisveikinantys su gyvenimu žmonės, neduoda ramybės medikams, mokslininkams ir paprastiems žmonėms jau daugelį šimtmečių. Legendomis apipinti pasakojimai apie komos būsenoje esančiųjų pojūčius bei mintis, patyrusiųjų klinikinę mirtį įspūdžiai „iš anapus" privertė ieškoti atsakymo ir, atrodo, jis greit bus surastas.

Britų ir amerikiečių medikai bendromis pastangomis ištyrė apie du tūkstančius pacientų, kuriems laikinai buvo sustojusi širdis arba apmirusiuos smegenys. Šių tyrimų tikslas vienas - išsiaiškinti, ar mirties akimirką žmonės turėjo kokį nors kontaktą su „anuo" pasauliu, skelbia Britanijos laikraščiai.

Kai kurie pacientai teigia, jog mato tamsų tunelį ir ryškią šviesą. Kiti tvirtina, jog matė savo kūną ir medicinos personalą iš viršaus. Patikrinti, ar žmonės sako tiesą - praktiškai neįmanoma. Telieka surinkti visus pasakojimus ir lyginti juos tarpusavyje.

Jungtinės britų ir amerikiečių medikų pajėgos ketina tirti tokį mirštančio žmogaus pojūčių fenomeną trejus metus. Tikimasi, jog šio laiko užteks išsiaiškinti, ar iš tikrųjų egzistuoja pomirtinis pasaulis ir ar yra toks dalykas kaip siela.

Jau dabar medikai griebiasi tokių gudrybių, kaip kad paslėpti palatoje paveikslai. Piešiniai yra išdėliojami aukštai palubėje esančiose lentynose taip, kad nei iš lovos, nei stovint ant grindų jų nesimato. Jei žmogus, būdamas komos būsenoje, tikrai „pakyla" ir sklando palubėje, jis tuos paveikslus turi pamatyti, o atsibudęs apie juos papasakoti.

„Jei mes sugebėsime įrodyti, jog žmogaus sąmonė nesiliauja gyvavusi net po to, kai smegenys atsijungia, tai duos prielaidą hipotezei, kad sąmonė egzistuoja pati savaime. Nesitikime, jog kiekvienu mirties atveju mes tai atrasime, tačiau turime būti pasirengę naujovėms ir naujiems iki tol dar neįrodytiems dalykams. Jei laikinai mirę ir vėliau atsigavę pacientai pasakys, kad „kabojo" palubėje, bet nematė jokių paveikslų, vadinasi, jų pasakojimai yra arba išgalvoti, arba laikinai sutrikusios smegenys siunčia jiems klaidingus praeities prisiminimus," - teigia viena tyrimui vadovaujančių medikių.

Daktarai teigia, kad mokslas dar nepakankamai gerai ištyrė priešmirtinius reiškinius. Yra plačiai paplitusi nuomonė, jog mirtis yra tiesiog trumpas specifinis momentas. Tačiau tai netiesa. Medicinoje mirtis - tai procesas, kuris prasideda, kai sustoja širdis, liaujasi dirbę plaučiai ir išsijungia smegenys. Daktarai šį procesą vadina trumpiau - paprastai sakoma „sustojo širdis".

Vėliau prasideda periodas, kuris gali trukti nuo kelių sekundžių iki valandos ar dar daugiau, kai medikai dar gali vėl paleisti širdį ir sustabdyti mirties procesą.

Tai, ką jaučia žmonės tuo metu, kai širdis yra sustojusi, ir yra tie pojūčiai ir tos akimirkos, ką pajus kiekvienas iš mūsų, kai ateis laikas mirti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai